Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Gość TwojPan
Co to ma do rzeczy w dziedzinie nauk technicznych, policja, słuzby bezpieczenstwa były zawsze upolitycznione, ale jaki ma to związek z techniką. Zarzucasz zawijanowi bo to o niego chyba chodzi brak wiedzy bo tytuł uzyskał w komunie, to ze sie zaprzedał jednej firmie to inna rzecz, ale nie powód do negowania trybu otrzymania przez niego tytułu dr inz.

 

Asolt,posłuchaj,przeczytaj.

W mojej rodzinie zginęli ludzie,tylko za to,że byli Polakami.Kości stryjka mojej mamy ,wietrzeją gdzieś na syberii.Dziadek wrócił ,po 10 latach od zakończenia wojny.

Dla mnie,to co robili,robią komuniści w tym Pięknym kraju-jest nie do przyjęcia.Nie mam nic.przeciwko uzyskanym wtedy nominacjom,dyplomom,stopniom.Nie matura ..itd.

Chciałbym,by to teraz ktoś,nie z tej bandy-najzwyczajniej zweryfikował.Czy taki ktoś tam jest?

Ja dalej uważam,że okrągły stół był tylko stołem.Nie był taki,jak go widzieliśmy.Na pewno,nie był okrągły.

Tylko tyle.

Edytowane przez TwojPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Asolt,posłuchaj,przeczytaj.

W mojej rodzinie zginęli ludzie,tylko za to,że byli Polakami.Kości stryjka mojej mamy ,wietrzeją gdzieś na syberii.Dziadek wrócił ,po 10 latach od zakończenia wojny.

Dla mnie,to co robili,robią komuniści w tym Pięknym kraju-jest nie do przyjęcia.Nie mam nic przeciwko uzyskanym wtedy nominacjom,dyplomom,stopnim.

Chciałbym,by to teraz ktoś,nie z tej bandy,zweryfikował.Czy taki ktoś tam jest?ja dalej uważam,że okrągły stół był tylko stołem.Nie był taki,jak go widzieliśmy.

Tylko tyle.

 

Miedzy innymi tysiące mgr inż. ? a po co? czy to ze urodziłem sie w czasach komuny i uszęszczałem do szkół w tym okresie ma byc jedynym powodem weryfikacji mojej wiedzy. Oczywiscie ze mogę sie poddac takiej weryfikacji, tylko po ???. Przeciez to paranoja, negowac system nauczania z tamptego okresu, paranoja tym wieksza gdyż szkolnictwo techniczne zarówno na pziomie srednim i wyzszym było znacznie lepiej urzadzone niz teraz. Nie było wolne od nacisków politycznych, bo a tamtym okresie nic nie było wolne, moze za wyjatkiem seminariów, ale technika broniła sie przed polityką. To ze masz przykre wspomnienia z tamtego okresu nie oznacza ze wszyscy byli tacy, zapewniam ze nie wszyscy. Werefikacja uzalezniona jedynie od daty urodzenia, po prostu brak słow na takie podejscie. Wiem zrobiło sie politycznie na forum technicznym, ale niektórzy bez polityki nie mogą zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Wiem zrobiło sie politycznie na forum technicznym, ale niektórzy bez polityki nie mogą zyc.

Zrobiło się, nie na temat wątku.

Źle, to wszytko co napisałem postrzegasz.Wykonałeś na potrzeby mego budynku OZC,w którym jesteś mistrzem.Nigdy nie zapytałem,z jakiego roku,są twoje kwalifikacje.Na tym zakończmy.Pewnie zrozumiesz o czym napisałem,Jak ochłoniesz.

Nie strzelam z armaty,do komara.

Pozdrawiam.

Przepraszam admina za offtop.Proszę skasować wątki nie na temat.

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się, nie na temat wątku.

Źle, to wszytko co napisałem postrzegasz.Wykonałeś na potrzeby mego budynku OZC,w którym jesteś mistrzem.Nigdy nie zapytałem,z jakiego roku,są twoje kwalifikacje.Na tym zakończmy.Pewnie zrozumiesz o czym napisałem,Jak ochłoniesz.

Nie strzelam z armaty,do komara.

Pozdrawiam.

Przepraszam admina za offtop.Proszę skasować wątki nie na temat.

Dobranoc.

