Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

Na pewno nie na zawiasach... naprawdę nie wiem, może jakimś ogranicznikiem? nie wiem... :)

 

http://static.pokazywarka.pl/bigImages/5674623/14456000.jpg?1424906494

 

Eee tam, raczej spawy, jakby się miało otwierać to byłoby widać tam gdzie zaznaczyłem na zdjęciu.

 

Nie ma co dywagować, pożyjemy, zobaczymy ;)

ogniwoekoplusm-3-ceramika.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Następne zbliżenie... środkowa klapa, czy osłona...

 

http://static.pokazywarka.pl/i/5674623/757936/ogniwoekoplusm-3-ceramika-zawiasy1.jpg?1424907099

 

Popatrz na zdjęcie bez zbliżenia, widać gdzie przychodzi dekiel przykręcany z góry.

 

Ok, to bez sensu, my możemy gdybać, a ten kto widział może się śmiać ;)

Liczę że ktoś nas oświeci...

Edytowane przez bobasxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co interesują mnie głównie kotły do domów a 25 kW to raczej do jakichś hal się nadaje bo ile to m2 trzeba mieć, żeby takiego smoka potrzebować 400-500 ?

 

A może Ty wiesz, jaką moc maksymalną mają te kotły, które promujesz?

Bo wiesz - moc nominalna to jest moc podana przez producenta. Rzeczywistość często bywa inna - rzeczywista właśnie. Ciągle się przecież pisze: "nie matw się, bierz np. 16-tkę, bo ma dużą rezerwę mocy" itp. W OEPM te 26kW to jest moc maksymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ZawiJan-a.

 

Czy nowy kocioł OEPM jest produktem innowacyjnym, bądź czy posiada jakieś elementy (podzespoły) innowacyjne ?.

 

Jeżeli tak, to czy te cechy innowacyjności zostały w jakiś sposób zastrzeżone w kraju, czy też za granicą ?.

 

Poza konstrukcją palnika i sposobem sterowania - nie. Wszystkie zastosowane rozwiązania są powszechnie znane - tyle, że zastosowano je umiejętnie. A na ich zastosowanie pozwoliła zmiana (wreszcie!!!) świadomości użytkowników i producentów w temacie tzw. rusztów awaryjnych, na którą to zmianę świadomości pracowałem kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja założyłem ten wątek. Koledzy chcieli się coś dowiedzieć o OEPM, więc powiedziałem, co wiedziałem, mogłem i chciałem powiedzieć. Może jeszcze coś powiem... Na razie, dopóki OGNIWO go Wam nie pokaże, to tego kotła nie ma. Kiedy go pokaże? Nie wiem. To nie moja sprawa.Ale z pewnością pokaże. Jestem tego pewien.

 

Podtrzymuję to, co napisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Tak się składa, że przymierzam się do zakupu kotła na ekogroszek i wstępnie wybrałem OEP 10kW. Domek nowy, 120m2 ogrzewania podłogowego, 15 styro na podłodze, 20 na ścianach zew., 30 wełny na poddaszu, okna 3 szyby wsp. ok. 0.8.

Pytanie: kiedy będzie ten kocioł w sprzedaży i czy warto poczekać np. 3-4 miesiące. Zapotrzebowanie mam wg. projektu 7kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompleksy ? Chyba fora pomyliłeś, tu nie liczy się kto ma dłuższego...

Dlaczego od razu "pianę biją" ?

 

A tak na poważnie, ten wątek miał rozwiać wszelkie wątpliwości na temat tego kotła. Jak dotąd wszystko to w miarę ładnie wyglądało. Nie ma się co spinać.

 

Teraz użytkuję zielonego ale kto wie, może następny niebieski ? Jak się okaże że warto to...

 

Nawet papier toaletowy wie, że aby być użytecznym, trzeba się rozwijać... :lol2:

 

Twoją dociekliwość pamiętam gdy palnik przerabiałem. I co?u was też poprawiają nadmuch,palić miało się na środku a do tego szamotki w palnik się wkłada :D... Więc gdzie ta perfekcja wykonania?Wiem,w łańcuchu od krowy :D ... Fakt ,może mieć trojakie zastosowanie u was . Pierwsze to uwiązać jakąś biedna krasule , drugie zastosowanie to czyścic nim kocioł..sorki reaktor .[teraz pytanie czy krasula będzie na jednym końcu łańcucha czy nie,jak będzie to od razu dostanie nazwę "ekologiczny pół automat"]Trzecie zastosowanie to możliwość okładania łańcuchem zadowolonego użytkownika ogniwa :D Choć mamy się czym bronić ,w końcu Zawijan nas wyposażył w szczotkę na metrowym wysięgniku :D

 

Że też wam się chce..poczekajcie....wyjdzie to wtedy będziecie mogli pisać, pytać...

