Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w ocenie instalacji ! MINI BIO PLUS DWA OBIEGI PODLOGÓWKA I GRZEJNIKI


snoopyz

Recommended Posts

No ale pellet wcale nie jest energooszczędny. Jest to mniej więcej poziom gazu ziemnego, drożej wyszedłby już tylko gaz z butli i i olej, a Ty jeszcze musisz się przy tym narobić.

Ja ogrzewając 190m2 zeszły sezon zamknąłem kwotą 1700zł, a obecny pewnie zamknę 1600zł, bo na razie zużyłem mniej kWh niż rok temu i to liczę CO + CWU przy temp w domu +23st. Jak dodamy do tego, że przy ogrzewaniu nawet nie kiwnąłem palcem, czyli zero popiołu, zasypów, czyszczenia, itp to mogę powiedzieć, że zainwestowałem w system energooszczędny, wydałem na to mniej więcej tyle co Ty.

Na Twoim miejscu zleciłbym profesjonalny audyt energetyczny, bo kalkulator internetowy to niezbyt wiarygodne źródło. Z audytem w ręku będziesz mógł naciskać na instalatorów żeby doprowadzili twoją instalację do spalania jakie powinno być, bo tak to możesz sobie inwestować w to, czy tamto - instalatorzy zarobią jeszcze więcej, a zużycie wcale nie musi zmaleć:( Taki dom 120m2 to powinien potrzebować max 10000kWh/rok (przy średnim ociepleniu), więc przyjmując, że przy pellecie cena 1kWh to około 0,22zł za ogrzewanie powinieneś zapłacić 2200zł rocznie, a nie 4000zł.

 

 

Czy mam rozumiec ze za cene pompy i kotla czyli 14 tys zl jestem w stanie zakupic pompe ciepła ktore bedzie ekonomiczna i bedzie w stanie ogrzc mój dom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czy mam rozumiec ze za cene pompy i kotla czyli 14 tys zl jestem w stanie zakupic pompe ciepła ktore bedzie ekonomiczna i bedzie w stanie ogrzc mój dom ?

Jeśli do tego dodasz cenę komina+koszt kotłowni jaki poniosłeś czyli mnóstwo zbędnych pomp obiegowych i zaworów to jeszcze by starczyło na lepsze ocieplenie.

Ja dom 120m2 ogrzeje w tym sezonie w cenie ok.500zł (1700kWh)

 

Ktoś wprowadził cię na mocną minę...

 

Tak jak pisał Ci map,zrób OZC i zobaczysz ile powinieneś zużyć energii na ogrzewanie.

Wg mnie max.7000kWh co daje ok.1500zł przy pellecie,jeśli zużyjesz więcej bierz za dupę instalatorów,żeby zeszli Ci do tego poziomu bo inaczej większość kasy za pellet pójdzie Ci z dymem w powietrze.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za konstruktywne wnioski niestety czasu juz nie cofne a dwa lata temu kiedy kupowalem kocil raczej pompy ciepla to byla nowosc i jestem wychowany na smoluchach dlatego wybudowalem komin plus kociol na pellet teraz bez zastanowienia zakupilbym powietrzna pc ale ....... teraz juz chodzi tylko o spalanie pelletu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci napiszę tak. Jaką masz temp. powrotu do kotła. Nie widać u ciebie pompy kotłowej a na obieg grawitacyjny masz za mały zawór 4d. Prawdopodobnie kocioł ma za zimny powrót i sterownik cały czas popędza palnik, dlatego takie wysokie spalanie.

Jakbyś mógł naszkicować jakiś schemat swojej kotłowni to byłoby dobrze.

Edytowane przez gersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci napiszę tak. Jaką masz temp. powrotu do kotła. Nie widać u ciebie pompy kotłowej a na obieg grawitacyjny masz za mały zawór 4d. Prawdopodobnie kocioł ma za zimny powrót i sterownik cały czas popędza palnik, dlatego takie wysokie spalanie.

Jakbyś mógł naszkicować jakiś schemat swojej kotłowni to byłoby dobrze.

 

Nie mam termometra na powrocie wiec nie wiem ale tez mialem takei przypuszczenia ze za zimna temp na powrocie i zalewa zimna woda kociol przepraszam za jakosc schematu , czy zamontowanie silownika ze sterownikiem na zawoze 4 d moze zalatwic sprawe tzn bedzie otwierac zawor automatycznie aby utrzymac temperature powrotu teraz zawor 4 d jest w stalej pozycji na podzialce 6 ewentualnie gdzie ta dodatkowa pompa mialabybyc czy zmienic srednice zawora 4 d?

