Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom pod fikusem a rekuperator Mistral


Recommended Posts

[

hmm tzn, że ładny ten mistral jest tylko na obrazku w ulotkach, a reszta to tragedia?

Jaki jego podstawowe wady pomjając te filtry?

 

podstawowe wady? praca na 4 biegu - słyszalna na całym piętrze

wkładanie i wyjmowanie filtrów (ale to raczej wina kiepskiej drabinki na strych)

uboga instrukcja, troszkę pisana w sposób dla laika nie do końca przejrzysty

w zimie 1 bieg to ciut mało dla 4 osób, drugi to za mocno (czuć przewiew, przy chorych dzieciach nie jest to zaleta)... zostaje żonglowanie - wietrzenie max, praca na 2 biegu kiedy się da, a na noc 1

więcej wad na razie nie znalazłem

chyba tylko że teraz od wlotu powietrza z zewnątrz jest zawilgocenie przy filtrach... ale co się dziwić, mocno ujemne temperatury były....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
[

 

podstawowe wady? praca na 4 biegu - słyszalna na całym piętrze

wkładanie i wyjmowanie filtrów (ale to raczej wina kiepskiej drabinki na strych)

uboga instrukcja, troszkę pisana w sposób dla laika nie do końca przejrzysty

w zimie 1 bieg to ciut mało dla 4 osób, drugi to za mocno (czuć przewiew, przy chorych dzieciach nie jest to zaleta)... zostaje żonglowanie - wietrzenie max, praca na 2 biegu kiedy się da, a na noc 1

więcej wad na razie nie znalazłem

chyba tylko że teraz od wlotu powietrza z zewnątrz jest zawilgocenie przy filtrach... ale co się dziwić, mocno ujemne temperatury były....

 

dzięki Pro Ventowi zaszły zmiany :)

wady - dalej praca na 4 biegu słyszalna na piętrze - ale nie może być inaczej skoro strych ma podłogę z desek (na niej stoi na podłożu styropianowym rekuperator) - jakbym miał wylewany strop nad piętrem to nie byłoby tego tak słychać :p

instrukcja dalej taka sama - to znaczy niby wszystko w niej jest, ale dla niekumatych (czyli dla mnie) troszkę trudna językowo :p

wkładanie i wyjmowanie - dalej mam kiepską drabinkę na strych i więcej czasu zajmuje mi otwarcie włazu i ustawienie dziadostwa (drabinki) niż sama wymiana :p

pozmieniałem moc obrotów na 1 biegu (dziękuje za przypomnienie że jest taka funkcja :) - ciut zwiększyłem - dzięki czemu 24 godziny pracuje mi na 1 biegu - i wystarcza (mimo 4 osób) - nie czuć "nieświeżego powietrza" a nie ciągnie po plecach - oczywiście 1 czy 2 razy w dzień włączam max - czyli przewiew na 15 minut

dalej lekkie zawilgocenie przy filtrze na wlocie z dworu powietrza - ale nagrzewnicy nie kupiłem i nie ma się co dziwić, na dworze w końcu mróz się zdarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...