Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Gość TwojPan
Nie wiem....

Udajesz,czy na prawdę nie wiesz w co się gra?

 

I czy uważasz,że normalni ludzie zadają sobie bez potrzeby,tyle trudu by sprawdzić gdzie mieszkają inni?Ot tak,bez celu?Akurat,po krytyce jakiegoś tam kotła,zbieg okoliczności?

A sadzę wuwoku,masz chyba w ....Mój kocioł idzie obecnie non stop-nawet dla przygotowania samego CWU.

Nawet gdybyś potrafił ( a tego nie potrafisz) ,swego wspaniałego kotła tak nie ustawisz.Nie z takim wymiennikiem ;)

Bez odbioru.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak można chwalić-krytykować towar którego nie ma w sprzedaży???Uważam że należy czekać .

No jak wuwok, no jak ?

Chyba tylko o to chodzi bo wielu pamięta jak to było 4 lata temu.

Uważam podobnie jak Ty: należy poczekać z jednym i drugim.

Wydaje mi się że właśnie przez to wychwalanie przed czasem pojawia się ta krytyka, jak myślisz czy nie jest to tylko tym spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Da się zmienić.

 

A czym?RCK-kpina na 200-300pln.Można to samo,szyberkiem jak w starych kotłach na najniższej furtce.

Mały RBR 11kW,da się w SPP prowadzić w pracy "non-stop" nawet na potrzeby samego CWU, lepiej niż wersją nawet V-88888 (rocket) ecola.Za bagatela 1200pln..

Sam wiesz,co oznacza dla kotła,komina (jaki by nie był),jakości popiołu-praca "non stop" (niech cudzysłów znaczy przerwy,rzędu nawet 2-3 min) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy sobie nie zdajesz w jakich warunkach powstawał algorytm do eCoala.Takich warunków nie uzyskasz w jednorodzinnym domku,gdzie" wiatr hula gdzie chce".

Te warunki musisz odciąć przed kotłem czyli na regulatorze a nie puszczając je w kociol.to jest różnica.U bolka będzie dobrze a u lolka już będzie klapa.

Nie chce mi się tego poraz wtóry tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy sobie nie zdajesz w jakich warunkach powstawał algorytm do eCoala.Takich warunków nie uzyskasz w jednorodzinnym domku,gdzie" wiatr hula gdzie chce".

Te warunki musisz odciąć przed kotłem czyli na regulatorze a nie puszczając je w kociol.to jest różnica.U bolka będzie dobrze a u lolka już będzie klapa.

Nie chce mi się tego poraz wtóry tłumaczyć.

 

W takim razie kocioł z ecoalem nie nadaje się do ogrzewania domu. Instalacje nie spełniają warunków,

w jakich ma pracować albo kocioł z ecoalem powinien w zestawie posiadać wszelkie urządzenia, które pozwolą ustalić właściwe warunki pracy dla tego sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy sobie nie zdajesz w jakich warunkach powstawał algorytm do eCoala.Takich warunków nie uzyskasz w jednorodzinnym domku,gdzie" wiatr hula gdzie chce".

Te warunki musisz odciąć przed kotłem czyli na regulatorze a nie puszczając je w kociol.to jest różnica.U bolka będzie dobrze a u lolka już będzie klapa.

Nie chce mi się tego poraz wtóry tłumaczyć.

 

W takin razie w DTR musi być zapis że do prawidłowej pracy kotła WYMAGANY jest RCK!

Ewentualnie dodawać takie lub podobne urządzenie do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takin razie w DTR musi być zapis że do prawidłowej pracy kotła WYMAGANY jest RCK!

Ewentualnie dodawać takie lub podobne urządzenie do kotła.

Nie, w DTR jest zapis że komin dla kotła 12kW ma mieć od 12-20Pa

dla 17kW od 12-25

dla 25kW od 15-35 itd. i itd :)

To ewentualnie Twój komin nie spełnia tych warunków a nie kocioł czy sterownik :)

Teraz już do pierza jak to mawia minertu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w DTR jest zapis że komin dla kotła 12kW ma mieć od 12-20Pa

dla 17kW od 12-25

dla 25kW od 15-35 itd. i itd :)

To ewentualnie Twój komin nie spełnia tych warunków a nie kocioł czy sterownik ,,,,

 

Ta DTR, o której wspominasz dotyczy jakiego typoszeregu kotłów i gdzie można zapoznać się z tą DTR ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy sobie nie zdajesz w jakich warunkach powstawał algorytm do eCoala.Takich warunków nie uzyskasz w jednorodzinnym domku,gdzie" wiatr hula gdzie chce".

.....

No to ja bardzo przepraszam, ale po kiego grzyba komu taki sterownik? Znaczy taki który dobrze pracuje w warunkach jakich nie uzyskasz w jednorodzinnym domku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo i znalazła się nasza zguba, hehe

Boluś nie pij za dużo bo jak wrócisz to będziesz strasznie zgryźliwy :)

Cieszę się że nawet tam o mnie pamiętasz :)

 

A bys sie gosciu pomylil. Tu z tym to niczym w Szwecji. Oprocz plynu moczowego nazywanego w obcych jezykach beer to dobrze nie dasz w palnik jesli nie jestes np. czlonkiem jakiegos klubu. Trzeba miec wprowadzajacych. Ale rodacy sa to i problemu nie ma. Cos na wzor waszego klubu na FM.

 

Pozdrowienia z do gory nogami B&L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Podobno nie wolno w układzie komin kocioł montować urządzeń wzmagających ogień w wypadku pożaru sadzy. (?)" , że się zacytuje.

RCK utrzymuje stały ciąg kominowy w kotle. Dodatkowe powietrze idzie z kotłowni i przede wszystkim rozrzedza spaliny, podnosząc temperaturę kondensacji. Ponadto zwiększa ilość powietrza "suchego" dodatkowo likwidując wilgoć. Tak więc - wychładza lecz nie powinno być negatywnych objawów wychłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...