 

Po prostu nie uwazam aby stosowac odpowiedzialnosc zbiorową wynikającą z daty urodzienia, co do kwalifikacji w zakresie ozc są one juz z III RP, w tamtych czasach nie było mowy ani o budownictwie energooszczednym ani tym bardziej ozc. Mieszanie nauki z polityką nigdy nie wychodzi nauce na korzysc, naprawde nie mam z czego ochłonąc, pamietam tamte czasy, nie byłem z tamtej bandy (jak to dosc obrazowo okresliłes) i nie zgadzam sie z Twoimi przekonaniami. Rewolucyjne metody na ogół nie sa dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

ja w odroznieniu od wielu innych nic nie chce - oprocz tego, aby pisac rzetelnie i w sprawach o ktorych sie ma jakies pojecie.

Ma pan calkowita racje - regulamin forum. Akurat tutaj i w kilku innych miejscach naruszamy go wszyscy. Dobrze. prawie wszyscy. Nie naruszaja go ci, ktorzy tutaj nie pisza.

Pozwoli pan, ze pomine milczeniem jedno zdanie zlozone w ktorym sam pan sobie przeczy.

Wszystkim szanownym dyskutantom przypominam temat wątku:

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotlem ?

Pytam zatem: No jak???

Panie Sławku czy wie Pan ile już tych kotłów zainstalowano w budynkach mieszkalnych?

Jak na razie na forum wiem o 3 osobach,które go zakupiły ale jeszcze nie mogą nic na jego temat powiedzieć poza wyglądem.

Jak dla mnie wymiennik jest dobry , interesuje mnie na ile poprawiono palnik BURNER-S aby uzyskać 5 klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy w dziedzinie nauk technicznych, policja, słuzby bezpieczenstwa były zawsze upolitycznione, ale jaki ma to związek z techniką. Zarzucasz zawijanowi bo to o niego chyba chodzi brak wiedzy bo tytuł uzyskał w komunie, to ze sie zaprzedał jednej firmie to inna rzecz, ale nie powód do negowania trybu otrzymania przez niego tytułu dr inz.

zawijan... "zaprzedał się jednej firmie"

 

Tak. Potwierdzam. Już to tu nawet kiedyś pisałem. Teraz potwierdzę jeszcze raz.

Zaprzedałem się swego czasu takiej jednej firmie, która nazywa się Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Wszystko, co zrobiłem w obszarze tzw. małego ogrzewnictwa - zrobiłem dla tej firmy. Dla IChPW, znaczy. To był mój pracodawca. Ja byłem pracownikiem najemnym. Wiązała nas stosowna umowa o pracę, która narzucała mi pewne powinności i obowiązki.

A to, że były firmy kotlarskie, które chciały Instytutowi płacić za moją (między innymi) pracę oraz takie , które płacić nie chciały - to już absolutnie nie moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co mam w łepetynie-ty natomiast masz - udajesz albo udajesz rześ taki łebski

a idż w h z twoją teorią-bo ja pierszy przeciwstawiłem się publicznie co o tym myślę

i po co ci to -a i tak nie chwyciś więcej głubców za około 10 tyś- i więcej ale co mnie to obchodzi

tylko nie lubię tego co się zachwala-tak jak reklamy w tv hh -warte

nie mniej -zdrówka życzę:cool:

 

Panie Bernard - anima vilis

Ad perpetuam rei memoriam:

AD MULTOS ANNOS

 

p.s. na koniec poproszę: niech pan napisze swoj podrecznik termodynamiki. Taki niekomunistyczny. Niech pan stworzy cos swojego sensownego dla nauki. Sam belkot to nieco za malo na tym lez padole.

Raz jeszcze: duzo zdrowia z calego serca zycze. Na prawde!

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek: ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt,posłuchaj,przeczytaj.

W mojej rodzinie zginęli ludzie,tylko za to,że byli Polakami.Kości stryjka mojej mamy ,wietrzeją gdzieś na syberii.Dziadek wrócił ,po 10 latach od zakończenia wojny.

Dla mnie,to co robili,robią komuniści w tym Pięknym kraju-jest nie do przyjęcia.Nie mam nic.przeciwko uzyskanym wtedy nominacjom,dyplomom,stopniom.Nie matura ..itd.

Chciałbym,by to teraz ktoś,nie z tej bandy-najzwyczajniej zweryfikował.Czy taki ktoś tam jest?

Ja dalej uważam,że okrągły stół był tylko stołem.Nie był taki,jak go widzieliśmy.Na pewno,nie był okrągły.

Tylko tyle.

 

Rozumiem, że szanowny pan juz dawno swoje swiadectwo ukonczenia szkoly podstawowej zuzyl jako podpalke w kociolku.