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Tak się składa, że przymierzam się do zakupu kotła na ekogroszek i wstępnie wybrałem OEP 10kW. Domek nowy, 120m2 ogrzewania podłogowego, 15 styro na podłodze, 20 na ścianach zew., 30 wełny na poddaszu, okna 3 szyby wsp. ok. 0.8.

Pytanie: kiedy będzie ten kocioł w sprzedaży i czy warto poczekać np. 3-4 miesiące. Zapotrzebowanie mam wg. projektu 7kW.

 

Jeśli Ogniwo to bym poczekał,wyjdzie to będziesz miał większy wybór. Może Oep stanieją troszkę...Piec zawsze zdążysz kupić,jak tylko masz środki na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoją dociekliwość pamiętam gdy palnik przerabiałem. I co?u was też poprawiają nadmuch,palić miało się na środku a do tego szamotki w palnik się wkłada :D... Więc gdzie ta perfekcja wykonania?Wiem,w łańcuchu od krowy :D ... Fakt ,może mieć trojakie zastosowanie u was . Pierwsze to uwiązać jakąś biedna krasule , drugie zastosowanie to czyścic nim kocioł..sorki reaktor .[teraz pytanie czy krasula będzie na jednym końcu łańcucha czy nie,jak będzie to od razu dostanie nazwę "ekologiczny pół automat"]Trzecie zastosowanie to możliwość okładania łańcuchem zadowolonego użytkownika ogniwa :D Choć mamy się czym bronić ,w końcu Zawijan nas wyposażył w szczotkę na metrowym wysięgniku :D

 

Że też wam się chce..poczekajcie....wyjdzie to wtedy będziecie mogli pisać, pytać...

 

Jakoś tych poprawiających można wyliczyć na palcach jednej ręki.

U mnie pali się ładnie, na środku, bez cegieł i łańcucha, cud normalny.

 

Jakim nam, u jakich was ?

Czekamy wszyscy, i wszyscy będą pytać, Wy też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co interesują mnie głównie kotły do domów a 25 kW to raczej do jakichś hal się nadaje bo ile to m2 trzeba mieć, żeby takiego smoka potrzebować 400-500 ?

 

W każdym razie oczywiście, że się interesuję i gdy mnie przekona na pewno go ujmę w rankingu :)

 

 

25kW to maksymalna moc wymiennika, z badań wynika że większą sprawność uzyskuje przy 30% mocy czyli idąc tym tokiem myślenia jeszcze większą sprawność uzyska jeszcze przy niższej mocy, kwestia tylko czy palnik potrafi zejść z mocą do ok. 2kW. Mam RBR-a 11kW i kiedyś to przeliczałem u siebie też na początku byłem zdziwiony że mniejszą sprawność uzyskuje przy mocy nominalnej niż minimalnej, ale widzę że co przy np. samochodach jest regułą(moc nominalna= największa sprawność) przy ogrzewaniu jest inaczej przez to dąży się do utrzymywania równomiernego (czytaj najmniejszego) odbioru ciepła i nie skakanie z mocami tylko utrzymywanie najmniejszej mocy palnika bo wymiennik jest stały i procentowo najwięcej ciepła odbierze przy najniższej mocy.

Czyli wcale 25kW nie jest przewidziane do hal tylko w tym wypadku nawet do małych domów, z uwzględnieniem niskich temperatury spalin (systemowe kominy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25kW to maksymalna moc wymiennika, z badań wynika że większą sprawność uzyskuje przy 30% mocy czyli idąc tym tokiem myślenia jeszcze większą sprawność uzyska jeszcze przy niższej mocy, kwestia tylko czy palnik potrafi zejść z mocą do ok. 2kW. Mam RBR-a 11kW i kiedyś to przeliczałem u siebie też na początku byłem zdziwiony że mniejszą sprawność uzyskuje przy mocy nominalnej niż minimalnej, ale widzę że co przy np. samochodach jest regułą(moc nominalna= największa sprawność) przy ogrzewaniu jest inaczej przez to dąży się do utrzymywania równomiernego (czytaj najmniejszego) odbioru ciepła i nie skakanie z mocami tylko utrzymywanie najmniejszej mocy palnika bo wymiennik jest stały i procentowo najwięcej ciepła odbierze przy najniższej mocy.

Czyli wcale 25kW nie jest przewidziane do hal tylko w tym wypadku nawet do małych domów, z uwzględnieniem niskich temperatury spalin (systemowe kominy).

