Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co pan bolek&matołek ma do powiedzenia w temacie OEPM ??? jak tam pierwsze sztuki wypuszczone na rynek wszystko ok, jakieś kłopoty ??

 

szanowny panie skreszu niematołku,

uprzejmie informuję, że do powiedzenia w tym temacie o który pan pyta, mam tyle ile mam. A panu nic do tego. Bo to sprawa na pewno nie pana dotycząca.

Z przykrością informuję szanownego pana, że te fazy Księżyca, które mają tak przeogromny wpływ na pańskie zachowania będą powtarzalne. Dlatego uprzejmie proszę (jeśli oczywiście mogę) aby pan jednak drzwi nie otwierał, gdy usłyszy do nich pukanie. Bo to na pewno będzie pomyłka. Rozum - przesyłka.

 

Wszystkim zainteresowanym kotłem OEPM proponuję zaciągać informacji bezpośrednio u źródła, czyli u producenta.

Bardziej wścibskim proponuję zestaw pytań obowiązkowych:

1. po ile sprzedajecie do hurtu,

2. Ile na tym macie na czysto,

3. kto (z imienia, nazwiska i adresu) odważył się kupić toto kotłopodobne,

4. ile do tej pory i gdzie oraz po ile popchnęliście toto kotłopodobne,

5. dlaczego w ogóle mieliście czelność wyprodukować takie coś i wypuścić na rynek wraz z wynikami badań przeprowadzonych zgodnie z wymaganiami przepisów?

 

p.s. po raz kolejny uprzejmie proszę o zabieranie głosu w sprawach merytorycznych dotyczących tematu wątku.

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Boluś, normalny ludzie nie lubią filozofów, a trzeba było samemu siedzieć, wiesz na czym :)

Tak mi radziłeś choć dość dosadniej.

 

Drogi panie karoka

 

przepraszam najmocniej jak potrafię, że zwracam się do pana z wielką prośbą. Oto ona:

czy w swojej nieskończonej dobroci zechciałby pan zapoznać się z definicją pojęcia FILOZOFIA oraz wyprowadzonym z niej pojęciem FILOZOF?

Boję się zadać pytanie, co to wg pana znaczy: normalni ludzie? Zmieszczą się wasze fotki na tym forum?

Rozumiem, że wdepnąłem w wielkie g.no czyli wasz światek, gdzie pan księciem prawie udzielnym, dlatego zrobicie wszystko aby mnie upoopić. Będziecie mi ubliżać, aby w rozumkach tłuszczy ośmieszyć. Nic to. Prawda sama się obroni. A czas najlepszym lekarzem.

Ciekawe, co pan zrobi, jeśli się panu któraś dolna kończyna podwinie. A czas zmian prawnych niedaleki. Będzie nowy watek? Help! ????

 

Pozdrawiam jak zawsze z całego serca i życzę wszystkiego najlepszego, bo z natury jestem niegroźnym bydlęciem. Tyle, że wszystko ma swoje granice. Nawet kangur zbytnio wkurzony zamiast uciekać potrafi porządnie nie tylko 4 litery napastnikom zdrapać.

Widziałem niedawno, wiec wiem co mówię.

 

p.s. kolejny raz proszę: nie macie nic do powiedzenia w sprawie tematu wątku, to uprzejmie proszę go nie podbijać spamem. Macie swój wątek rabarbarowy z batorym obecnie na przodzie, to tam się bawcie.

A pan panie karoka - i nie tylko, może zapoznacie się z pochodzeniem tego dziwa . Na nieślubne mówi się bachor albo basztard.

Znacie może przodków jego?

Czy w tym kraju wszystko musi być oparte na hapsyn gewejzyn???

Edytowane przez bolek&lolek
dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Boluś trzeba być człowiekiem i facetem a nie harcerzykiem który chce się bawić w podchody.

Może tego filozofa trzeba było w te ".." kreseczki wziąć faktycznie ale pewnie wiesz o czym piszę.

Jeśli ja bym wiedział że ktoś mnie z czegoś okradł to zwrócił bym się bezpośrednio do niego w tej sprawie albo i nie, to już moja sprawa, chyba też wiesz co mam na myśli bo inteligentny "chłopak" jesteś.

Nie napadaj to i na Ciebie nie będą bo każdy kij ma dwa końce.

Pozdrawiam i życzę spokojnego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa Boluś, byłbym zapomniał :)

Zobacz: http://karoka.eu/kategoria,32/kotly-co-ogniwo-biecz

Ktoś tu coś niedawno pisał że ktoś przeze mnie może mieć problemy jakieś, coś o gąskach było, a czy będzie ona tłusta ? czas pokaże :)

 

Szanowny panie karoka,

to nieźle muszą mieć zryte berety, że dają do sprzedaży swoje wyroby komuś kto walił w nie jak chory w kubełek.

