Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogniwo Eko Plus M - pytania i odpowiedzi, czyli jak to jest z tym kotłem ?


bobasxx

Recommended Posts

On tego nie zrozumie,że to nie kopalnia reguluje cenę węgla tylko rynek.

I wcale ten węgiel nie jest taki drogi tylko podatki a ich sobie kopalnia nie wymyśla.Np Czesi płacą 22 podatki a polacy o ile się nie mylę 34 od 1 wydobytej tony.

Prezesi spółek to poplecznicy ministrów energetyki.To oni trzepią kapuchę i wyprowadzają kasę ze spółek i to nie byle jaką.

A zresztą poczytaj sobie bo mi się tego pisać nie chce http://wpolityce.pl/polityka/166201-czarny-uklad-kiedy-na-jaw-wyjda-wszystkie-szczegoly-tej-afery-branze-gornicza-czeka-kadrowe-trzesienie-ziemi

 

Minertu,

a dlaczegoż to by kopalnia miała płacić tylko niektóre podatki? Placi Instalko, płaci Ogniwo, firma Jareckiego, płaci wujek Jorg ten od ciotki Fridy za szczękę (na bazarze). Może koniec ze świętymi krowami.

A tak skoro już liczymy, to np. skip drze na raz 40 ton. Jaki prąd zżera tylko ta maszyna wyciągowa jeśli musi pociągnąć to żelastwo razem z urobkiem 1000 m do góry i nawet przeciwwaga mu wiele nie pomoże? A ile potrzebują silniczki twojego kombajnu? A ścianowy, a podścianowy, a kruszarki, a odstawa główna? A cała reszta z wentylatorkami trochę większymi niż te w kociołkach? A przeróbka i cała reszta? To tylko prąd, a gdzie reszta? Place, narzuty, inwestycje i cała reszta?

 

Grzesiu! Nie gniewaj się, za to co teraz napiszę: jesce synek na chleb wołołeś bep jak jo na grubie,... bez to nie fulej, bo sztajger cioola na robota nie posłoł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Minertu,

a dlaczegoż to by kopalnia miała płacić tylko niektóre podatki? Placi Instalko, płaci Ogniwo, firma Jareckiego, płaci wujek Jorg ten od ciotki Fridy za szczękę (na bazarze). Może koniec ze świętymi krowami.

A tak skoro już liczymy, to np. skip drze na raz 40 ton. Jaki prąd zżera tylko ta maszyna wyciągowa jeśli musi pociągnąć to żelastwo razem z urobkiem 1000 m do góry i nawet przeciwwaga mu wiele nie pomoże? A ile potrzebują silniczki twojego kombajnu? A ścianowy, a podścianowy, a kruszarki, a odstawa główna? A cała reszta z wentylatorkami trochę większymi niż te w kociołkach? A przeróbka i cała reszta? To tylko prąd, a gdzie reszta? Place, narzuty, inwestycje i cała reszta?

 

Grzesiu! Nie gniewaj się, za to co teraz napiszę: jesce synek na chleb wołołeś bep jak jo na grubie,... bez to nie fulej, bo sztajger cioola na robota nie posłoł.

Sławku ja się mam gniewać? O co?

Powiem ci jednak w sekrecie,że tam gdzie pracuję to koszt wydobycia 1 tony węgla wyniósł 26zł z dniówką pracownika , prądem i wytransportowaniem do skipu.Z całą tą przeróbką dzierżawą urządzeń bo kopalnia swoich mieć nie może tylko dzierżawi (znowu ktoś sobie kapuchę za to nabija) niech wyjdzie 200zł . Jak się to ma do tego co się dzieje na rynku? Ja ustalam ceny,ja każę sprzedawać przez pośredników?

Powiem ci w sekrecie,że w du..e mam całą kopalnię , idę zrobić swoje i szlus,jeszcze tylko jak zdrowie dopisze 5 ,5 roku i nie chcę o grubie słyszeć.

A dlaczego? A no dlatego,że to co się dzieje to jest gorsze od mobbingu.Nie da się tego nazwać.To nie jest zakład pracy tyle,że Twoje górnictwo skończyło się w dobrych latach.Teraz już tak nie jest różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku ja się mam gniewać? O co?

Powiem ci jednak w sekrecie,że tam gdzie pracuję to koszt wydobycia 1 tony węgla wyniósł 26zł z dniówką pracownika , prądem i wytransportowaniem do skipu.Z całą tą przeróbką dzierżawą urządzeń bo kopalnia swoich mieć nie może tylko dzierżawi (znowu ktoś sobie kapuchę za to nabija) niech wyjdzie 200zł . Jak się to ma do tego co się dzieje na rynku? Ja ustalam ceny,ja każę sprzedawać przez pośredników?

