Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

mam oep10 dwa sezony i po pierwszej zimie kocioł w lato był wygaszony i lało się z niego i rdzewiał, po nast, zimie już pracuje cały czas, spaliny mam bardzo małe ok 50-65st ale kociołek i komin murowany suchutki. podajnik pracuje ok. 9-11min na dobę.moim zdaniem bardzo ważne jest by opał był suchy i średnica komina odpowiednia, przed zakupem pytałem na forum czy komin 14/14cm nie będzie za mały a okazało się że bardzo dobrze że taki jest, po 2 sezonach nie ma co w nim czyścić, jest wygrzany, gdyby miał 20/20cm to przy takich spalinach pewnie by pociekł.[ATTACH=CONFIG]328671[/ATTACH]

 

Nie wiem, czy jeszcze pamiętacie, co pisałem tutaj wiele razy... Przypomnę...

 

Najważniejsze, aby spaliny były w ruchu. Najgorsze, co może spotkać kocioł, to stojące spaliny.

 

Oczywiście, to nie jedyny warunek, ale według mnie, jeden z najważniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najmocniej jak umiem przepraszam pana, ze zabiore glos w sprawie panskiego wpisu.

Szanowny panie uprzejmie prosze na spokojnie przeczytac swoj ostatni tekst. Az mnie ciarki przechodza, co z niego wynika. Przeciez to wprost niemozliwe!

Pan z wlasnego doswiadczenia wie, czyli co?

Daloby sie odczytac, ze dostales pan kiedys talon na malucha albo przydzial na mieszkanie?

Z calego serducha i pelnym ryjem krzycze: PANIE ANIMUSS TO NIEMOZLIWE W PANSKIM PRZYPADKU!!!

 

Skutki skrotow myslowych pisanych w jezyku polskim potrafia byc straszne.

 

p.s. przepraszam, ze glos zabralem, ale mysle, ze dobrze by bylo korekte jakas we wpisie wprowadzic.

pozdrawiam

POWAZNIE

Zmieniać nie zamierzam ,widocznie wy będąc w takiej sytuacji , byście nie odmówił panie bolek&lolek i dlatego nie mieści się to w waszej głowie , że można było w tamtych czasach odmówić i dalej funkcjonować na kierowniczym stanowisku .:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniać nie zamierzam ,widocznie wy będąc w takiej sytuacji , byście nie odmówił panie bolek&lolek i dlatego nie mieści się to w waszej głowie , że można było w tamtych czasach odmówić i dalej funkcjonować na kierowniczym stanowisku .:lol2:

 

Rozumiem obywatelu animuss, ze nie dalismy wam ani talonu na malucha, ani mieszkania w przyspieszonym tempie. Mozecie dzisiaj zdradzic dlaczego? Az tacy byliscie ... na tym "kierowniczym" stanowisku (kombajnista? pomocnik operatora rozrzutnika obornika? etc.) ... ze nawet tego wam poskapilismy? No to cos musialo byc na rzeczy. Czyzby z tej waszej listy coscie ja sami nam upublicznili? Chociaz poczekajcie. Sprawdzimy w archiwach co i jak. Moze sie wam od obecnych cos blyszczacego za te "tortury" nalezec bedzie. A nam zabiora prawo do poslugiwania sie informacja, ze mamy pokonczone WSP*

Nie traccie ducha animuss. Byly towarzysz b. ze slaska was wspomoze.

 

Czesc pracy

 

* WSP - Wieczorowa Szkola Podstawowa dla Aktywu Przodujacej Sily Narodu

 

Pozdrawiam

 

p.s. warto by rzec tak: ... Ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem obywatelu animuss, ze nie dalismy wam ani talonu na malucha, ani mieszkania w przyspieszonym tempie. Mozecie dzisiaj zdradzic dlaczego? Az tacy byliscie ... na tym "kierowniczym" stanowisku (kombajnista? pomocnik operatora rozrzutnika obornika? etc.) ... ze nawet tego wam poskapilismy? No to cos musialo byc na rzeczy. Czyzby z tej waszej listy coscie ja sami nam upublicznili? Chociaz poczekajcie. Sprawdzimy w archiwach co i jak. Moze sie wam od obecnych cos blyszczacego za te "tortury" nalezec bedzie. A nam zabiora prawo do poslugiwania sie informacja, ze mamy pokonczone WSP*

Nie traccie ducha animuss. Byly towarzysz b. ze slaska was wspomoze.

