Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Błyszczące (tłuste) plamy na panelach laminowanych


mest

Recommended Posts

No i pojawił się kolejny problem. Mamy panele laminowane firmy Quick Step i mam problem z domyciem dziwnych błyszczących plam, co chwile pojawiają się nowe (niestety nie wiem od czego) a starych nie mogę zmyć. Próbowałem myć środkiem RZ, Sann Profii, płynem do mycia naczyń, octem, benzyną ekstrakcyjną i nic. Nie wiem czy to zeszła jakaś warstwa wierzchnia z tych paneli i są takie odbarwienia? W starym mieszkaniu miałem zwykłe panele i po 10 latach nie widziałem takich problemów a tutaj znowu cyrk. Wszystko ma być lepsze a jest dużo gorsze.

 

Tak to wygląda na zdjęciu, plama znajduję się bliżej listwy, z resztą myślę, że widać ją doskonale (fioletowe paprochy to problem aparatu)

 

IMG_3210.jpg

 

Jeśli to możliwe to proszę o pomoc i radę jak to zmyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym były myte panele dotychczas?

Osobiście nasze poprzednie zepsułam myjąc płynami do mycia podłóg, różnymi - po jakimś czasie pojawiły się podobne plamy, przetłuszczenia. Obecne panele myję czystą wodą i są bez zastrzeżeń.

Może najlepiej zapytać producenta/sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mest - nie dowierzam tym wszystkim płynom do paneli - moim zdaniem wychodzą od tego:(

 

spróbuj umyć wodą z octem, może nawet kilka razy, a potem myć samą wodą. Może za jakiś czas plamy poznikają. Już nie pamiętam, ale możliwe, że u mnie się poprawiło - ale idealnie już nigdy nie było, dlatego wymienialiśmy panele po 4 latach użytkowania.

 

Oczywiście mogę się mylić - myślę, że najbezpieczniej przedzwonić do quickstepa i ich dopytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z przedstawicielem Quick Stepa, ale w sumie nic nowego się nie dowiedziałem. Teraz tak patrząc na to, to wydaje mi się, że te ślady nie powstały od mycia tylko sa to jakby "rysy" np od kapci gumowych itp. Tłuste plamy zawsze można czymś zmazać a tutaj może została uszkodzona powierzchnia panela, jeśli tak jest to szkoda kasy na tak drogie panele, popróbuje jeszcze innymi środkami to zmyć, ale cudów nie oczekuję. Jak na razie kasa wyrzucona w błoto być może zmienię zdanie jak uda mi się to doszorować. Poza tym dla mnie produkt, który niemało kosztuje a z którym są takie problemy nie wart jest swojej ceny, tym bardziej, że nie została wylana, np. benzyna, barszcz, duża ilość wody. Panele są normalnie użytkowane, po prostu się po nich chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 2 years później...
  • 11 months później...
  • 5 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...