Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki piec kondensacyjny wybrać? Brotje, de detrich, Buderus ?


miloszflp

Recommended Posts

Witam,

Prosze o pomoc w wyborze marki pieca kondensacyjnego. Mam mentlik w głowie ponieważ wiem, że kondensacyjny piec jednofunkcyjny ze zbiornikiem na c.w.u. jest dla mnie. Mam kilku znajomych którzy przekonali mnie do tego rodzaju ogrzewania domu i wody. Problem w tym, że każdy ma inny piec i swoje chwali. Zastanawiam się nad trzema markami ponieważ wiem, że są trwałe i przede wszystkim wymiennik ciepła wykonany jest ze stopu aluminiowo krzemowego oraz gwarancja jest stosunkowo długa.

 

Jeden z hydraulików zaproponował mi rozwiązanie Brotje wbs 22 e + zasobnik 110l, zawór 3dr do kotła

sterownik rgt przewodowy brotje - twierdzi, że jest to jeden z najlepszych piecy i bezawaryjny.

 

Nie jestem specjalistą ale wiem że np. de detrich jest równie dobry a prawie o połowę tańszy niż brotje.

Nie oznacza to że szukam oszczędności ale przede wszystkim bezawaryjnego pieca.

 

Z góry dziękuję za wszelkie posty.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Broetie .

de dietrich jest kilka rodzajów ,ale mcr jest przyzwoity ale nie lubi dolewania wody do układu co (szczególnie wrażliwy na kamień kotłowy.

Buderus dość trudne czyszczenie ale możliwe w przeciwieństwie do Broetie.

 

Ale najtrwalszy ,tani i prosty jest ACV HR compakt.Prostactwo dział do znudzenia.wada to brak pogodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,

Czyli dalej mam dylemat. Znajomy na jednym domu - pod wynajem ma dwa piece dedetrich mcr w tym jeden do ciepłej wody a drugi do ogrzewania. Powodem tego podziału jest wykupiona druga część domu od szwagra. Wcześniej były podzielone na odrębne kotłownie.

 

Brotje poleca mi hydraulik, który być może będzie robił mi kotłownie ale boje się , że poleca bo ma w tym niezły interes - jest serwisantem brotje.

 

Buderusa nie znam kompletnie ale zaciekawił mnie w jednym ze sklepów.

 

Wymienniki mają z tych samych stopów, modulacja palnika podobnie, ale systemy inne wspomagające lub ułatwiające działanie oszczędność i sprawność oraz żywotność? Nie mam pojęcia.

 

A przy okazji Panowie podpowiedzcie czy grzejniki żeliwne to dobre rozwiązanie? Zakupiłem takie używane z włoch bo pierwotnie myślałem nad ogrzewaniem węglowym a teraz nie wiem czy nie zamienić ich na panelowe.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm,

 

Wymienniki mają z tych samych stopów, modulacja palnika podobnie, ale systemy inne wspomagające lub ułatwiające działanie oszczędność i sprawność oraz żywotność? Nie mam pojęcia.

 

A przy okazji Panowie podpowiedzcie czy grzejniki żeliwne to dobre rozwiązanie? Zakupiłem takie używane z włoch bo pierwotnie myślałem nad ogrzewaniem węglowym a teraz nie wiem czy nie zamienić ich na panelowe.

 

pozdr

Stopy to jedno ;) a ich kształt to drugie .Broetie jet nie do wyczyszczenia .

A grzejnik to grzejnik ma grzać ,jak ci się podoba to najlepsze rozwiązanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do czyszczenia to na pewno jest bardzo istotna sprawa żeby nie okazało się że po roku zużycie gazu będzie na poziomie 200 % :o

 

A czy nie jest tak, że temperatura powrotu z grzejnika żeliwnego jest zbyt wysoka żeby piec mógł skondensować i być oszczędniejszy? :confused:

 

A jak myślisz jaka jest różnica pomiędzy grzejnikiem o mocy np 1000 W stalowym i żeliwnym przy parametrach pracy np 55/45.

 

Podpowiem żadna .Oddawanie ciepła polega na schładzaniu czynnika (wody)

Kotły wolą dużą ilość wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy polecał mi MCR 24... , ma ich 3 i wszystkie działają około 4 lata bardzo sobie chwali raz w roku przegląd i tyle a hulają cały czas. Właściwie to czym się różni od MCA ?

 

Za niedługo będę realizował kotłownię, jest to spora inwestycja chciałbym zrobić ją tak żeby była na długie lata. Interesuje mnie naprawdę dobry piec.

 

Dodatkowo spytam o jakiś zasobnik ok 100l co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...