 

Czesc pracy

 

* WSP - Wieczorowa Szkola Podstawowa dla Aktywu Przodujacej Sily Narodu

 

Pozdrawiam

 

p.s. warto by rzec tak: ... Ale po co?

 

Zapytam tak z ciekawosci czy aktualnemu pracodawcy/zleceniodawcy (Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza „Ogniwo”) podoba sie kampania reklamowa prowadzona przez Pana na rzecz ich najnowszego produktu. Kampania zawierajaca wypowiedzi jak powyzej. Mi by sie nie podobała, ale nie bedę sie wypowiadał za producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak z ciekawosci czy aktualnemu pracodawcy/zleceniodawcy (Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza „Ogniwo”) podoba sie kampania reklamowa prowadzona przez Pana na rzecz ich najnowszego produktu. Kampania zawierajaca wypowiedzi jak powyzej. Mi by sie nie podobała, ale nie bedę sie wypowiadał za producenta.

 

Panie asolt

tacy mi oni zleceniodawcy/pracodawcy jak pan mi brat, swat i cala reszta. Czy ja jestem z nimi czymkolwiek zwiazany? Tak. tym samym co i pan oraz reszta towarzyszy z tego lez padolu.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie asolt

tacy mi oni zleceniodawcy/pracodawcy jak pan mi brat, swat i cala reszta. Czy ja jestem z nimi czymkolwiek zwiazany? Tak. tym samym co i pan oraz reszta towarzyszy z tego lez padolu.

Pozdrawiam serdecznie

 

Taa, jak to mówił Kargul „gdybym był pryszczaty na jedno oko to może dałbym się i nabrać” , a reklama ogniwa tak jakos sobie przy okazji, tak jak przy okazji taka niewinna antyreklama rbr i innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jeszcze pamiętacie, co pisałem tutaj wiele razy... Przypomnę...

 

Najważniejsze, aby spaliny były w ruchu. Najgorsze, co może spotkać kocioł, to stojące spaliny.

 

Oczywiście, to nie jedyny warunek, ale według mnie, jeden z najważniejszych

 

Nie chcę być niegrzeczny, ale do dążenia do ciągłego ruchu spalin to raczej Włodek namawiał od początku powstania ognika_pid i jego algorytmu, o tym były m.in. jego pierwsze teksty jeszcze na łamach prasy fachowej...

za nim ja o tym pisałem tu i tam...

 

zgodzę się,że i Pan później o tym wspominać zaczął.....

 

ogólnie jednak zgadzam się,że warto dążyć do ciągłego ruchu spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem obywatelu animuss, ze nie dalismy wam ani talonu na malucha, ani mieszkania w przyspieszonym tempie. Mozecie dzisiaj zdradzic dlaczego? Az tacy byliscie ... na tym "kierowniczym" stanowisku (kombajnista? pomocnik operatora rozrzutnika obornika? etc.) ... ze nawet tego wam poskapilismy? No to cos musialo byc na rzeczy. Czyzby z tej waszej listy coscie ja sami nam upublicznili? Chociaz poczekajcie. Sprawdzimy w archiwach co i jak. Moze sie wam od obecnych cos blyszczacego za te "tortury" nalezec bedzie. A nam zabiora prawo do poslugiwania sie informacja, ze mamy pokonczone WSP*

Nie traccie ducha animuss. Byly towarzysz b. ze slaska was wspomoze.

 

Czesc pracy

 

* WSP - Wieczorowa Szkola Podstawowa dla Aktywu Przodujacej Sily Narodu

 

Pozdrawiam

 

p.s. warto by rzec tak: ... Ale po co?

 

Ogol jajka i wracaj do przedszkola,dla mnie taka pisanina to dziecinada. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wolna Europa" zaczęła o komunizmie i skończyło się na obrażaniu... Dlaczego dajecie się wciągać w prowokacje? Pieprzy od rzeczy, a nic konkretnego o kotle, wciąż w kółko to samo.... póki Zawijany są na Forum, mścić będzie za to, że kupił przewymiarowany kocioł i nie pomogliście...

