Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki piec kondensacyjny wybrać? Brotje, de detrich, Buderus ?


miloszflp

Recommended Posts

Znajomy polecał mi MCR 24... , ma ich 3 i wszystkie działają około 4 lata bardzo sobie chwali raz w roku przegląd i tyle a hulają cały czas. Właściwie to czym się różni od MCA ?

 

Za niedługo będę realizował kotłownię, jest to spora inwestycja chciałbym zrobić ją tak żeby była na długie lata. Interesuje mnie naprawdę dobry piec.

 

Dodatkowo spytam o jakiś zasobnik ok 100l co polecicie?

 

 

 

MCR ma skromniejszą automatykę, do sterowania jednym obiegiem grzewczym jest bardzo dobry i mało awaryjny. Dokładając do niego czujnik zewnętrzny plus termostat pomieszczeniowy jest idealnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCR ma skromniejszą automatykę, do sterowania jednym obiegiem grzewczym jest bardzo dobry i mało awaryjny. Dokładając do niego czujnik zewnętrzny plus termostat pomieszczeniowy jest idealnym rozwiązaniem.

 

Właśnie takiej odpowiedzi szukałem Zybie dziękuję :wiggle:

 

A co do zasobnika to czy galmet jest dobrym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie instalacji, na 90m2 w starej kamienicy. Jakiej mocy kondensacyjny piec gazowy wybrać, ew, marka i czy immergas jest ok, bo tak mi się sugeruje, a jest stosunkowo tani. czy to nie jest jakieś dziadostwo?

 

Nie jestem specjalistą ale wiem co znaczy ogrzać mieszkanie w kamienicy. Uważam, że musisz mieć sporą nadwyżkę mocy, tak aby piec o niskiej mocy nie hulał ci na maksymalnych obrotach bo rachunki za gaz Cie zjedzą. Temat na którym jesteś dotyczy 3 marek:

brotje, dedetrich i buderus.

 

Po długiej debacie doszliśmy do wniosku, że dedetrich jest bardzo dobrą marką o dziwo piece są tanie. Eksploatacja awaryjność super. Ja na dom 160m2 będę brał dedetricha MCR jednofunkcyjnego z zasobnikiem cwu i termostatem, dla mieszkań sa rozwiązania z zespolonym zasobnikiem - wygląda jak lodówka. Uważam, że ogrzewanie co i cwu jest tak ważne, że nie zawsze warto oszczędzać. Z kolei cena nie jest wyznacznikiem jakości bo np. brotje proponowanao mi za 7000zł a dedetrich z podobnymi parametrami ok 4000zł.

 

Najlepiej przejrzyj temat od początku zobaczysz sam o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi wymiennikami w piecach?

Jedni polecają aluminiowo krzemowe, a inni tylko nierdzewne?

 

nierdzewki to vailant i viessman są bardzo drogie - znajomemu w jednym z tych marek padł wymiennik po 2 latach - koszt 2800zł

 

odlewy aluminiowo krzemionkowe są podobno na wieki.

 

Wydaje mi się, że każdy swoje chwali ja osobiści po tym co stało się u znajomego wole al-krzemionkowy :)

 

Może chodzi o konserwację, zachowanie stopu, może reakcję na wodę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta dedetrich:

Firma De Dietrich udziela gwarancji właściwego działania urządzenia na okres:

a) 5 lat na wymienniki ciepła kotłów stojących, wiszących kondensacyjnych, panele solarne oraz na wszystkie pojemnościowe wymienniki c.w.u.

b) 2 lata na kotły wiszące niekondensacyjne, pompy ciepła, rekuperatory, automatykę do wszystkich kotłów, podzespoły elektryczne, wyposażenie dodatkowe, palniki nadmuchowe i atmosferyczne

c) 6 miesięcy na części podlegające szybkiemu zużyciu (np. dysze, uszczelki, elektrody, fotoelementy, żarniki)

 

Ciekawe w takim razie jaką gwarancje daje viessman czy vailant na podzespoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta dedetrich:

Firma De Dietrich udziela gwarancji właściwego działania urządzenia na okres:

a) 5 lat na wymienniki ciepła kotłów stojących, wiszących kondensacyjnych, panele solarne oraz na wszystkie pojemnościowe wymienniki c.w.u.

b) 2 lata na kotły wiszące niekondensacyjne, pompy ciepła, rekuperatory, automatykę do wszystkich kotłów, podzespoły elektryczne, wyposażenie dodatkowe, palniki nadmuchowe i atmosferyczne

c) 6 miesięcy na części podlegające szybkiemu zużyciu (np. dysze, uszczelki, elektrody, fotoelementy, żarniki)

Ciekawe w takim razie jaką gwarancje daje viessman czy vailant na podzespoły

A czytałeś warunki dotyczące wody.

