Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co na pod?og? w salonie - kafle czy deski?


Gagata

Recommended Posts

Z czego, Waszym zdaniem, powinna być podłoga w salonie?

Ja wem, że to kwestia gustu, ale są też konkretne, wymierne argumenty.

Ja mam w holu płytki,w kuchni płytki a w salonie starą (poniemiecka) podłogę, którą chcę odnowić. Ale, zanim to zrobię, rzucam temat tutaj.

A może wszędzie zrobić kafle?

Tylko:

1. drewno daje taki ciepły klimat a kafle są zimne (i wizualnie i w dotyku)

2. kafle tak łatwo utrzymać w czystości i nie trzeba żadnych zabiegów wokół nich potem

3. cholera - a może zrobić pół na pół (serio!) - tylko wtedy część jadalna czy wypoczynkow z kaflami??????

4. Ileż mniej zadymy (dosłownie) przy czystym estetycznym układaniu kafli niż przy ...brrr... cyklinowaniu!

5. Koszty, moim zdaniem, będą porównywalne.

 

Może ktoś wciągnie się w temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My wybraliśmy drewno...

 

Te dechy u mnie właśnie są w trakcie cyklinowania/malowania, juz się qrde nie mogę doczekać końcowego efektu. Na pokrycie wybraliśmy lakier bona dd 504 plus matowy, powinno wyjść ładnie. Ogolnie to jak się podłogi przykryły drewnem to dom dopiero nabrał wyglądu. Co do cyklinowania, nie jest tak tragicznie, ale może to zasługa dobrego sprzętu fachowców. Co do zestawienia z płytkami... za praę lat przecyklinuję znowu i podłoga będzie jak nowa... przy płytkach - pozostaje wymienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym domu nowe płytki wyglądają nie koniecznie harmonijnie..,

ja w naszej starej chałupie odnowiłem wszystkie podłogi (szerokie dechy sosnowe), i pomimo, że gdzieniegdzie pozostały ślady po korniku wyglądają pięknie (przynajmniej podogały się większości uczestników ostatniego spotkania grupy wrocławskiej :) ).

Kafle tylko w kuchni i przedpokoju.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek - dokładnie tak! Dlatego myslałam o takim gresie a'la włoskie klimaty - nierówne brzegi + fakturka a kolor jakiś brązowy czy oliwkowy..

Ale jestem fanką drewna, szczególnie starych desek tylko czy uda się je odnowić..??

Zaraz zaraz - a może znasz kogoś z Wrocka lub okolic kto by sie tego podjął??? Tzn - renowacji starej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Drewno czy plytki' to troche drazliwy temat :D

Poczytaj http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26352&sid=dd375e44f92d02f8cdb3b3f453246f7a

 

Ja jestem zdecydowanie za drewnem. Slyszalam rowniez opinie, ze jakis czas nie bedzie nas stac na drewniane podlogi; ponoc ludzi na zachodzie juz nie stac. Wiec kupujmy i zakladajmy drewniane podlogi dopoki sie da. Bo faktycznie za niedlugo z drewnem w naszym kraju bedzie tak jak np. z wedlinami (nienafaszerowana roznymi swinstwami jest ciezka do kupienia i kosztuje 3 razy tyle), chlebem z marketow (ktory nie ma smaku chleba), warzywami nafaszerowanymi chemia, ubraniami ze sztucznych tworzyw (ale milo, ze wraca moda na len i bawelne) i mebelkami, ktore obok drewna tylko lezaly. Wszedzie tylko imitacje albo towar zastepczy, czlowiek juz zapomina jak wyglada ich 'naturalny pierwowzor' :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mężem równiez położylismy podłogi z drewna i to w przedpokoju, kuchni i salonie. Tylko sam przedsionek jest w płytkach, żeby piach z butów nie rysował lakieru.

