Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hajduk 1V, Arysto A11, Dovre 2180CBS, BEF Optim 8


marekm7

Recommended Posts

Witam,

 

Po lekturze forum i wizycie w kilku punktach wybrałem wstępnie powyższe wkłady. Wielkościowo, cenowo są podobne. Czy w cenie 5300-5800 to są przyzwoite wkłady? Dom 170 m2, podłogówka po całości. Kominkiem chciałbym dogrzewać, ale jak się spodoba to może częściej :) Dlatego chciałbym coś na długie lata w tym budzecie. Mam rozprowadzone DGP do 3 pomieszczeń. Nawet niekoniecznie chciałbym się dowiedzieć, który jest najlepszy, tylko czy porównuję porównywalne i czy warte są swojej ceny.

 

mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Marek, akumulacja jeszcze nikomu nie zaszkodziła, portfelowi co najwyżej...

 

Tu akurat się nie zgodzę .

Akumulacja nie szkodzi portfelowi !!

Jedynie w momencie zakupu jest dodatkowym kosztem .

Od pierwszego dnia użytkowania jest tym elementem kominka który OSZCZĘDZA portfel inwestora i w całym okresie eksploatacji daje wymierne korzyści finansowe , że o ilości własnoręcznie noszonego przez salon drewna nie wspomnę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

A ja zaproponowałbym Spartherm Mini S-4S z nasadą Termobox...oczywiście rozwiązanie droższe...ale przy paleniu suchym drewnem masz pewność czystości szyby i do tego jest to taka akumulacja w wersji mini...trzeba pamiętać, że tak na prawdę większość strat cieplnych z kominka mamy poprzez temperaturę spalin - zawsze warto odzyskać choćby cześć z tej temperatury - w innym przypadku puszczamy masę naszych ciężko zarobionych pieniędzy w błoto :)

 

Ale to tylko moja sugestia...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mammoth x 6 sztuk 210 kg ,cena 600 euro netto .

Romotop 2G44.55.01.....

Spartherm MINI do zabudów wentylowanych jako zwykły wkład kominkowy

Romotop zaprojektowany i wykonany z przeznaczeniem do zabudów bez wentylacji .... itd

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
Panowie przyznam szczerze na Waszą opinię liczyłem. Zatem zostaje Hajduk i Arysto i rzucam monetą... :)

 

 

... a czy przy jednym z tych wkładów i DGP warto obudowć tak, żeby akumulować ciepło?

 

mm

 

To który kominek w końcu wybrałeś? Ja mam polecony przez instalatora Arysto A11 670x510, chcieliśmy Supre ale jest nie dostępna w tej chwili na PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...