Powiem ci w sekrecie,że w du..e mam całą kopalnię , idę zrobić swoje i szlus,jeszcze tylko jak zdrowie dopisze 5 ,5 roku i nie chcę o grubie słyszeć.

A dlaczego? A no dlatego,że to co się dzieje to jest gorsze od mobbingu.Nie da się tego nazwać.To nie jest zakład pracy tyle,że Twoje górnictwo skończyło się w dobrych latach.Teraz już tak nie jest różowo.

 

Mówisz 200. Przy kursie dolara rzędu 3,78 to już ponad 50 USD za tonę. A na rynkach giełdowych węgiel stoi poniżej 50. W długoterminowych kontraktach jeszcze niżej.

Niestety czas polskiego węgla się kończy.

 

p.s. i proszę, nie tytułuj mnie imieniem, którego nie noszę. Już tyle razy prosiłem o to. Proszę mnie nie mylić z kimś innym.

Może podobny, ale jednak pomyłka.

Edytowane przez boluslolusj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym widział za sensowne posiadanie/sprzedawanie kotłów z klasą 4,5 postarałbym się mieć je w ofercie, póki co nie widzę...

 

 

 

Tak !

Ten akapit mówi wszystko !

 

A te zwykłe kopciuchy też sprzedajesz? Myślę, że tak, bo jest w tym sens, znaczy zysk... i to niemały.

 

 

O zysku nie pisałem tylko o sensie, kopciuchów chyba nie widzisz w mojej ofercie na stronie a jeśli widzisz podaj link ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie dodał jeszcze kilku "szczegółów" typu super paliwo trudno dostępne na stacji paliw, którego na 1000% nie wystarczy nawet dla 10% użytkowników bo nie ma możliwości produkcyjnych,...

 

 

Panie kochany

 

podawali z tego co wiem parametry paliwa. Normalny Pieklorz z rynku. Dla kogo nieosiągalny?

No prosze brnąc dalej. Dowody czekają.

 

Czy tego Pieklorza wystarczy dla więcej niż 10% użytkowników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym widział za sensowne posiadanie/sprzedawanie kotłów z klasą 4,5 postarałbym się mieć je w ofercie, póki co nie widzę...

 

O zysku nie pisałem tylko o sensie, kopciuchów chyba nie widzisz w mojej ofercie na stronie a jeśli widzisz podaj link ...

Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby ktoś, nie tylko Ty, prowadził działalność handlową dla sensu, a nie dla zysku.

 

Odpowiedziałeś na moje pytanie. Nie sprzedajesz "kopciuchów". Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena kotła taka mała nie jest ale... jeśli porównać ceny innych kotłów o mocy ok. 25KW to są podobne. Jaka zaleta tego monstrum? Ano taka że na mocy 7,5KW pracuje całkiem przyzwoicie :)

Zaręczam także, co już pisałem - na mocach poniżej 7,5 kW pracuje lepiej niż wszystkie OEPlusy, z OEPlus 10 kW włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan

 

Zadyme robicie na wątku o innym kotle

 

w/g mnie:

 

żal Wam tyłek ściska,że małą energetyka podparła się akredytacją proftechu, Wy zarzucacie,że ona jest na emisję rozproszoną i nie do końca to jest to

i walicie tutaj w RBR co chwilę z tego tytułu..

 

Tymczasem na podstawie tego papieru zwroty były na sztokery ale tez i na inne kotły z rynku, poszukaj sobie ile producentów ma tam wyrobione papiery i gminy je honorują

 

Główny zarzut o akredytację, w takim programie unijnym Wasz tez nie przechodzi, bo ta Wasza akredytacja tez jest niepełna i wiele lepsi tutaj nie jesteście od tej małej energetyki, którą tak krytykujecie i atakujecie na tym wątku.

 

Napiszecie na wątku o ogniwie, dlaczego nie jest Wasz papierek honorowany, czy woda w usta nabrana?

To według Ciebie RBR-y mają badania wykonane przez jednostkę badawczą posiadającą akredytację na badania kotłów według normy PN EN 303-5:2012? Wymieniałeś nie tak dawno krajowe jednostki, które taką akredytację mają. Proftechu nie wymieniłeś. Coś się zmieniło od tego czasu?

