Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy warto stosować rekuperację?


Recommended Posts

Czytałam wpis Grega i też przecierałam oczy. U mnie robiła firma, full opcja za 7k, z tego co pamiętam to byli oni http://www.bartoszwentylacja.com.pl/

Kanały kładli 3 dni i ogólnie poszło to bardzo szybko.

Piszesz tylko o robociźnie czy o całej instalacji z kanałami i innymi potrzebnymi duperelami? Bo samo reku to już na pewno osobna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Ku przestrodze i zastanowieniu:

Od 6 lat mam rekuperator Dospela model Economic 300 II Water Comfort. Agregat przestał działać i nie świeci się .Serwis Dospela (kontakt telefoniczny) twierdzi, że popsuł się ale oni się tym nie zajmą bo nie maja czasu (sic !) i zaproponowali abym sam odszukał w agregacie ten moduł zidentyfikował pierwotnego producenta i kupił sobie nowy. Czy ktoś miał podobną sytuację ?
.

6 lat. Gwarancja? Jaka gwarancja! Serwis? Jak się będzie opłacał. I to wszystko za kosmiczne pieniądze. Można mieć wentylację tanio i dobrze. Niekoniecznie z rekuperacją. Trzeba tylko o takiej możliwości wiedzieć.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki perm i nydar znacie urządzenia które się nie psuja ??

Ps. samochodu też mam nie kupować droższego niż 5 tys - bo po 6 latach i tak się zepsuje i będzie problem z serwisem .

Dalej masz problem ze zrozumieniem w czym rzecz? Ludzie kupują rekuperatory by OSZCZĘDZAĆ! Samochodu nie kupujesz w tym celu. Rekuperator to z reguły drogie urządzenie, które można bez problemu zastąpić czymś tańszym. W końcu to czego chcemy w domu to powietrze o odpowiednich parametrach a nie rekuperator. Oszczędności wynikające z jego stosowania są iluzoryczne biorąc pod uwagę nakłady, w tym podobne sytuacje jak ta powyżej opisana.

 

Powtórzę się po raz kolejny; jeżeli kogoś stać to niech kupi sobie taki rekuperator jaki chce. Jeżeli jednak ktoś ma problem z finansowaniem budowy albo bierze na to kredyt powinien albo zrezygnować z rekuperacji zastępując ją tym o czym pisałem w pierwszym poście albo kupić najtańszy rekuperator tylko dlatego, że jest to kompletna centrala wentylacyjna z jakimś tam odzyskiem. Nie ma sensu inwestycja w drogie urządzenia niezależnie od tego co mówią na ten temat sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie perm to ty masz jakąś misję - ,, nie kupujcie reku bo to samo zło - drogie że hej,,.

Nie kupujcie samochodów ( droższych niż 10.000 PLN) i broń Boże na kredyt - niezależne co mówią na ten temat sprzedawcy .

Nie piszę "nie kupujcie"! Nie widziałeś tej części mojego posta? Jak kogoś stać proszę bardzo.

Może zaczną ludzie inaczej myśleć. Nie poruszałbym tego tematu gdyby nie to, że nigdzie nie znajdzie się informacji o rzeczywistych kosztach rekuperatora i uzyskiwanych oszczędności. Robi się klientom wodę z mózgu; "plisowany wymiennik" - szczyt marzeń. cena nieistotna trzeba mieć i koniec. Popatrz ile jest postów w których inwestorzy narzekają na ceny. Kredyty, liczą każdą złotówkę. Decydują się jednak "bo to się opłaca" o czym przeczytasz wszędzie. G..o prawda.

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co perm wejdź jeszcze na inne fora i powtarzaj że telefon za 400PLN to głupota, zegarek droższy niż 200 PLN to zbytek , lodówka czy pralka powyżej 1000PLN szaleństwo, a glazura czy terakota powyżej 50 PLN za m2 to zbrodnia. Cytując G...o prawda.
Ty dalej nic nie rozumiesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm a co tu rozumieć krzywdę Ci jaką zrobił producent reku i odreagowujesz i ot co.

Ps. ciekawe czy równie żarliwie oprotestowujesz np. armaturę za 5000 czy 10000 PLN .

Wyluzuj perm kogoś stać , nie chce sam się bawić w montaż wentylacji - kupuje reku - jego sprawa.

A producenci reku nie są najbardziej pazernymi facetami na świecie. Co powiesz o naszych baksterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per

Wyluzuj perm kogoś stać , nie chce sam się bawić w montaż wentylacji - kupuje reku - jego sprawa.

 

Odpuśc, on nie zrozumie. Myśli, że każdy kupujący ręku droższy, niż Luna ma umysł sprany przez marketingowców, lub prezesów wożących się Mercedesami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm a co tu rozumieć krzywdę Ci jaką zrobił producent reku i odreagowujesz i ot co.

Ps. ciekawe czy równie żarliwie oprotestowujesz np. armaturę za 5000 czy 10000 PLN .

Wyluzuj perm kogoś stać , nie chce sam się bawić w montaż wentylacji - kupuje reku - jego sprawa.

A producenci reku nie są najbardziej pazernymi facetami na świecie. Co powiesz o naszych baksterach.

Ręce i nogi opadają. Piszesz nie o tym o czym temat tylko o swoich o nim wyobrażeniach. Jaką krzywdę???

Mam ci to wszystko wypunktować czy co? Zacznij może myśleć, bo nie chce mi się po raz dziesiąty pisać tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c

Nie obraż się Perm ale wg mnie masz kompleks TB. Uwzięłeś się na rekuperatory z wiadomych dla mnie przyczyn.

