Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Osobiście wybrałem Kuvingsa b6000, ale dopiero po obejrzeniu kilku modeli. Jakość z najwyższej półki a do tego ten duży otwór który zaoszczędza mi mnóstwo czasu.

Cena tego sprzętu zmusiła mnie do spędzenia sporej ilości czasu nad wyborem. Ostateczenie przekonali mnie znajomi, którzy maja i Kuvingsa i Huroma u rodziców. Jak to określili staruszki mogą się bawić w krojenie ale oni nie mogą sobie pozwolić przy dwójce dzieci na stratę czasu. Poza tym za wąski otwór w kuvingsie chcą około 1500zł, więc po co przepłać. Kuvings daje także 10 lat gwarancji na wszystkie części.

 

Mogę polecić sklep internetowy potegasokow.pl, Najpierw uzyskałem bardzo wyczerpujące info przez telefon a jak się zdecydowałem to przywieźli mi do domku:) (dowożą na terenie Warszawy (możecie się upewnić przez telefon).

 

Podobno jest jakiś nowy model, ale tu się już nie wypowiem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zgadzam się z powyższą opinią co do wyciskarki Kuvingsa. Ja sama kupiłam ją pół roku temu i nie żałuje ani jednej wydanej złotówki :) Soki na śniadanie dla 4 osobowej rodziny robię w 10 minut, po prostu wrzucam owoce, parę marchewek i mam świeży zdrowy soczek – dobry zamiennik kawy, a co najlepsze owoce i warzywa można wyciskać na zimno (to się chyba nazywa cold press o ile się nie mylę), a z tego co słyszałam soki wyciskane w ten sposób nie są szkodliwe dla enzymów. Poczytaj sobie o tym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższą opinią co do wyciskarki Kuvingsa. Ja sama kupiłam ją pół roku temu i nie żałuje ani jednej wydanej złotówki :) Soki na śniadanie dla 4 osobowej rodziny robię w 10 minut, po prostu wrzucam owoce, parę marchewek i mam świeży zdrowy soczek – dobry zamiennik kawy, a co najlepsze owoce i warzywa można wyciskać na zimno (to się chyba nazywa cold press o ile się nie mylę), a z tego co słyszałam soki wyciskane w ten sposób nie są szkodliwe dla enzymów. Poczytaj sobie o tym!

 

Czytam te opinie i chyba się skuszę. A powiedz mi, jak wygląda sprawa z myciem takiej wyciskarki? Bo trochę mnie to przeraża… zrobić sok to nic skomplikowanego, sprawa wygląda gorzej gdy przychodzi do mycia takiego urządzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie tanich wyciskarek bo nie radzą sobie dobrze z twardymi warzywami/owocami jak : burak, pietruszka, imbir itp.

Polecam Cooksense HD 8801 bo takową posiadam lub z wyższej półki Hurom.

 

MYCIE - ZERO problemów, wszystko myję pod zimną wodą, przy odrobinie wprawy schodzi do max 5 minut ! najwięcej zabawy z sitkiem, ale jest do tego szczoteczka, czyścisz szybko 2 razy z każdej strony i gotowe. Wszystko składa i rozkłada się błyskawicznie (nie wiem jak inne tanie)

 

SOKI - REWELKA, najlepszy wydatek od początku budowy :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja poczytałem sobie fora w celu wyboru wyciskarki, bo nigdy nawet prawdę mówiąc nie widziałem jak wygląda taki sprzęt. No i prawie zdecydowałem się na Huroma lub Kuvings-a, ale w między czasie w jednym z marketów na L. pojawiły się wyciskarki za niecałe 300zł. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Wyciska także twarde warzywa, jak burak czy marchew.

Na początku, owszem lubiła się zatrzymać, trzeba było użyć wstecznego biegu lub wyczyścić ją i zresetować. Ale okazało się że trzeba drobniej pokroić te twardsze warzywa, ale to jest kwestia 3-4 razy ciachnąć nożem więcej tego buraka.

Uważam, że jak na wyciskarkę 7-8 x tańszą z 3 letnią gwarancją to chyba dokonałem bardzo dobrego zakupu. Ale do końca nie wiem czym te droższe w praktyce się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Czy naprawdę używacie tych wyciskarek często? Mamy w kuchni Philipsa takiego normalnego wysokoobrotowego ale tego mocnego 700w i to następny gadżet w kuchni mojej żony po ekspresie Dolce Gusto, automatycznym Saeco z młynkiem oraz beztluszczowej frytkownicy nie mówiąc o 2 gofrownicach, czy 2 tosterach.

Wyciskarka kosztowała kilkaset złotych i leży schowana bo nagle zonie soki nie smakują bo jabłko kwaśne, marchwi nie lubi a burak pleśnią śmierdzi, syn nawę na sok nie popatrzy wiec czasami zrobię 1-1,5 litra soku i ...sam sobie wypijam.Ale sok ani rewelacyjny ani tani.Pewnie zdrowy ale dla jednej osoby szkoda robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Czy naprawdę używacie tych wyciskarek często? Mamy w kuchni Philipsa takiego normalnego wysokoobrotowego ale tego mocnego 700w i to następny gadżet w kuchni mojej żony po ekspresie Dolce Gusto, automatycznym Saeco z młynkiem oraz beztluszczowej frytkownicy nie mówiąc o 2 gofrownicach, czy 2 tosterach.

Wyciskarka kosztowała kilkaset złotych i leży schowana bo nagle zonie soki nie smakują bo jabłko kwaśne, marchwi nie lubi a burak pleśnią śmierdzi, syn nawę na sok nie popatrzy wiec czasami zrobię 1-1,5 litra soku i ...sam sobie wypijam.Ale sok ani rewelacyjny ani tani.Pewnie zdrowy ale dla jednej osoby szkoda robić.