A świadectwa firmowane przez Proftech dopuszczane są do tej KAWKI, o której piszesz?

Wybacz, że tyle pytam, ale już od pewnego czasu nie jestem na bieżąco i chętnie posłucham fachowej i wiarygodnej odpowiedzi.

 

Odpisuję tu, gdzie wpis być powinien

 

nie, ani mała energetyka, ani GIG ani ICHPW w Kawce udziału brać nie mogą, bo nie mają do tego odpowiednich uprawnień... tak twierdzi urzędnik weryfikujący w wpewnym mieście papiery

 

dlaczego, stoi to w/g urzędnika jak byk na pierwszej stronie atestu wydawanego przez te wszystkie jednostki

 

Zatem w tym programie Kawka ICHPW, Mała Energetyka czy GIG mogą sobie ręce podać, żaden nie przejdzie

 

Napiszcie zatem dlaczego

Tak potraficie psy na innych wieszać, tak ten dugi o wielu nickach normę niemal na pamięć cytować potrafi a teraz raptem nie wiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaręczam także, co już pisałem - na mocach poniżej 7,5 kW pracuje lepiej niż wszystkie OEPlusy, z OEPlus 10 kW włącznie.

 

A co w porównaniu z innymi kotłami ? I nie mam tu na myśli rabarbara , też to jest rzeka płynąca miodem z orzeszkami ? Nowe ogniwo nie jest takim cudem jak probujesz go tu przedstawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w porównaniu z innymi kotłami ? I nie mam tu na myśli rabarbara , też to jest rzeka płynąca miodem z orzeszkami ? Nowe ogniwo nie jest takim cudem jak probujesz go tu przedstawiać.

Poniżej 7,6kW jak pisze ma pewność przez praktykę :), kiedyś jakiś bardziej konkretny był.

Czyli wie gó..o jak i przy innych kotłach które nie mają badań badań poniżej tych 30%.

To tylko "bąk marketingowy: jakiego sobie znowu puścił :)

A co do Ciebie Isd to muszę powiedzieć że się kiedyś pomyliłem, przepraszam.

Myślałem że drażni Cię tylko marketing w jednym kolorze :)

Jak M-ka trochę popracuje, zobaczymy, jak pisałem mi się to dość podoba a czas pokaże.

Jeśli będzie ok, też pochwalę ale nigdy przed tym zanim jeszcze do sprzedaży nie trafiła jak to miało miejsce.

Tak mam M-kę w ofercie ale nie będę tu bił pokłonów żeby tylko na niej zarobić bo jakoś to się kłóci z moim jakimś tam sumieniem, i byłoby to co najmniej bardzo dużym nietaktem, brakiem profesjonalizmu i nie poważne z mojej strony.

Pozdrawiam wszystkich czytelników wątku i postaram się więcej nie śmiecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan

 

Zadyme robicie na wątku o innym kotle

 

w/g mnie:

 

żal Wam tyłek ściska,że małą energetyka podparła się akredytacją proftechu, Wy zarzucacie,że ona jest na emisję rozproszoną i nie do końca to jest to

i walicie tutaj w RBR co chwilę z tego tytułu..

 

Tymczasem na podstawie tego papieru zwroty były na sztokery ale tez i na inne kotły z rynku, poszukaj sobie ile producentów ma tam wyrobione papiery i gminy je honorują

 

Główny zarzut o akredytację, w takim programie unijnym Wasz tez nie przechodzi, bo ta Wasza akredytacja tez jest niepełna i wiele lepsi tutaj nie jesteście od tej małej energetyki, którą tak krytykujecie i atakujecie na tym wątku.

 

Napiszecie na wątku o ogniwie, dlaczego nie jest Wasz papierek honorowany, czy woda w usta nabrana?

 

 

Odpisuję tu, gdzie wpis być powinien

 

nie, ani mała energetyka, ani GIG ani ICHPW w Kawce udziału brać nie mogą, bo nie mają do tego odpowiednich uprawnień... tak twierdzi urzędnik weryfikujący w wpewnym mieście papiery

 

dlaczego, stoi to w/g urzędnika jak byk na pierwszej stronie atestu wydawanego przez te wszystkie jednostki

 

Zatem w tym programie Kawka ICHPW, Mała Energetyka czy GIG mogą sobie ręce podać, żaden nie przejdzie

 

Napiszcie zatem dlaczego

Tak potraficie psy na innych wieszać, tak ten dugi o wielu nickach normę niemal na pamięć cytować potrafi a teraz raptem nie wiecie?