Tak jak napisano powyżej są inne materiały czy urządzenia gdzie cena jest z kosmosu a Ty tylko o jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm a co tu rozumieć krzywdę Ci jaką zrobił producent reku i odreagowujesz i ot co.

Ps. ciekawe czy równie żarliwie oprotestowujesz np. armaturę za 5000 czy 10000 PLN .

Wyluzuj perm kogoś stać , nie chce sam się bawić w montaż wentylacji - kupuje reku - jego sprawa.

A producenci reku nie są najbardziej pazernymi facetami na świecie. Co powiesz o naszych baksterach.

Surgi .Ty inteligentny facet jesteś.Odpuść,wstydu oszczędź .Wszyscy wiemy o co Permowi chodzi.O absurd oszczędności z rekuperatora.

Czy kupić kurek za 35PLN czy baterię za 500 PLN to estetyka a nie zmiana funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar sorki ale jesteś w błędzie. Wytłumacz czym się różni wanna za 9tys od tej za 1tys - estetyką - twoja kasa twój wybór.

Czym się różni sklecony przez siebie reku za 1tys. od tego za 9 tys. - estetyką i jeszcze paroma rzeczami - kogoś kasa jego wybór.

Nie bądźcie z permem faryzeuszami. :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraż się Perm ale wg mnie masz kompleks TB. Uwzięłeś się na rekuperatory z wiadomych dla mnie przyczyn.

Tak jak napisano powyżej są inne materiały czy urządzenia gdzie cena jest z kosmosu a Ty tylko o jednym.

TB akurat jest jedynym sprzedawcą, który pisze, że rekuperacja nie musi być droga. Zestaw za 3 tyś o którym pisze jest do przełknięcia dla większości inwestorów. Jak już pisałem największym problemem jest brak alternatywy dla rekuperatora, bo jest to kompletna centrala wentylacyjna. Same takie, bez wymiennika nie występują na rynku. Dla równowagi TB zawyża znacznie oszczędności na rekuperacji co jest zrozumiałe, bo nimi handluje.

Przeczytaj sobie to:

Surgi .Ty inteligentny facet jesteś.Odpuść,wstydu oszczędź .Wszyscy wiemy o co Permowi chodzi.O absurd oszczędności z rekuperatora.

Czy kupić kurek za 35PLN czy baterię za 500 PLN to estetyka a nie zmiana funkcji.

Dokładnie o to chodzi. Wydać dużo, by zaoszczędzić grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar sorki ale jesteś w błędzie. Wytłumacz czym się różni wanna za 9tys od tej za 1tys - estetyką - twoja kasa twój wybór.

Czym się różni sklecony przez siebie reku za 1tys. od tego za 9 tys. - estetyką i jeszcze paroma rzeczami - kogoś kasa jego wybór.

Nie bądźcie z permem faryzeuszami. :bye:

Ty naprawdę masz problem ze zrozumieniem. Te przykłady nijak nie oddają istoty problemu. Rekuperacja to nie jest kwestia estetyki jak wanna czy zegarek, nie jest kwestia wygody jak samochód. Nie da się tego porównać. To urządzenie, którego nie oglądasz, odczuwasz tylko efekty jego działania w postaci nawiewu powietrza o odpowiednich parametrach. O to tu chodzi; o świeże powietrze a nie o konieczność posiadania rekuperatora. Problemem nie jest rekuperacja tylko kompletny brak informacji o jej rzeczywistej opłacalności. O to mi chodzi, czego jakoś nie możesz pojąć.

Sorry Surgi ale zachowujesz się jak troll. Nie masz argumentów, nie odnosisz się do tego co piszę ale uparcie próbujesz coś udowodnić.

Z czym się nie zgadzasz:

1. Oszczędności na rekuperacji w przeciętnym domu dają zwrot inwestycji minimum 10 - letni a w przypadku droższych rekuperatorów nawet dłuższy, pod warunkiem, że nic się nie zepsuje.

2. Tani rekuperator spełnia tę samą funkcję co droższy tj dostarcza świeże powietrze, wstępnie podgrzane.

3. Komfort obsługi urządzenia doglądanego kilka razy do roku nie jest bardzo istotny.

4. Oszczędności na wymienniku o większej sprawności nijak się mają do jego, z reguły dużo wyższej ceny.

5. Można rekuperację zastąpić innym rozwiązaniem dostarczającym świeże powietrze o odpowiednich parametrach choć na rynku trudno o gotowe rozwiązania. Są one również energooszczędne.

6. Nie ma kompletnie informacji o rzeczywistej opłacalności rekuperatorów oraz o rozwiązaniach alternatywnych, za to pełno jest artykułów o "cudownych" wymiennikach, kosmicznej wydajności i niezbędności wydania na to dużej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar sorki ale jesteś w błędzie. Wytłumacz czym się różni wanna za 9tys od tej za 1tys - estetyką - twoja kasa twój wybór.

Czym się różni sklecony przez siebie reku za 1tys. od tego za 9 tys. - estetyką i jeszcze paroma rzeczami - kogoś kasa jego wybór.

Nie bądźcie z permem faryzeuszami. :bye:

 

Oj tam,oj tam, zaraz obłudni. Kupując wannę za 9 nikt mi nie wciskał,że będę się kąpał taniej niż w tej za 1. Nie wierzę ,że nie rozumiesz różnicy.

Kupując kafelki za 23 PLN czy za 500 PLN kierujesz się czym? Funkcja ta sama. No to estetyką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...