Przeszłości nie zmienimy, ale przeszłość zawsze powraca po to żeby zmienić teraźniejszość i przyszłość. Pozdrawiam

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Słowa kierowane do pana Sławka a pan zawsze odpowiadasz. Dziwne.

No nie panie Slawku.

Zenada doktorki.

 

A wie pan dlaczego?

Ano dlatego, ze zanim ktos cos napisze to zamieszcza cytat. Do mojego pisania.

Dlatego odpisuje. A to, ze mnie ktos innym imieniem ochrzcil bo mnie ciagle z kims myli, to nie moja wina.

Co? Mam swoja fotke z dowodem osobistym umiescic? Powiecie, ze cudzy konterfekt i dowod.

 

Milego dnia.

 

p.s. zaczela sie wojna polityczna, bo jeden z forumowiczow zaczal jechac od komuny itd. Reszta sie ochoczo podpiela, bo przeciez nie mieli (nie maja) z tamtymi czasami zadnego zwiazku. Sieroty nieznanego pochodzenia. A przodkowie ich to same Wallenrody.

Zenada!!!

 

Koncze z panami wymiane zdan i znikam z internetu na dni kilka, bo mi sie tez jeszcze cos od zycia nalezy zanim wroce do tego grajdola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie pan dlaczego?

Ano dlatego, ze zanim ktos cos napisze to zamieszcza cytat. Do mojego pisania.

Dlatego odpisuje. A to, ze mnie ktos innym imieniem ochrzcil bo mnie ciagle z kims myli, to nie moja wina.

Co? Mam swoja fotke z dowodem osobistym umiescic? Powiecie, ze cudzy konterfekt i dowod.

 

Milego dnia.

 

p.s. zaczela sie wojna polityczna, bo jeden z forumowiczow zaczal jechac od komuny itd. Reszta sie ochoczo podpiela, bo przeciez nie mieli (nie maja) z tamtymi czasami zadnego zwiazku. Sieroty nieznanego pochodzenia. A przodkowie ich to same Wallenrody.

Zenada!!!

 

Koncze z panami wymiane zdan i znikam z internetu na dni kilka, bo mi sie tez jeszcze cos od zycia nalezy zanim wroce do tego grajdola.

 

 

I tym miły akcentem pozostaje mi się :) panie Sławku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być niegrzeczny, ale do dążenia do ciągłego ruchu spalin to raczej Włodek namawiał od początku powstania ognika_pid i jego algorytmu, o tym były m.in. jego pierwsze teksty jeszcze na łamach prasy fachowej...

za nim ja o tym pisałem tu i tam...

 

zgodzę się,że i Pan później o tym wspominać zaczął.....

 

ogólnie jednak zgadzam się,że warto dążyć do ciągłego ruchu spalin.

Nie mówiłem, że byłem pierwszy... tylko powiedziałem, że mówiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu dyskusje o komunie i nie wiadomo o czym jeszcze a konkurencja nie śpi

 

Firma Kotrem na swojej stronie ma w ofercie kocioł w klasie 5 z dwutłokowym podajnikiem na miał i ekogroszek, certyfikat z Zabrza i dostępny na stronie.

Więc jest kolejny kociołek 25kW (a wg Zawijana 7kW)

 

Kociołki z mojej okolicy, jednego zasypowa od nich mam od 2003r i dopóki nie będzie dofinansowania na wymianę będzie chodził, jedno co jest pewne to że blachę ma zdrową.

 

A doktorki dobrze wiedzą dlatego siedzą cicho. Przynajmniej jest spokój :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołki z mojej okolicy, jednego zasypowa od nich mam od 2003r i dopóki nie będzie dofinansowania na wymianę będzie chodził, jedno co jest pewne to że blachę ma zdrową.

 

A doktorki dobrze wiedzą dlatego siedzą cicho. Przynajmniej jest spokój :p

 

Puk, puk. Kto tam? pyta pan skresz. Rozum! - pada zza drzwi.

Nie otwieram, bo to nie do mnie, odpowiada w pelni przekonany o prawdziwości swojej odpowiedzi p. ...

 

Smutne to, ale prawdziwe. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...