Firma która nam robiła podłogę wytłumaczyła jak dbać i pielęgnowac podłogę. Wcale nie ma więcej sprzątania niz przy płytkach, a klimat w domu jest znacznie przyjemny.

 

Jestesmy bardzo zadowoleni z tego wyboru i jego wykonania

 

polecam DREWNO

 

Aga Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego czy się zajmuje polecam drewno, chociarz do pomieszczeń intensywnie uzytkowanych np. przedsionek polecam płytki.

Podłoga drewniana sprawia że pomieszczenia są bardziej przytulne i mają bardziej domowy klimat.

 

Ze sprzątaniem też nie ma problemów: płyn do pielęgnacji + woda + mop. Wszystko dobrze wyciśnięte ... i tyle samo pracy co z innymi podłogami.

 

Szczerze polecam i zapraszam na naszą strone internetową, może najdziecie cos dla siebie ...

 

pozdrawiam

 

mj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wszędzie płytki, w calutkim domu tak będzie :D

Można wyczarować fajne klimaty. Np w salonie mam położoną w karo terakotę o ceglastym kolorze, nierównych brzegach i łukowato wykończonych rogach, w które wstawia się granatowe dekorki - takie to trohę jak stara arabska hiszpania. Z terakoty dużo więcej możesz wyczarować i nie boję się żadnego piachu, nie muszę cyklinować ani malować trującymi lakierami. Kafle mają też wady oczywiście np jak coś ciężkiego zrzucisz to mogą odprysnąć. Zimna się nie boję, mam w całym domu ogrzewanie podłogowe z wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpulka - a nie masz jakichś fotek do pokazania? chętnie bym obejrzała, bo z twojego opisu wygląda to zachęcająco.

Mam takie konkretne pytanie - co macie na myśli pisząc ZIMNO a'propos kafli? ja rozumiem, że jak się stanie bosą nogą to jest to chłodne (a drewno nie), ale przy założeniu, że dół jest do chodzenia w butach (każdy gość wchodzi do domu bez strachu - naszego i jego), zwierzaki ganiają jak chcą itp - no to już nie chodzi się tam na boso. Na boso chodzi się na górze, w sypialni itp. ja mam taki domek "typu wiatrak" :wink: - wyższy niż szerszy, cały dół to salon (raptem 30 m.kw) + część kuchenna (jakieś 8 m.kw.), mały hol i mała łazieneczka gościnna.

No i w związku z tym nie zakładam chodzenia na dole na boso, skoro zakładam tam chodzenie we wszelkich buciorach + psie łapy prosto z dworu.

I wracając do chłodu - o co więc chodzi? czy też chodzi o chłód "atmosfery", ale to też nie bo położenie ciepłych w kolorze i strukturze płytek to wykluczamy.

Czy pominęłam jakiś aspekt?

Bo jestem już blisko położenia płytek na dole ... mimo wszystko :)

Dodam, że uwielbiam drewno (na górze zostanie), ale u mnie, przypominam, wchodziło w grę czyszczenie starej drewnianej podłogi (albo płytki) i kiedy pomyślę o cykliniarzu, kurzu i późniejszym pastowaniu (bo tak bym chciała) kiedy tymczasem kafelkarz, który kładąc płytki w holu (teraz) mógłby to samo po prostu zrobić z resztą ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek jeszcze nie mam, ale jak zrobię to zamieszczę. Jestem jeszcze w trakcie układania. Cały salon, kuchnia i korytarze będą w tej terakocie bo to wszystko stanowi jedną przestrzeń (D20). Terakotę kupiłam w Castoramie cena około 70zł/m2. Jak się na nią patrzy wygląda przytulnie i ciepło a jednocześnie tak trochę staro i ciut orientalnie. Strasznie mi się podoba to połączenie granatu (malutkie dekorki) z ceglastym (kafel). Ten ceglasty jest trochę melanżowaty z miodowym i brazem. Takie niespotykane a jednak pasuje. Do tego ciemny brąz fuga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...