Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Luna classic Mdesign - szeroki kominek z szybą do góry - czy jest OK?


Adam626

Recommended Posts

http://m-design.com.pl/lunaclassic1000h,59,15,1,produkt.html

 

Czy taki kominek jest w porządku? Szeroki prawie na metr. Szyba podnosi się do góry za pomocą "pogrzebacza". Przy podniesieniu szyby automatycznie otwiera szyber.

 

Jest wart zakupu ? cena samego wkładu to około 12kpln. Czy tak wysoka cena znajduje odzwierciedlenie w jakości wkładu ?

kominek.jpg

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wkład był na topie dawno, dawno temu. Wtedy była jeszcze moda na nieszczelne, bardziej ozdobne konstrukcje. Wystające zawiasy, rachityczna konstrukcja, szyber...to wszystko było dobre 10 lat temu, kiedy monopoliści tacy jak Hajduk i Spartherm, nie musieli się jeszcze martwić konkurencją. Teraz, obie te firmy, czując na plecach oddech polskich producentów, wysunęli sie znów na czoło, tym razem jakością i przemyślnością rozwiązań, którym sfora rodzimych wytwórców, nie prędko sprosta. Kup raczej Volcano D, albo Varie Bh. Nawet Mila z Kratek pl jest solidniejsza od tego co wkleiłeś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko patrzę Spartherm wkład kominkowy VARIA BH-4S LINEAR 10,4 kW cena 18051,59 PLN :(

 

Piotr sprowadził Cie na ziemię ceną sparterma?

 

sprawdź BEFa model trend V12 ma samą szybę koło metra, a V14 120cm :)

 

Poniżej fota jaką znalazłem w necie nowego TRENDA prawdopodobnie jeszcze chwila i będzie ogólnodostępny

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=308722&stc=1

ish_jarek2301,mVOUwmObZlOY5YVUlA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kominka mila - to przez przypadek miałem okazję go zobaczyć - bo 2 sklepy z kominkami były obok siebie.

Widziałem Kratki.pl a potem Mdesign Luna classic. Luna był droższy prawie 2 krotnie. Sprzedawca z kratki.pl był zupełnie niemrawy i nie potrafił nic ciekawego powiedzieć o kominku poza tym że jest dobry, Za to sprzedawca obok od Luny był super i opowiadał przekonująco.

 

W Mila mi się spodobało wspomaganie podnoszenia szyby i możliwość podnoszenia za uchwyt a nie pogrzebaczem. Szyba w Luna Mdesign chodziła dużo gorzej. Sprzedawca Luny owił ze mdesign to innej klasy kominek i ze bedzie się lepiej palić.

 

Ten który w kratki pl mi się spodobał jest taki jak z załączonego pliku. I mowicie ze to jest warte zakupu?:)

 

Za 18kpln kominka nie kupię bo nawet nie wiem jak czesto bede go używał.

Sprzedawca od Mdesign mówił ze nie poleca obijania wełną i dyktą tylko jakimś materiałem izolacyjnym - płyta białą grubości około 3cm.

 

 

http://images37.fotosik.pl/571/1d3f41ff04a8e3e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z zalaczonego zdjecia jest wylozony wermikulitem. Dzis Mila ma wylozenie accumote, czyli polke wyzej.

Z wkladow gilotynowych masz jeszcze Nadia 14 . Ladniejsza, nowoczesniejsza, a przy tym tansza.☺

Odnośnie kominka mila - to przez przypadek miałem okazję go zobaczyć - bo 2 sklepy z kominkami były obok siebie.

Widziałem Kratki.pl a potem Mdesign Luna classic. Luna był droższy prawie 2 krotnie. Sprzedawca z kratki.pl był zupełnie niemrawy i nie potrafił nic ciekawego powiedzieć o kominku poza tym że jest dobry, Za to sprzedawca obok od Luny był super i opowiadał przekonująco.

 

W Mila mi się spodobało wspomaganie podnoszenia szyby i możliwość podnoszenia za uchwyt a nie pogrzebaczem. Szyba w Luna Mdesign chodziła dużo gorzej. Sprzedawca Luny owił ze mdesign to innej klasy kominek i ze bedzie się lepiej palić.

 

Ten który w kratki pl mi się spodobał jest taki jak z załączonego pliku. I mowicie ze to jest warte zakupu?:)

 

Za 18kpln kominka nie kupię bo nawet nie wiem jak czesto bede go używał.

Sprzedawca od Mdesign mówił ze nie poleca obijania wełną i dyktą tylko jakimś materiałem izolacyjnym - płyta białą grubości około 3cm.

 

 

http://images37.fotosik.pl/571/1d3f41ff04a8e3e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistosc czasem moze byc zaskakujaca

 

Proponuję utworzyć speckonto FM za takie porady. Kolega już odliczył bilety NBP by wydać 12.000 na bzdet (!), a tu okazuje się, że może mieć lepsze za 1/2 tej kwoty...

 

10% zaoszczędzonej kwoty to chyba uczciwa propozycja?!

 

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m-design.com.pl/lunaclassic1000h,59,15,1,produkt.html

 

Czy taki kominek jest w porządku? Szeroki prawie na metr. Szyba podnosi się do góry za pomocą "pogrzebacza". Przy podniesieniu szyby automatycznie otwiera szyber.

 

Jest wart zakupu ? cena samego wkładu to około 12kpln. Czy tak wysoka cena znajduje odzwierciedlenie w jakości wkładu ?

 

Może warto zacząć od początku. Zresztą tak jak zabierający w tym temacie głos Forest również zaleca....

Jak, gdzie, w jakim celu, po co kominek, po co szyba na metr - czyli wybór wkładu (paleniska) na końcu.

Może zupełnie inny wkład (gabaryty) będzie optymalny

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...