Na szczęście to nie mój problem tylko ich.

A co na to dotychczasowy chlebodawca - producent zupy rabarbarowej?

Zdradziłeś go pan, czy może zgodnie z zasadą rattus rattus, że lepiej być żywą świnią, niż martwym bohaterem, to i znikasz pan z tamtego okrętu?

Gdyby nie to, że dzisiaj cisza wyborcza, to bym panu coś napisał.Chociaż pan i tak tego nie zrozumiesz.

Co pan zatem powiesz na temat tego wyrobu kotłopodobnego o symbolu OEPM, któryś tak pan do niedawna zwalczał?

A co na to pana totumfaccy z tego forum - milośnicy rabarbara?

 

Pozdrawiam serdecznie w " ", niczym pan karoka mnie

 

p.s. ponieważ podejrzewam, że i tutaj bywają zieloni i milośnicy rabarbara, dlatego mówię im wprost: oto pan karoka się wam odkrył. A nieskromnie: po części za moją przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim waść jesteś że to przez to walenie w pana miałem nie dostać tego kotła, ha ?

Widać chyba tym do którego imienia się pan tak wypierasz, bo jak to inaczej rozumieć ?

Nikogo nie zdradziłem i ten ktoś wie o tym, on jest "hrabią" na swoim zamku a karoka na swoim, nic mi do niego ani jemu do mnie w tej sprawie.

A co do samego kotła to właśnie dlatego że jest on podobny do tego na którego już na samą nazwę sierść się na waści jeży a to może być dobry kocioł z tym że o tym dowiemy się dopiero za jakiś czas, także nie ciągnij mnie Boluś za język bo wtedy byłbym naprawdę kretynem żeby chwalić coś zanim jeszcze ludzie zaczęli tego używać jak to Wy czyniliście. To że mam go w ofercie nie będę Ci zaraz śpiewał psalmów pochwalnych czy jakiś wielebnych bo nie mam za co ani powodu nie widzę.

Boluś ja nigdy nie walczyłem z Waszymi kotłami a tym bardziej z firmą Ogniwo, jak już to z Waszym chamskim marketingiem i jakąś manią wyższości a dla mnie jesteście tylko forumowymi userami takimi jak ja czy pozostali i nie mam zamiaru z tego czy innego powodu Wam pokłonów bić czy w tyłek wchodzić.

Jak będzie za co kocioł pochwalić to pochwalę ale na pewno nie będę tu pisał głupot żeby tylko sprzedać Boluś, tu widzisz bardzo mylisz się z oceną karoki.

Karoka tym się różni od innych że zarabia na chlebek, może nie dużo ale zarabia i ma kotły w tej chwili 6-ciu producentów a w tym tygodniu był nawet osobiście szef następnej dużej firmy, szkoda że nie słyszałeś tej rozmowy. Gościu chyba myślał że trafił na jakiegoś wsioka który będzie mu robił sprzedaż i reklamę, tyle że ten ćwok ze wsi zaczął za dużo pytać a co pytanie ten pan zaczynał się coraz bardziej spieszyć :)

Nie będę już wspominał że takie chęci współpracy w wielkich kopertach z pięknymi folderami przychodzą pocztą co najmniej raz na dwa tygodnie i jakoś widzisz nie rzucam się na to jak pies na sukę i jest tylko 6-ciu jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim waść jesteś że to przez to walenie w pana miałem nie dostać tego kotła, ha ?

Widać chyba tym do którego imienia się pan tak wypierasz, bo jak to inaczej rozumieć ?

Nikogo nie zdradziłem i ten ktoś wie o tym, on jest "hrabią" na swoim zamku a karoka na swoim, nic mi do niego ani jemu do mnie w tej sprawie.

A co do samego kotła to właśnie dlatego że jest on podobny do tego na którego już na samą nazwę sierść się na waści jeży a to może być dobry kocioł z tym że o tym dowiemy się dopiero za jakiś czas, także nie ciągnij mnie Boluś za język bo wtedy byłbym naprawdę kretynem żeby chwalić coś zanim jeszcze ludzie zaczęli tego używać jak to Wy czyniliście. To że mam go w ofercie nie będę Ci zaraz śpiewał psalmów pochwalnych czy jakiś wielebnych bo nie mam za co ani powodu nie widzę.

Boluś ja nigdy nie walczyłem z Waszymi kotłami a tym bardziej z firmą Ogniwo, jak już to z Waszym chamskim marketingiem i jakąś manią wyższości a dla mnie jesteście tylko forumowymi userami takimi jak ja czy pozostali i nie mam zamiaru z tego czy innego powodu Wam pokłonów bić czy w tyłek wchodzić.

