Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja poproszę żeby, jak przystało na techników. zachować minimum staranności, młodzież czyta, moc, ciepło, energia, wszystko za pomocą jednej jednostki, [kW]. Nie jestem żadnym purystą, sam popełniam fleki, ale jam amator, a ostatnio naprawdę poważni dyskutanci przestali zauważać takie niby drobiazgi.

"naprawdę poważni dyskutanci" - ​czy Ty aby troszkę nie przesadzasz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cena RCK wacha sie od 160zl wzyż powiedzcie mi czy warto czy ta inwestycja sie spłaci ? Jak to oceniacie?

 

Zależy jaką masz "lufę". Jeżeli nie ma problemów z np. wypalaniem dziury na palniku w podtrzymaniu to możesz się wstrzymać z zakupem. Jesli wiatr hula u Ciebie ostro i ciąg kominowy masz taki że urywa głowę to warto by zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem zwykłego śmieciucha w porze trochę silniejszych wiatrów trzabyło zamykać wyjście na cug z komina na całego bo to co miało się palić 8 godzin paliło się 2 godz a ciepła nie było chyba jednak ma to jakieś znaczenie

 

Tak wygląda RCK

http://olx.pl/oferta/regulator-ciagu-komina-CID628-ID9V0D9.html#e34d099fbb

 

RCK przeciwwybuchowy

http://instalacjeb2b.pl/images/stories/32162:darco.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd się bierze za duży ciąg ?

 

Czy czasami nie przez zbyt dużą temperaturę spalin i zbyt mocne dmuchanie oraz zbyt mocno otwartą przepustnicę na dmuchawie ?

Czym wyższa temp. spalin i czym mocniej dmuchamy i czym dalemy większe dawki paliwa tym mamy większy ciąg ...

 

Myślę że w większosci da się zapanować nad ciągiem bez wywalania kasy na RCK ...

 

Ja kiedyś dziwiłem się że opał mi się wypala i powstaje krater. Okazało się że winna była zbyt wysoka temp spalin i ciąg jaki się wytworzył ..

Otworzyłem nawet drzwiczki wyczystki aby ograniczyć ciąg i ... nic ...

 

Pomogło przymknięcie przesłony na dmuchawie , mniejsze dmuchanie , mniejsze dawki paliwa i spokojnie prowadzenie kotła.

I tyle ...

 

RCK może czasami pomoże , ale bardzo często to wywalone pieniądze w błoto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan, mimo braku kotła podajnikowego wokół których trwają najbardziej intensywnie dyskusje czytam je staranie i niewinne dla innych „ki ksy”

mnie zaburzają proces poznawczy, stąd ta uwaga i prośba..

Mój ostatni kontakt z termodynamiką zaliczyłem 45lat temu i to ramach ogólnego maszynoznawstwa, czyli po łebkach, więc raczej nie jestem

najwłaściwszą osoba do wystawiania ocen, ale w dobrej wierze, każdą osobę podejmującą dyskusję na takim poziomie traktuję jak znawcę

niuansów tego działu fizyki, co mi bardzo imponuję bo wiem, że była to prawdziwa udręka także dla wielu moich ówczesnych kolegów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd się bierze za duży ciąg ?

 

Czy czasami nie przez zbyt dużą temperaturę spalin i zbyt mocne dmuchanie oraz zbyt mocno otwartą przepustnicę na dmuchawie ?

Czym wyższa temp. spalin i czym mocniej dmuchamy i czym dalemy większe dawki paliwa tym mamy większy ciąg ...

 

Myślę że w większosci da się zapanować nad ciągiem bez wywalania kasy na RCK ...

 

Ja kiedyś dziwiłem się że opał mi się wypala i powstaje krater. Okazało się że winna była zbyt wysoka temp spalin i ciąg jaki się wytworzył ..

Otworzyłem nawet drzwiczki wyczystki aby ograniczyć ciąg i ... nic ...

 

Pomogło przymknięcie przesłony na dmuchawie , mniejsze dmuchanie , mniejsze dawki paliwa i spokojnie prowadzenie kotła.

I tyle ...

 

RCK może czasami pomoże , ale bardzo często to wywalone pieniądze w błoto ...

 

Na ciąg ma wpływ wiele czynników: wysokość i średnica komina, wiatr, temperatura, wilgotność, warunki w kotłowni.

RCK ma na celu ustabilizowanie tego ciągu w miarę swoich możliwości poprzez dopuszczanie do komina "lewego" powietrza, które nie przepływa przez kocioł i palnik.

 

U mnie sprawdza się doskonale w podtrzymaniu. Bez niego przy silnych wiatrach wypalało mi dziurę i wywalało alarm wysokiej temperatury podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciąg ma wpływ wiele czynników: wysokość i średnica komina, wiatr, temperatura, wilgotność, warunki w kotłowni.

RCK ma na celu ustabilizowanie tego ciągu w miarę swoich możliwości poprzez dopuszczanie do komina "lewego" powietrza, które nie przepływa przez kocioł i palnik.

 

U mnie sprawdza się doskonale w podtrzymaniu. Bez niego przy silnych wiatrach wypalało mi dziurę i wywalało alarm wysokiej temperatury podajnika.

 

Potwierdzam, doświadczony użytkownik da sobie radę, świeży może się pogubić (jeśli ma przewymiarowany komin). Wyeliminowanie ustawiania jednego z parametrów poprawnego spalania, przez zastosowanie rck, pozwali szybciej okiełznać sterownik (niestety ecoal się do takich zalicza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciężko mi przebrnąć przez cały wątek aby znaleźć odpowiedź, więc proszę koledzy jeśłi wiecie to powiedzcie na jakim etapie jest teraz ogniwo eko plus m o mocy 7kw?

A także dlaczego do tak małych zapotrzebowań 3-10kw wolicie groszek od pelletu - pellet piec sam odpala i wygasza a w przypadku groszku jeszcze chyba nie ma takiej technologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

A także dlaczego do tak małych zapotrzebowań 3-10kw wolicie groszek od pelletu - pellet piec sam odpala i wygasza a w przypadku groszku jeszcze chyba nie ma takiej technologii?

 

Dla 3 kW to nie znam nikogo, a widziałem juz setki projektów, kto by zastosował kocioł na paliwa stałe, nie zauwazyłem na forum zeby ktos dla mocy 3 kW polecał takie kotły. Nawiasem mówiąc to domy z projektowym obciązeniem cieplnym 3 kW to na razie rzadkosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A także dlaczego do tak małych zapotrzebowań 3-10kw wolicie groszek od pelletu - pellet piec sam odpala i wygasza a w przypadku groszku jeszcze chyba nie ma takiej technologii?

Bo do takich domów,budowanych z głową już od etapu adaptacji lub wczesniej; systemy grzewcze na paliwa stałe czy to pellet czy ekosyf to drogie systemy grzewcze.

 

Sądzę,że do takich domów "wolą" ekosyf jedynie sprzedawcy kotłów i powiązani z tą branżą.

Kumaty inwestor w takim domu nie zastosuje paliwa stałego no chyba ze jakiś maniak babrania się w syfie ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do takich domów,budowanych z głową już od etapu adaptacji lub wczesniej; systemy grzewcze na paliwa stałe czy to pellet czy ekosyf to drogie systemy grzewcze.

 

Sądzę,że do takich domów "wolą" ekosyf jedynie sprzedawcy kotłów i powiązani z tą branżą.

Kumaty inwestor w takim domu nie zastosuje paliwa stałego no chyba ze jakiś maniak babrania się w syfie ;)

 

Wg Ciebie to ja latam po tych domach i wciskam im te kotły. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...