Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ruara dolotowa do kominka


Gość grend

Recommended Posts

Gość grend

Witam

Chcę własnie wykonac rure dolotowa do kominka. W zwiazku z tym ze nie chce jej robić w warstwie styropianu pozostaje mi ją wyprowadzenie w strone tarasu który niestety jest od strony wschodniej. Teraz pytanie czy to będzie stanowić jakis problem - bo teoretycznie powinien byc ze strony zachodniej - wiejacych wiatrów. Mogę to jeszcze rozwiazać w ten sposób ze pod tarasem mogę zrobic kolanka 90 stopni i skierowac w strone południową albo pokombinowac wyprowadzenie w schodach i bedzie jednak kierunek zachodni no ale dochodzi wersja zakretu o 180 stopni. Co wybrac ??? Chce dać rurę fi 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystaw na wschód i nie powielaj głupot. konieczność wystawienia rury na zachód to bardzo stary i nieaktualny mit.

fi 150 oczywiście można dać, jakkolwiek zdecydowana większość dolotów jest fi 100 lub 125 i zdecydowanie wystarczają

 

Witam

Chcę własnie wykonac rure dolotowa do kominka. W zwiazku z tym ze nie chce jej robić w warstwie styropianu pozostaje mi ją wyprowadzenie w strone tarasu który niestety jest od strony wschodniej. Teraz pytanie czy to będzie stanowić jakis problem - bo teoretycznie powinien byc ze strony zachodniej - wiejacych wiatrów. Mogę to jeszcze rozwiazać w ten sposób ze pod tarasem mogę zrobic kolanka 90 stopni i skierowac w strone południową albo pokombinowac wyprowadzenie w schodach i bedzie jednak kierunek zachodni no ale dochodzi wersja zakretu o 180 stopni. Co wybrac ??? Chce dać rurę fi 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dobrze że nie wyszło Ci na stronę południową a już broń cię Panie Boże, na północną ...

Pismo Murator powinno za powielanie tej totalnej pierdoły publicznie przeprosić swoich wszystkich czytelników, za wprowadzanie ich w ciemnogród ... bo błędem tego nie sposób nazwać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
To nie tylko murator z tym zachodem.... Wielkie dzięki. Tak faktycznie jezeli będe miał kominek max 12 Kw to rura fi 125? czy 100?. Bo rozumiem ze to jest założenie zapotrzebowania na tlen w momencie otwarcia na max szybra a tak faktycznie przy "normalnym" paleniu to fi 100 jest za duzo ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...