Jak będzie za co kocioł pochwalić to pochwalę ale na pewno nie będę tu pisał głupot żeby tylko sprzedać Boluś, tu widzisz bardzo mylisz się z oceną karoki.

Karoka tym się różni od innych że zarabia na chlebek, może nie dużo ale zarabia i ma kotły w tej chwili 6-ciu producentów a w tym tygodniu był nawet osobiście szef następnej dużej firmy, szkoda że nie słyszałeś tej rozmowy. Gościu chyba myślał że trafił na jakiegoś wsioka który będzie mu robił sprzedaż i reklamę, tyle że ten ćwok ze wsi zaczął za dużo pytać a co pytanie ten pan zaczynał się coraz bardziej spieszyć :)

Nie będę już wspominał że takie chęci współpracy w wielkich kopertach z pięknymi folderami przychodzą pocztą co najmniej raz na dwa tygodnie i jakoś widzisz nie rzucam się na to jak pies na sukę i jest tylko 6-ciu jak na razie.

 

Ma pan panie karoka 150% racji

 

pchają się do pana drzwiami i oknami ci, którzy szukają doopka, aby im ich szemrane towary pchał dalej. Karoka bierze wszystko. papiery,są, papierów nie ma - karoka powie, że on tylko handlarz i guzik mu do nich. karoka śpiewa, karoka pierze, karoka tylko prowizję bierze.

 

Daj se chłopie na wstrzymanie. Handluj rabarbarem, ogniwem, tilgnerem, i jareckiego sprzedawaj też. Tylko się spiesz.

 

Udanego wieczoru i niedzieli przed oltarzem.

 

p.s. Jak to będzie, czas pokaże. Do zobaczenia następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Boluś znowu próbujesz sugerować że następny kocioł z szemranymi badaniami wziąłem ?

No wiesz przestań, ten ma akurat nawet badania z dwóch Instytutów badawczych, to co z trzeciego Ci jeszcze potrzebne ?

Nie szarżuj chłopie bo Ci żyłka pęknie jak to Arturo mówi.

 

Szanowny panie Karoka,

 

zwracam się do pana jako sprzedawcy kotłów Ogniwo Eko Plus M o mocy nominalnej 25 (6?) z konkretnymi pytaniami:

Pierwsze: proszę o udzielenie mi wiążącej odpowiedzi, czy mogę w tym kotle palić peletami, a jeśli nie to dlaczego?

Drugie: czy ten kocioł może pracować ciągle przy mocy nie przekraczającej 7,5 kW? Jak będzie wyglądała jego sprawność i zużycie paliwa?

Trzecie: Co z tym kotłem w przypadku gdybym chciał go zabudować do układu zamkniętego?

 

Na razie tyle. Pytań może będę miał więcej.

 

A co. Kocioł na forum , sprzedawca tez, to mam pełne prawo pytać, a sprzedawca ma obowiązek udzielić odpowiedzi. To nie wunderwaffe typu rabarbara. Papiery jawne, sprzedawcy też. To i informacje muszą być jawne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pan bolek&matołek ma do powiedzenia w temacie OEPM ??? jak tam pierwsze sztuki wypuszczone na rynek wszystko ok, jakieś kłopoty ??

 

Panie skresz

 

takie pytania musisz pan teraz zadawać oficjalnemu sprzedawcy kotłów OEPM - panu karoce, nie mnie.

Ja na razie matołek wg pana. Zobaczymy co pokaże sprzedawca. Bo pytań będzie więcej. A pomocy znikąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie Karoka,

 

zwracam się do pana jako sprzedawcy kotłów Ogniwo Eko Plus M o mocy nominalnej 25 (6?) z konkretnymi pytaniami:

Pierwsze: proszę o udzielenie mi wiążącej odpowiedzi, czy mogę w tym kotle palić peletami, a jeśli nie to dlaczego?

Drugie: czy ten kocioł może pracować ciągle przy mocy nie przekraczającej 7,5 kW? Jak będzie wyglądała jego sprawność i zużycie paliwa?

Trzecie: Co z tym kotłem w przypadku gdybym chciał go zabudować do układu zamkniętego?

 

Na razie tyle. Pytań może będę miał więcej.

 

A co. Kocioł na forum , sprzedawca tez, to mam pełne prawo pytać, a sprzedawca ma obowiązek udzielić odpowiedzi. To nie wunderwaffe typu rabarbara. Papiery jawne, sprzedawcy też. To i informacje muszą być jawne!

Boluś zgadza się że masz prawo tutaj zapytać ale ja na przykład nie mam obowiązku Ci tutaj odpowiadać ale odpowiem.

1. Tak jak w każdym innym kotle ale nie jest to ekonomicznie zasadne, nie jest to palnik typowy dla tego paliwa mimo że producent podaje to paliwo.