 

Właśnie chodzi o ostatnie twoje zdanie bo z tego co widać przy mocy około 2KW spaliny będą na poziomie 50-60st i tu jest problem, jest jeszcze jeden problem bo sterownik nie dąży do utrzymanie danej mocy w KW lecz do utrzymania temperatury na piecu wiec w normalnym domu nie jest możliwa ciągła praca na daje mocy chyba że gratis z piecykiem będzie dołączony Pan palacz. Tak czy inaczej jak wchodziło OEP panowie Z.... wmawiali że przewymiarowany piec to zły piec !!!!!!!!!!!!! teraz znów stworzyli potwora i mówią że przewymiarowany piec to dobry piec !!!!!!!!!!!!!!!!!! a jeszcze ile było postów że jak coś było nie tak i nie mogli sobie poradzić to odpowiadali że to przez to że ktoś kupił za duży piec i teraz go kisi !!! wszystko byle zarobić

Edytowane przez skresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Tak się składa, że przymierzam się do zakupu kotła na ekogroszek i wstępnie wybrałem OEP 10kW. Domek nowy, 120m2 ogrzewania podłogowego, 15 styro na podłodze, 20 na ścianach zew., 30 wełny na poddaszu, okna 3 szyby wsp. ok. 0.8.

Pytanie: kiedy będzie ten kocioł w sprzedaży i czy warto poczekać np. 3-4 miesiące. Zapotrzebowanie mam wg. projektu 7kW.

To zapotrzebowanie z projektu to wiesz, można sobie do kibelka wziąć.

Żeby wiedzieć dokładnie daj parę groszy i zrób OZC.

Nawet jak potrzebujesz 7 to po co Ci 10 ? a tym bardziej potwór 25kW ?

W ogóle po co Ci węgiel w tak małym i dobrze ocieplonym domku ?

W największe mrozy nie wiem czy będziesz potrzebował coś około 4 do 5kW max a w takie zimy jak ta pewnie 1,5 do 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapotrzebowanie z projektu to wiesz, można sobie do kibelka wziąć.

Żeby wiedzieć dokładnie daj parę groszy i zrób OZC.

Nawet jak potrzebujesz 7 to po co Ci 10 ? a tym bardziej potwór 25kW ?

W ogóle po co Ci węgiel w tak małym i dobrze ocieplonym domku ?

W największe mrozy nie wiem czy będziesz potrzebował coś około 4 do 5kW max a w takie zimy jak ta pewnie 1,5 do 3.

 

Oczywiście zgadzam się że należałoby zrobić OZC ale w przypadku np. pompy ciepła czy samego ogrzewania prądem. Przy wyborze ogrzewania kieruję się przede wszystkim względami ekonomicznymi (budowa na kredyt kosztuje podwójnie). Gdyby np. powietrzna pompa ciepła kosztowała na gotowo 5tyś. więcej niż kocioł na ekogroszek to bym wybrał wygodę.

Co do powyższych wyliczeń to jakoś nie umie sobie wyobrazić, że przy takiej pogodzie jak jest teraz za oknem mój dom potrzebowałby 1,5kW, czyli ogrzewałbym go suszarką do włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj może trochę w wątkach o pompach ciepła.

No wiesz, weź trochę poprawkę na tych nawiedzonych :) ale można też dużo się dowiedzieć.

Jak już będziesz się spierał przy paliwach to może pelleciak z jakimś buforem ale wyjdzie pewnie nie dużo taniej niż pompka za to mniej syfu jak przy węglu.

Pisze Ci to sprzedawca kotłów CO :) nie zastanawia Cię to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Ty wiesz, jaką moc maksymalną mają te kotły, które promujesz?

Bo wiesz - moc nominalna to jest moc podana przez producenta. Rzeczywistość często bywa inna - rzeczywista właśnie. Ciągle się przecież pisze: "nie matw się, bierz np. 16-tkę, bo ma dużą rezerwę mocy" itp. W OEPM te 26kW to jest moc maksymalna.

 

Tak wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Tak się składa, że przymierzam się do zakupu kotła na ekogroszek i wstępnie wybrałem OEP 10kW. Domek nowy, 120m2 ogrzewania podłogowego, 15 styro na podłodze, 20 na ścianach zew., 30 wełny na poddaszu, okna 3 szyby wsp. ok. 0.8.

Pytanie: kiedy będzie ten kocioł w sprzedaży i czy warto poczekać np. 3-4 miesiące. Zapotrzebowanie mam wg. projektu 7kW.

 

Do takiego domku to maks 7 kW kociołek z najmniejszym palnikiem wystarczy z zapasem.

 

U mnie ostatnio średniodobowe zapotrzebowanie na ciepło jest na poziomie 2,5 kW a dom jest słabiej ocieplony i ma 185 m2 po podłogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...