Czemu tak mysle? Bo mniemam, ze ma pan nieco wiecej niz 25 lat. chyba ze sie myle, to przepraszam. ale i tak, powinien pan jak Pawka Morozow swoich starszych zakapowac ze nauki w komunie pobierali i po czesci w procesie wychowawczym na pana przelali. oczywiscie nieswiadomie ale jednak.

Tak na marginesie powiem panu na ucho: nawet tabliczka mnozenia za komuny nie podawala prawdziwych danych. O pierwiastku z 2 nawet nie wspominam. A to PI! To dopiero byla wredna krecia komusza robota. Bez konca niczym idee III rzeszy albo Włodzimierza I.L. Ze co? ze to juz wczesniej bylo? Tak! ale co nie po mysli, to kasowali. Zostawili, to znaczy ze im pasowalo.

Duzo zdrowia i pogody ducha z calego serducha panu zycze

 

p.s. a co pan powie na temat kotla OEPM?

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sławku czy wie Pan ile już tych kotłów zainstalowano w budynkach mieszkalnych?

Jak na razie na forum wiem o 3 osobach,które go zakupiły ale jeszcze nie mogą nic na jego temat powiedzieć poza wyglądem.

Jak dla mnie wymiennik jest dobry , interesuje mnie na ile poprawiono palnik BURNER-S aby uzyskać 5 klasę.

 

Panie Minertu

przepraszam ze sie wcinam, ale mniemam, ze znam odpowiedz na panskie ostatnie pytanie, bo tak mi sie o uszy obilo, a mam je duze i sprawne w przedziale 20Hz – 20kHz. W dolnych przedzialach nawet czasami slysze 16Hz (gdy mowia: masz)

Odpowiadam: na tyle, ze uzyskal V klase na malej i duzej mocy na weglu kamiennym oraz peletach. A na weglu brunatnym poslizgnal sie ciut w jednym punkcie i dlatego dostal tylko IV. Tak bylaby tez V. Dla wszystkich: za granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Minertu

przepraszam ze sie wcinam, ale mniemam, ze znam odpowiedz na panskie ostatnie pytanie, bo tak mi sie o uszy obilo, a mam je duze i sprawne w przedziale 20Hz – 20kHz. W dolnych przedzialach nawet czasami slysze 16Hz (gdy mowia: masz)

Odpowiadam: na tyle, ze uzyskal V klase na malej i duzej mocy na weglu kamiennym oraz peletach. A na weglu brunatnym poslizgnal sie ciut w jednym punkcie i dlatego dostal tylko IV. Tak bylaby tez V. Dla wszystkich: za granica.

 

z tego co pamiętam to na brunatnym był testowany na palniku oraz komorze bez modyfikacji, czy może się mylę?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan

Temat komuny,doktoratów i docenatów z tamtych czasów-uważam za wyczerpany.Wszyscy,którzy w trakcie ich "robienia" posiadali czerwone legitymacje-tytuły do ponownej weryfikacji.

 

p.s. a co pan powie na temat kotla OEPM?

Jak to co?To co mówię i piszę na temat każdego archaicznego urządzenia zwanego kotłem na ekogroszek.

Nie wiem,jak byłby wyspawany,zabudowany,zaszamotowany (niezły numer ten szamot,trzeba zmniejszyć emisje pyłów itd-to producent robi szybki ruch,hop i już szamocik w kociołku ;) )-żaden nie jest wart więcej ,a niżeli 3-4k pln.Mam spory dystans do swojej osoby,więc napisze wprost.Tak jak tysiące innych osób w tym kraju,dałem się zrobić w balona ,płacąc za swe "dzieło sztuki" -jak dobrze pamiętam ok 8k pln.

Gdybym wcześniej odkrył sterownik SPP Made in Bolecki Poland-zapewne nabyłbym najzwyklejszy kocioł na ekogroszek (z wymiennikiem poziomym) z Castoramy,lub innego marketu-i spalałbym w nim poprawnie paliwo stałe zwane ekogroszkiem,mając daleko w tyłku wszystkie normy,kto ten kocioł przebadał ,zbudował etc.etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat komuny,doktoratów i docenatów z tamtych czasów-uważam za wyczerpany.Wszyscy,którzy w trakcie ich "robienia" posiadali czerwone legitymacje-tytuły do ponownej weryfikacji.

Coś Ci, po starej znajomości, powiem.