 

Bo ludzi lubią bajery a jak u kogoś coś zobaczy to za punkt honoru musi to mieć a że leży po tygodniu używania z 5 lat to pryszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Od lat chodzi za mną maszyna do wyrabiania i pieczenia chleba ale podejrzewam iż po 5 bardzo drogich bochenkach ( 300zł :5 daje 60zł +składniki) stanie koło beztłuszczowej frytkownicy z której frytek nie da się zjeść.

 

No właśnie tak to wygląda ale jak jesteśmy napaleni na coś to ciężko się opędzić od złych myśli:) ale są szpanerzy co muszą się pokazać i im jest łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam pytanie, jeśli ktoś jeszcze tu zagląda :)

Zdecydowałam się na kupno wyciskarki Hurom DT Chef. Nie ma za dużo opinii w internecie,a dręczy mnie jedno pytanie a mianowicie: czytam, ze doskonale radzi sobie z twardymi owocami i warzywami. No, a z miękkimi?? W sezonie mam pełno malin, borówek itp , czy z nich sok też wyciśnie??

Jeśli trafiłby się tutaj użytkownik tego modelu to mam też pytanie, czy faktycznie dzięki regulacji gęstości soku, otrzymamy taki na prawdę klarowny??

----

Co do sprzętów "gadżetów" to kwestia przemyślenia zakupu.

Mam ekspres Dolce Gusto - rewelacja! Od roku piję kawę tylko z tego ekspresu. Drogie kapsułki? Szukam promocji i kupuję na zaś.

Mam tez maszynę do pieczenia chleba. Używam sporadycznie ale czasami poratowała mnie gdy dzieci były chore, z domu wyjść nie można, a chleba brak.

 

Tak sobie myślę, ze nie używam sokowirówki. Tzn ostatnio jakieś dwa lata temu ale powód jest tylko taki, że jak dla mnie jest mega dużo mycia i strasznie dużo "zmarnowanych" owoców.

Edytowane przez AgaKuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jeśli ktoś jeszcze tu zagląda :)

Zdecydowałam się na kupno wyciskarki Hurom DT Chef. Nie ma za dużo opinii w internecie,a dręczy mnie jedno pytanie a mianowicie: czytam, ze doskonale radzi sobie z twardymi owocami i warzywami. No, a z miękkimi?? W sezonie mam pełno malin, borówek itp , czy z nich sok też wyciśnie??

Jeśli trafiłby się tutaj użytkownik tego modelu to mam też pytanie, czy faktycznie dzięki regulacji gęstości soku, otrzymamy taki na prawdę klarowny??

----

.

 

 

Nie ma najmniejszego problemu z wyciskaniem miękkich. Pewnie że się da klarowny, nawet mleko, masło czy makaron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Ilość obrotów, sposób wyciskania owoców i moc silnika na to przede wszystkim zwróć uwagę. Osobiście posiadam wytłaczarkę o mocy 200 W. Parametry ma zadowalające. Jest cicha, do tego ma specjalny homogenizator do robienia surówek. Sprzęt ma sporą siłę nacisku a wiadomo im większa tym więcej soku w szklance. A i patrz jeszcze na jak długo producent daje gwarancje urządzeniu. Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
Mam pytanie, jeśli ktoś jeszcze tu zagląda :)

Zdecydowałam się na kupno wyciskarki Hurom DT Chef. Nie ma za dużo opinii w internecie,a dręczy mnie jedno pytanie a mianowicie: czytam, ze doskonale radzi sobie z twardymi owocami i warzywami. No, a z miękkimi?? W sezonie mam pełno malin, borówek itp , czy z nich sok też wyciśnie??

Jeśli trafiłby się tutaj użytkownik tego modelu to mam też pytanie, czy faktycznie dzięki regulacji gęstości soku, otrzymamy taki na prawdę klarowny??

----

Co do sprzętów "gadżetów" to kwestia przemyślenia zakupu.

Mam ekspres Dolce Gusto - rewelacja! Od roku piję kawę tylko z tego ekspresu. Drogie kapsułki? Szukam promocji i kupuję na zaś.

Mam tez maszynę do pieczenia chleba. Używam sporadycznie ale czasami poratowała mnie gdy dzieci były chore, z domu wyjść nie można, a chleba brak.

 

Tak sobie myślę, ze nie używam sokowirówki. Tzn ostatnio jakieś dwa lata temu ale powód jest tylko taki, że jak dla mnie jest mega dużo mycia i strasznie dużo "zmarnowanych" owoców.

 

Mam Hurom tylko inny model za 2400. Jeśli nie lubisz sokowirówki bo dużo mycia, tego też nie polubisz. Mycia praktycznie tyle samo. Masz slimak, siateczkę, 3 plastikowe pojemniki z czego jedno jest skomplikowane w myciu, popychaczkę, jakieś 2 plastikowe dziwne elementy. Przed 1.5 miesiąca korzystałem, teraz od ok 3 jest w szafce. Fajny, ale kupa roboty. Mieli wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą co Agakuba no i nie wiem gdzie widzisz problem z myciem. Moim zdaniem myje się ją dużo lepiej niż pionowe. Trzeba świadomie kupować rzeczy z których się potem korzysta a nie odstawiać w kąt jak się okazuje że trzeba je umyć. Obiadu też z talerzy nie zjesz bo trzeba pozmywać? Bez przesady. Pod bieżącą wodą zajmuje pare minut a ile frajdy z domowego koktajlu a nie badziewia na mieście za 15 zł na szklaneczkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...