Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy warto stosować rekuperację?


Recommended Posts

Cofnij się parę stron.Znajdziesz.Pomijając wygodę, nie ma tańszego ogrzewania jak paliwa stałe, w tym suszone placki krowie.

 

tak, szczególnie w domu 10 W/m2 o zapotrzebowaniu 1500 kWh/rok i rozpalaniu i wygaszaniu kotła 12 kW (proponowanego przez Ciebie do domu pasywnego) co jeden lub dwa dni, bo za duży. a najtańsze to będzie czyszczenie komina i wymiana tego kotła co kilka lat, bo takim sposobem eksploatacji szybko go zarżniesz.

 

EDIT: a tańszym w eksploatacji ogrzewaniem niż paliwo stałe (legalnie zakupione, nie śmieci i własne drewno) jest pompa ciepła działająca w taniej taryfie z COP = 3 lub wyższym

Edytowane przez imrahil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz niżej wątek o rekuperatorach Airpack. Pytaj tam. Skasuj swoje posty i wpisz jeszcze raz w tamtym wątku.

 

"czy warto stosować rekuperację?"

Warto, a z airpack'iem nawet bardzo, więc pytanie jak wcześniej do wszystkich znających odpowiedź,

a jeżeli nie jesteś administratorem to..., i najpierw oceń swoją merytoryczność

na posty nic niewnoszące do sprawy odpowiadać już nie będę, więc proszę oszczędzać mój i swój czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy warto stosować rekuperację?"

Warto, a z airpack'iem nawet bardzo, więc pytanie jak wcześniej do wszystkich znających odpowiedź,

a jeżeli nie jesteś administratorem to..., i najpierw oceń swoją merytoryczność

na posty nic niewnoszące do sprawy odpowiadać już nie będę, więc proszę oszczędzać mój i swój czas

Piszesz nie na temat. Masz topic o airpacku, ciekawe, że tam nie pytasz. Reklamujesz to koszmarnie drogie pudło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce i nogi opadają! Nie rozumiesz co czytasz, czy tez nie chce ci się czytać ale za to klepać w klawiaturę jak najbardziej?

Z pierwszego postu

 

Czyli - nie kupujmy rekuperatorów, bo są drogie, a nie ma innych rozwiazań, poza DIY (z których częsć znajduje sie jeszcze na papierze) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mamy moje filtry dodatkowe po miesiącu które wsadziłem w anemostaty po lewej nawiew a po prawej wywiew i przypomniało mi się jak pan TB pytał mnie niedawno na kiego grzyba mi filtry w anemostatach a ja się pytam skoro kupuje centrale firmową z filtrami firmowymi które trzeba wymieniac przynajmniej co pół roku i trzeba kupic tej konkretnej firmy za ok.100zł chyba komplet bo jak nie to się straci niby tą gwarancje 5 letnią to jakim cudem ludziom wlatuje taki syf do domu i nawet o tym nie wiedza bo myślą że te super filtry w ich centralach wszystko wyłapują a z drugiej strony to przy grawitacyjnej to dopiero syf wlatuje ale nie osadza się na filtrach a na płucach.A i jeszcze dodam że centrala chodziła non stop na 10procent tak wiec mniej tego syfu wlatywało.

filtry.jpg

Edytowane przez romano78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten materiał to jaki ma stopień filtracji ? Wiekszy, czy mniejszy, w porównaniu do tego na reku ?

 

Zawsze jest też opcja, że po prostu Twoja centrala nie jest zbyt szczelna (może bypass)

Nie wiem jaki ma stopień filtracji kupuje go prawie za darmo bo za płotem mam akurat wytwórnie filtrów i moja centrala nie miała bypassu pracowała u mnie jakies 4 miesiące i stwierdziłem że jeśli mam cos poprawiac i uszczelniac za co zapłaciłem, to wole sprzedac złoma i zrobic sobie szczelny reku od podstaw,i tak zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te zdjęcie to za czasow jakiej centrali ?

 

W centrali stosowałeś filtry oryginalne wtedy ?

Oczywiście że orginalne funkiel nówka wraz z centralą, reku jeszcze nie zrobiłem bo nie mam na to czasu zreszta idzie wiosna mozna okna otwierac do jesieni się obejde bez reku ale jak patrze na te filtry to nie wiem czy sie nie zabiorę za to wcześniej bo w lecie co niektórzy na osiedlu tez chyba będą palic węglem na ciepła wode no ale tyle syfu to już raczej nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 2m2 za 85zł.

Wymiana filtrow wydluza sie o 10minut.

 

To ty ale gość który kupuje drogi produkt i nie chce się paprać robi tak : , trzeba kupic tej konkretnej firmy za ok.100zł chyba komplet bo jak nie to się straci niby tą gwarancje 5 letnią,,

I to jest robienie lodów na niewiedzy ludzkiej.

A dla poprawienia nastroju można tak ,, stwierdziłem że jeśli mam cos poprawiac i uszczelniac za co zapłaciłem, to wole sprzedac złoma i zrobic sobie szczelny reku od podstaw,i tak zrobiłem."

Powyższe świadczy jedynie o tym ,że dajemy się naciągać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty ale gość który kupuje drogi produkt i nie chce się paprać robi tak : , trzeba kupic tej konkretnej firmy za ok.100zł chyba komplet bo jak nie to się straci niby tą gwarancje 5 letnią,,

 

w instrukcji do mojego jest napisane, żeby w celu obniżenia kosztów eksploatacji kupować takie jak fotohobby, nie ma żadnego specjalnego dedykowanego filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał coś o utracie gwarancji,no ale skoro można z za płotu,to czemu nie

Nie wiem ale byc może żle mnie zrozumiałes a ja moze zle się wyraziłem chodziło mi bardziej że rzut beretem mam wytwórnie filtrów a nie za płotem ,wszystko legalnie i za grosze ponieważ kupowałem kawałki odpady o ile kawałki metr na metr można nazwac odpadami które zostaja z produkcji przeróżnych filtrów do różnych urządzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu warto przed zakupem rozeznac się, jak wyglądają wymagania producenta i wziąć to pod uwage. Chcialem kupić tańszy Mitsubishi Loosnay, ale tam producent wymagał platnego przeglądu aby mieć te dwa lata gwarancji.

Z filtrami jest podobnie - w jednych modelach wymienia się je łatwo i łatwo instaluje się zamiennikach, w innych gorzej - ale tak jest wszędzie ( motoryzacja, sprzęt komputerowy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu warto przed zakupem rozeznac się, jak wyglądają wymagania producenta i wziąć to pod uwage. Chcialem kupić tańszy Mitsubishi Loosnay, ale tam producent wymagał platnego przeglądu aby mieć te dwa lata gwarancji.

Z filtrami jest podobnie - w jednych modelach wymienia się je łatwo i łatwo instaluje się zamiennikach, w innych gorzej - ale tak jest wszędzie ( motoryzacja, sprzęt komputerowy...)

 

Dobrze Pan zrobił, bo centrala do współpracy z klimatyzacją nie najlepiej sprawdza się sama. Nie ma odprowadzenia wody, bo to robi klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...