Naprawdę wyszedłem już z obiegu, jestem na emeryturze i nie jestem już na bieżąco w wielu sprawach. Dlatego więcej pytam.

A Ciebie zapytam:

1. Czy SKAM-y i STOKERY, które sprzedajesz Ty oraz RBR-y, które sprzedają karoka i minertu mogą brać udział w tej KAWCE, o której piszesz??? Mają takie papiery???

2. Jakie papiery muszą mieć kotły (znaczy, od kogo), żeby w tej KAWCE mogły brać udział. OGNIWO wykonało badania swoich kotłów w Czechach, bo Czesi tak chcieli, a OGNIWO widziało sens w sprzedaży tam swoich kotłów. Może więc zrobić takie badania także u tych, którzy liczą się w tej KAWCE, jeśli też uzna, że to ma sens.

3. O urzędników pytał nie będę. Urzędnik, jako dysponent środków ma prawo ustalić własne zasady dofinansowania (pisałem o tym nieraz). Kiedyś dawano takie dofinansowania na byle papier, potem na świadectwa IChPW w klasie B lub A. Potem tylko na klasę A. Teraz, jak słyszę od Ciebie nawet na klasę A z IChPW nie dają. To bardzo dynamiczny obszar prawa, zmieniającego się jak w kalejdoskopie. Chyba jednak te zmieny idą w kierunku zaostrzenia wymagań, a nie ich łagodzenia. To chyba dobrze.

4. A SKAM-y i STOKER-y, które Ty sprzedajesz, też mają tylko świadectwa z Małej Energetyki + Proftech??? Tak jak RBR-y???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w porównaniu z innymi kotłami ? I nie mam tu na myśli rabarbara , też to jest rzeka płynąca miodem z orzeszkami ? Nowe ogniwo nie jest takim cudem jak probujesz go tu przedstawiać.

Przedstawiam go takim, jakim jest.

Podając rzetelne wyniki badań wykonanych przez akredytowane jednostki badawcze, polską i czeską.

Nie dokonuję własnej oceny rankingowej ani tego, ani innych kotłów.

Piszę to, co wiem na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jakie papiery muszą mieć kotły (znaczy, od kogo), żeby w tej KAWCE mogły brać udział. OGNIWO wykonało badania swoich kotłów w Czechach, bo Czesi tak chcieli, a OGNIWO widziało sens w sprzedaży tam swoich kotłów. Może więc zrobić takie badania także u tych, którzy liczą się w tej KAWCE, jeśli też uzna, że to ma sens.

 

Te z Brna będą honorowane do 31.12.2015 (IVklasa)

od 01.01.2016 już nie (tylko V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 7,6kW jak pisze ma pewność przez praktykę :), kiedyś jakiś bardziej konkretny był.

Czyli wie gó..o jak i przy innych kotłach które nie mają badań badań poniżej tych 30%.

To tylko "bąk marketingowy: jakiego sobie znowu puścił :)

A co do Ciebie Isd to muszę powiedzieć że się kiedyś pomyliłem, przepraszam.

Myślałem że drażni Cię tylko marketing w jednym kolorze :)

Jak M-ka trochę popracuje, zobaczymy, jak pisałem mi się to dość podoba a czas pokaże.

Jeśli będzie ok, też pochwalę ale nigdy przed tym zanim jeszcze do sprzedaży nie trafiła jak to miało miejsce.

Tak mam M-kę w ofercie ale nie będę tu bił pokłonów żeby tylko na niej zarobić bo jakoś to się kłóci z moim jakimś tam sumieniem, i byłoby to co najmniej bardzo dużym nietaktem, brakiem profesjonalizmu i nie poważne z mojej strony.

Pozdrawiam wszystkich czytelników wątku i postaram się więcej nie śmiecić.

Poczekam, aż wreszcie zdecydujecie się, które instytuty uznajecie za wiarygodne, a które nie. I wtedy wykonam badania tam, gdzie nie będziecie mogli mi zarzucać braku wiarygodności. Bardzo nie lubię, jak ktoś bezpodstawnie czyni mi takie zarzuty. W życiu realnym zareagowałbym, jak należy. W tym świecie wirtualnym - nie widzę sensu poważnej dyskusji z wami.

A piszę sobie tutaj, bo to lubię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam go takim, jakim jest.

Podając rzetelne wyniki badań wykonanych przez akredytowane jednostki badawcze, polską i czeską.

Nie dokonuję własnej oceny rankingowej ani tego, ani innych kotłów.

Piszę to, co wiem na pewno.