Ja jako właśnie sprzedawca i praktyk mogę panu napisać że moće to też być w pewnych warunkach nawet niebezpieczne, co byś mi pan tu nie klepał.

2. Może pracować poniżej 7,5kW ciągle z tym że nie ma jak dotąd żadnych informacji ( bynajmniej ja ) jak wyglądają te sprawności w tych mocach a zużycie paliwa będzie zależne na jakiej mocy będzie pracował czy to będzie średnio, 2, 4 czy przykładowo 5kW, tego niestety panu nie powiem bo jak wyżej brak danych o sprawności przy tych mocach.

3. Tak można pod warunkiem zabezpieczenia kotła do pracy w układzie zamkniętym, jakieś normy podają na stronie producenta. Tak poza normowo, po ludzku, może być wężownica schładzająca, ja polecam tańsze rozwiązanie, zawór DBV1 Regulusa.

Rozmawiałem już dość dawno z serwisem w tej sprawie, kiedyś nie zezwalali, teraz już można pod tym warunkiem z zabezpieczeniem.

Jest też małe ale, gdyby któreś z tym zabezpieczeń nie zadziałało i kocioł z jakiegoś powodu się przegrzał, doszło do perforacji blach wymiennika, niestety ale gwarancja nie będzie uznana, taką dostałem odpowiedź, bez ściemniania.

Tyle wiem i tyle mogę panu Bolkowi napisać, jeśli uzna że wiem za mało proszę dzwonić do producenta i dopytać.

Informacji udzielam pod numerem 509802200, nie prowadzę biura na forum ani nie mam obowiązku tu na nic odpowiadać jak mości Bolesław próbuje to wymuszać czy sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boluś zgadza się że masz prawo tutaj zapytać ale ja na przykład nie mam obowiązku Ci tutaj odpowiadać ale odpowiem.

1. Tak jak w każdym innym kotle ale nie jest to ekonomicznie zasadne, nie jest to palnik typowy dla tego paliwa mimo że producent podaje to paliwo.

Ja jako właśnie sprzedawca i praktyk mogę panu napisać że moće to też być w pewnych warunkach nawet niebezpieczne, co byś mi pan tu nie klepał.

2. Może pracować poniżej 7,5kW ciągle z tym że nie ma jak dotąd żadnych informacji ( bynajmniej ja ) jak wyglądają te sprawności w tych mocach a zużycie paliwa będzie zależne na jakiej mocy będzie pracował czy to będzie średnio, 2, 4 czy przykładowo 5kW, tego niestety panu nie powiem bo jak wyżej brak danych o sprawności przy tych mocach.

3. Tak można pod warunkiem zabezpieczenia kotła do pracy w układzie zamkniętym, jakieś normy podają na stronie producenta. Tak poza normowo, po ludzku, może być wężownica schładzająca, ja polecam tańsze rozwiązanie, zawór DBV1 Regulusa.

Rozmawiałem już dość dawno z serwisem w tej sprawie, kiedyś nie zezwalali, teraz już można pod tym warunkiem z zabezpieczeniem.

Jest też małe ale, gdyby któreś z tym zabezpieczeń nie zadziałało i kocioł z jakiegoś powodu się przegrzał, doszło do perforacji blach wymiennika, niestety ale gwarancja nie będzie uznana, taką dostałem odpowiedź, bez ściemniania.

Tyle wiem i tyle mogę panu Bolkowi napisać, jeśli uzna że wiem za mało proszę dzwonić do producenta i dopytać.

Informacji udzielam pod numerem 509802200, nie prowadzę biura na forum ani nie mam obowiązku tu na nic odpowiadać jak mości Bolesław próbuje to wymuszać czy sugerować.

 

Panie karoka

łaski mi pan żadnej nie robi. Produkuje się pan na forum, ponoć jest pan ekspertem w kotłach, dlatego pytam. I dopóki tu pan jestes, to odpowiedzi konkretnej udzielić powinieneś. Bo to świadczyć będzie o tym kim pan w tej branży jesteś.

 

odnośnie pytania pierwszego: odpowiadam: nie masz pan zielonego pojęcia o co chodzi. I jakie są wymagania formalne.

 

odnośnie pytania drugiego: zależność jest i to łatwa do policzenia, tylko trzeba nieco więcej mieć pod czapką niż wiedzę z gimbusa.

 

odnośnie pytania trzeciego: przerażony jestem poziomem pana wiedzy w tym temacie. Pan jako sprzedawca jest zobowiązany recytować niczym pacierz o każdej porze informacje o podstawowych wymaganiach układu zamkniętego. Nie o jakiś tam normach ale o konkretnych sformulowaniach.

 

Jak na razie JEDYNKA. Z wpisaniem do akt. Co dalej? Czas (kontrole urzędowe) pokaże!!!

 

Udanego wieczoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...