Mam ogromne doświadczenie z polskim komunizmem. Jestem jego rówieśnikiem - urodziłem się dwa tygodnie po wydaniu tzw. manifestu lipcowego. Znam go, ten polski komunizm, doskonale. Z pełnym przekonaniem powiem więc, że w tym polskim komuniźmie było wielu, bardzo wielu, takich wielkich durniów, że im nawet nie proponowano czerwonych legitymacji, a co dopiero mówić o ich dawaniu. I to oni, ci wielcy durnie, teraz najbardziej chwalą się, że takich legitymacji nie mieli. Możesz mi wierzyć - znałem sporo takich. I wiesz co? Spotykam takich sporo jeszcze dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Możesz mi wierzyć - znałem sporo takich. I wiesz co? Spotykam takich sporo jeszcze dzisiaj.

Wierzę.Tym bardziej,że przez długie lata-Instytuty Najgłupszych Nazw itd. -były,i są mekką takich idiotów,na garnuszku podatnika.

Nic nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
Spotykam ich również na forum...

 

Teraz nie rozumiem.

Skoro już nie pracujesz w takim ustroju ,gdzie było takich idiotów sporo ,to dlaczego usilnie starasz się, mieć z nimi kontakt.Choćby na takim forum?

Stare przyzwyczajenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci, po starej znajomości, powiem.

Mam ogromne doświadczenie z polskim komunizmem. Jestem jego rówieśnikiem - urodziłem się dwa tygodnie po wydaniu tzw. manifestu lipcowego. Znam go, ten polski komunizm, doskonale. Z pełnym przekonaniem powiem więc, że w tym polskim komuniźmie było wielu, bardzo wielu, takich wielkich durniów, że im nawet nie proponowano czerwonych legitymacji, a co dopiero mówić o ich dawaniu. I to oni, ci wielcy durnie, teraz najbardziej chwalą się, że takich legitymacji nie mieli. Możesz mi wierzyć - znałem sporo takich. I wiesz co? Spotykam takich sporo jeszcze dzisiaj.

 

Dla mnie to, co napisałeś, jest oburzające. Brak mi słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci, po starej znajomości, powiem.

Mam ogromne doświadczenie z polskim komunizmem. Jestem jego rówieśnikiem - urodziłem się dwa tygodnie po wydaniu tzw. manifestu lipcowego. Znam go, ten polski komunizm, doskonale. Z pełnym przekonaniem powiem więc, że w tym polskim komuniźmie było wielu, bardzo wielu, takich wielkich durniów, że im nawet nie proponowano czerwonych legitymacji, a co dopiero mówić o ich dawaniu. I to oni, ci wielcy durnie, teraz najbardziej chwalą się, że takich legitymacji nie mieli. Możesz mi wierzyć - znałem sporo takich. I wiesz co? Spotykam takich sporo jeszcze dzisiaj.

 

Uwaga - informacja dla młodych. (duchem, wiekiem i samopoczuciem) Wpis Zawijana jest próbą wprowadzenia nieprawdziwych informacji podnośnie naszej przeszłości. Jest kłamstwem. Czerwone legitymacje mieli ideowcy - nieliczni i często im te legitymacje zabierano. Legitymacje te mieli karierowicze, mieli do końca i byli na stanowiskach. Najliczniejsi byli mniej rozgarnięci przedstawiciele proletariatu. W instytucie legitymacje miał dyrektor i cieć. Durnoctwo było premiowane legitymacją i brak rozumu nigdy nie był przeszkodą do jej wręczenia, u nie karierowicza było wymagane. Obywatele z legitymacjami nie byli kwiatem narodu, raczej ogromnymi chwastami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... bezosobowo... do nikogo... i do wszystkich...

Pracowałem w przemyśle od 1969r. Widziałem wiele. Wiem, co piszę.

A w instytucie, w którym rozpocząłem pracę w roku 1982, wcale nie było wielu członków PZPR. I brak legitymacji PZPR nie przeszkodził mi w otrzymaniu tam stanowiska kierownika zakładu naukowego (kluczowego w tym instytucie).

Ale do kogo ja to piszę...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... bezosobowo... do nikogo... i do wszystkich...

Pracowałem w przemyśle od 1969r. Widziałem wiele. Wiem, co piszę.

A w instytucie, w którym rozpocząłem pracę w roku 1982, wcale nie było wielu członków PZPR. I brak legitymacji PZPR nie przeszkodził mi w otrzymaniu tam stanowiska kierownika zakładu naukowego (kluczowego w tym instytucie).

Ale do kogo ja to piszę...???

Pracowałem w przemyśle (stocznia - Gdynia) od 1971r. Widziałem wiele. Wiem, co piszę. To kto napisał, że durni nie przyjmowano do - związku posiadaczy czerwonych legitymacji. (Nie używam brzydkiego wyrazu na cztery litery)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...