Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Luna classic Mdesign - szeroki kominek z szybą do góry - czy jest OK?


Adam626

Recommended Posts

Może warto zacząć od początku. Zresztą tak jak zabierający w tym temacie głos Forest również zaleca....

Jak, gdzie, w jakim celu, po co kominek, po co szyba na metr - czyli wybór wkładu (paleniska) na końcu.

Może zupełnie inny wkład (gabaryty) będzie optymalny

 

KOminek jak kominek - nie wiadomo do czego bedzie służył raczej jako gadżet ponieważ mamy CO w domu i grzane będzie gazem. Przypuszczam ze czasami rozpalimy w kominku dla klimatu.

 

Dlaczego kominek szeroki - bo taki zobaczyłem w sklepie. Na pewno potrzebuję kominka płytkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pech chciał, ze post który miał ładnych kilka zdań, podszedł w formie jednego, a nie miałem czasu ani możliwości by edytować (komórka, niedziela itp.)

Mniej więcej: chodziło o to, że możliwa jest sytuacja gdy lepszy będzie połowę tańsze.

 

Jakość nie zawsze ma odzwierciedlenie w cenie, najczęściej jest (a przynajmniej powinna) jej istotnym elementem, jakkolwiek na cenę decydujący wpływ mogą mieć również inne składniki:

- skala i miejsce produkcji

- polityka cenowo - marketingowa

- konieczność utrzymywania importerów

- lokalne udogodnienia, jakieś ulgi inwestycyjne, dotacje z UE

- itp. itd.

 

Proponuję utworzyć speckonto FM za takie porady. Kolega już odliczył bilety NBP by wydać 12.000 na bzdet (!), a tu okazuje się, że może mieć lepsze za 1/2 tej kwoty...

 

10% zaoszczędzonej kwoty to chyba uczciwa propozycja?!

 

:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 12 zjechałeś na 5,4 i szukasz oszczędności,

proponuję zrezygnować z gilotyny i masz tysiąc w kieszeni,

a co do mocy, włożysz mniej drewna i masz mniej mocy :) (i trochę szybciej brudek na szybie)

 

szukałeś wkładu szerokiego doszedłeś do małego.

może wzorem porad tutejszych pomyśl najpierw jaki chcesz kominek, a w drugiej kolejności wybieraj wkład.

 

proponuję też nie zamawiać montażu od firmy z drugiego końca Polski, bo oszczędność kilkuset złotych na rzekomo darmowym montażu wyjdzie Ci bokiem.

osobiście nie wychylam się dalej niż 60 km i wcale nie dlatego, ze mam zbyt mało chęci.

A moze od Nadia 14 bedzie lepszy Nadia 10? Lepszy dla mnie bo tańszy i mniejsza moc (nie potrzebuję dużej mocy) . Jak sądzicie?

 

Coś jak tu http://allegro.pl/montaz-gratis-wklad-kominek-nadia-10-gilotyna-i5158714119.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gość z linka akurat 80km ode mnie - i ma pozytywne komentarze za kominki. Natomiast jeśli macie jakiegoś speca z Warszawy godnego polecenia który sprzedaje i montuje te kominki to będę wdzięczny za namiary

 

tu nie chodzi o to, że cokolwiek będzie źle (choć trudno to wykluczyć jeśli ktoś tak desperacko szuka zleceń)

raczej o to, że klient często potrzebuje pomocy czy porady po montażu - wierzysz, że przykula do Ciebie te 80 km (plus 2 godziny korków w Wa-wie) z jakąś za przeproszeniem pierdołą ?

pewnie przyjedzie tak samo chętnie jak do Szczecina.

Edytowane przez lecho*ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...