 

Wszystko i na temat.

Piszesz wyłącznie o niebieskim bo jesteś twórcą/współtwórcą tych kotłów i dlatego wychwalasz je pod niebiosa. Nie ładnie oj nie ładnie .......Widziałeś i badałeś nie jeden dobry kocioł ,ale ten niebieski to takie Twoje oczko w głowie ,co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko i na temat.

Piszesz wyłącznie o niebieskim bo jesteś twórcą/współtwórcą tych kotłów i dlatego wychwalasz je pod niebiosa. Nie ładnie oj nie ładnie .......Widziałeś i badałeś nie jeden dobry kocioł ,ale ten niebieski to takie Twoje oczko w głowie ,co nie?

Przyznaję, że tak. Ale nie wychwalam go ponad miarę, tylko tyle, na ile rzeczywiście zasługuje. I tyle, na ile go znam.

I jak zauważyłeś chyba, nie ganię tu żadnego innego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są i będą honorowane potem? Tylko z Brna???

 

Czekam na odpowiedź od tego drugiego bolka, co to normę zna na pamięć.

Chcieliście w locie oceniać na podstawie tabeli atesty energetyki, tak niejako w locie oceniają także urzędnicy

 

Jak nie wpadniecie na pomysł dlaczego Wasze badania nie są honorowane, to udzielę odpowiedzi, którą zapamiętałem w dniu jutrzejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedź od tego drugiego bolka, co to normę zna na pamięć.

Chcieliście w locie oceniać na podstawie tabeli atesty energetyki, tak niejako w locie oceniają także urzędnicy

 

Jak nie wpadniecie na pomysł dlaczego Wasze badania nie są honorowane, to udzielę odpowiedzi, którą zapamiętałem w dniu jutrzejszym

Za "tego drugiego bolka" nie będę się wypowiadał, ale widziałem świadectwo z badań RBR-a wykonane przez duet Mała Energetyka + Proftech. Nie chce mi się wierzyć, że Ty go nie widziałeś. I o tym świadectwie słów kilka. A Ty czytaj, co piszę i prostuj, jeśli się mylę

 

To "świadectwo" dotyczy typoszeregu kotłów RBR-Ekouniwersal o zakresie mocy 12-100 kW. Według normy EN 303-5:2012, którą Ty znasz bardzo dobrze, a ja słabo, dla takiego typoszeregu należało zbadać co najmniej 4 (słownie: cztery) kotły o mocach z krotnością nie przekraczającą 2. A przy takim ustaleniu typoszeregu - nawet 5, ale nie bądźmy drobiazgowi. Nie pomyliłem się?

A w tym świadectwie jest tylko jeden wynik i nie pisze nawet z badania jakiego kotła (o jakiej mocy znaczy). Nie pisze nawet, że to jest średnia z badań 4-ech kotłów o mocach takich to a takich (co, oczywiście, byłoby niezgodne z normą). Nie pomyliłem się? Wiec, co to za świadectwo???

 

Firma Proftech ma akredytację PCA na pobór próbek gazów (myślę tu o spalinach) i na wykonanie analizy ich składu chemicznego (nie kwestionuję tego), ale nie ma akredytacji na wykonanie badań wg normy 303-5:2012, Według tej normy badania spalin z kotła powinny być wykonane w sposób określony w tej normie, także i próbki do analizy powinny być pobrane według tej normy. A przecież wiem, że Proftech nie ma akredytowanej instalacji do badań kotłów, z której mógłby pobrać próbki w sposób zgodny z normą.

A Mała Energetyka, z tego, co wiem, też nie miała żadnej instalacji badawczej, ani akredytacji. Więc co to za świadectwo?

 

A gdzie i w jaki sposób ten duet zbadał moce i sprawności??? Nic na ten temat nie piszą. Także producent kotła nabrał wody w usta i milczy.

 

Nie kwestionuję wyników analizy spalin wykonanych przez Proftech. Ale to tylko jedna próbka.

Zresztą to i tak niespecjalnie ważne. Szczególnie dla czytelników - potencjalnych użytkowników (te emisje, znaczy).

Nie sądzę jednak, aby dla czytelników nie była ważna informacja o zweryfikowanych wynikach badań mocy i sprawności kotłów RBR. A wyników takich badań w tym świadectwie nie przedstawiono. Więc co to za świadectwo.

 

Odpowiesz mi na te wszystkie pytania i problemy. które poruszyłem, bez odwracania kota ogonem, jak to często robisz, tylko zwyczajnie, prosto i technicznie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...