 

 

kotlownia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie.jpg

 

 

 

mini bip pompa.jpg

 

 

1966762_656741254384311_1591010089_n.jpg

 

 

Analizujac ostatnie zdjecie czy caly powrot z podłogówki powinien isc do zaworu 3 d na zasilaniu jest co prawda polaczony z powrotem a kaloryferów ale czy to rozwiazanie jest zgodne ze sztuka ?

 

 

SZKIC.jpg

 

 

 

ZNALAZŁEM SCHAMAT PODOBNEJ JAK MOJA INSTALACJI ALE BEZ PODLOGOWKI

 

 

INSTALACJA.jpg

Edytowane przez snoopyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na grzejnikach są termostaty? Masz dwa wyjścia:

- wywalić zawór 4d i zamontować pompę kotłową;

http://forum.info-ogrzewanie.pl/uploads/monthly_11_2012/post-7809-0-92335700-1352485879.jpg

schemat A

- zwiększyć zawór 4d i obieg kotłowy do takiej średnicy jakie jest wyście z kotła.

Może jeszcze to;

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19162-zaw%C3%B3r-4d-nie-funkcjonuje-help/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na grzejnikach są termostaty? Masz dwa wyjścia:

- wywalić zawór 4d i zamontować pompę kotłową;

http://forum.info-ogrzewanie.pl/uploads/monthly_11_2012/post-7809-0-92335700-1352485879.jpg

schemat A

- zwiększyć zawór 4d i obieg kotłowy do takiej średnicy jakie jest wyście z kotła.

Może jeszcze to;

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19162-zaw%C3%B3r-4d-nie-funkcjonuje-help/

 

tak na zaworach sa termostaty i problem jest taki ze jutro mam miec zalozony silownik zaworu 4 d ze sterownikiem

gdzie ewentualnie moge wsadzic te dodatkowa pompke kotlowa na porocie przed zaworem 4 d czy na powrocie pieca za zaworem 4 d i co ma ta pomka sterowac piec czy sterownik silownika czy ma dzialac caly czas

Edytowane przez snoopyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam dwa punkty do sprawdzenia !

 

1. Ciag kominowy zbyt duza srednica moze powodowac zbyt duzy ciag kominowy co przedklada sie na spalanie

2. Zbyt niska temperatura powrotu ale moze dolozenie silownika ze sterownikiem majacym funkcje ochrony powrotu otworzy na tyle zawor 4 d aby na powrocie uzyskac pozadana temperature jezeli mimo to nie uda sie osciagnac tej temperatury powrotu do moze dolozymy pompke na powrocie roumiem tylko w ktorym miejscu powrotu przed zaworem 4 d czy za zaworem na powrocie pieca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje albo mam zle podpiety zawor 4 d !! Czy zamiana tych krocców ma wpływ na instalacje

 

 

4 D.JPG

 

 

 

tylko teraz nie wiem jak ustawiony jest ten zawor w srodku zaworu jezeli w poziomie to chyba bedzie dzialac normalnie ?!

 

4 D.JPG

 

 

zal pozycja.jpg

Edytowane przez snoopyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po przeróbkach kotłowni załozony silównik plus sterownik tech

 

images.jpg

 

temperatura zadana 50 stopni

temperatura zaworu 49

otwarcie 100 procent zaworu

 

Piec nie osiaga zadanej temperatury ustawiłem wlaczanie sie pomp na 55 stopni temperatura pieca ustalana automatycznie

zalozony do tego regulator pieca

 

images (1).jpg

 

grzejniki w bardzi szybko sa gorace i zanim piec osiagnie zadana temperature czujnik pokojowy wylacza piec ale teraz nie ma mrozów ale raczej ciezko to wysterowac poniewaz mam dwa obiegi grzejniki plus podlogowka sterowana osobnym regulatorem ktory odlacza pompke

 

i na koniec zamontowałem regulator ciagu do komina ciezarek ustawiony na 20 i praktycznie caly cza klapka pracuje tnz otwiera sie i zamyka co swiadczy o tym ze cala zime ogrzewałem sąsiadów a nie siebie po pierwszym dniu wydaje mi sie ze popiol jest innego koloru nie ma niedopalonego popiolu jest go mniej i ogien na palniku jest jakby wiekszy ! Ale zima sie juz konczy ! do przyszłego sezonu grzewczego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...