Podział na wymiennik stalowe i alukrzemowe nic nie mówi.

Wymiennik te maja różne konstrukcje i różny skład chemiczny.

Jedne sa łatwe w czyszczeniu a inne są nieczyszczalne.

Innym problemem jest skład wody użytej do napełnienia instalacji .

Czasem ilość żelaza jest tak duża ,ze zatyka filtry i regulatory przepływu na rozdzielaczach.Dodatkowo nieszczelnych instalacja montowane sa automatyczne dopusty wody (zbrodnia).Świeża woda dolana do instalacji to nowa porcja kamienia kotłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam,

 

kolego fachman19, pisałeś o kotle ACV, tak się składa,że użytkuję ACV kompakt kombi 24/18, ogrzewa on mieszkanie plus piwnica i garaż, łącznie 95m2 i odpowiada za CWU.

Piec oszczędny,cichy, bezawaryjny, jedynie coroczna konserwacja, serwis na miejscu, jestem zadowolony.

Rozmyślam teraz o piecu do nowego domu, 130 m2 pow. użytkowej plus 45 m2 garaż i PG,zastanawiam się czy ten kociołek w wersji jednofunkcyjnej z zasobnikiem da sobie radę?

I jeszcze druga sprawa, co oznacza brak pogodówki w tym modelu?

 

pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kolego fachman19, pisałeś o kotle ACV, tak się składa,że użytkuję ACV kompakt kombi 24/18, ogrzewa on mieszkanie plus piwnica i garaż, łącznie 95m2 i odpowiada za CWU.

Piec oszczędny,cichy, bezawaryjny, jedynie coroczna konserwacja, serwis na miejscu, jestem zadowolony.

Rozmyślam teraz o piecu do nowego domu, 130 m2 pow. użytkowej plus 45 m2 garaż i PG,zastanawiam się czy ten kociołek w wersji jednofunkcyjnej z zasobnikiem da sobie radę?

I jeszcze druga sprawa, co oznacza brak pogodówki w tym modelu?

 

pozdrawiam

M.

 

Witam,

Chciałbym zaproponować kocioł gazowy firmy Viessmann do twojego nowego domu. Masz może obliczone projektowe zapotrzebowanie na ciepło? Zobacz może na kocioł Vitodens 100-W - to wiszący jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny: 6,5-19 kW (to jedynie propozycja, bo nie znamy dokładnie Twojej sytuacji)

  • z palnikiem promiennikowym MatriX
  • z wymiennikiem Inox-Radial ze stali szlachetnej i 10-letnim okresem gwarancji
  • z zestawem montażowym kotła, podłączeniem hydraulicznym i zaworem gazowym
  • z regulatorem przystosowanym do sterowania temperaturą pomieszczenia lub pogodowo
  • z wyświetlaczem dotykowym
  • c.w.u. może być ogrzewana w osobnym zbiorniku: 100, 120 lub 150 l ustawionym pod kotłem, lub 160, 200, 300 l - obok kotła

Cena katalogowa tego urządzenia to około 6 000 zł. Szczegóły techniczne znajdziesz TUTAJ

 

Masz jakies pytania? Służe pomocą :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 4 weeks później...

Witam,

 

Zachęcam Państwa również do sprawdzenia oferty gazowych kotłów kondensacyjnych z rodziny Logamax Plus marki Buderus. Nasze kotły posiadają szeroki zakres modulacji mocy palnika w zakresie 12-100% oraz łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD. Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani Instalatorzy marki Buderus gwarantują dobór i montaż kotła, przeprowadzenie pierwszego uruchomienia oraz w przyszłości pomagają przy wykonaniu okresowych przeglądów technicznych i ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym. W doborze kotła kondensacyjnego o odpowiedniej mocy pomoże Panu jeden z naszych Autoryzowanych Instalatorów. Wyszukiwarkę instalatorów w zależności od ich lokalizacji można znaleźć na stronie http://www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801 lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formularz-kontaktowy.html

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o naszych kotłach gazowych zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-gazowe/

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...