Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak zakończyć kanały wentylacyjne na kominie


Recommended Posts

Witam

 

Kupiłem dom, w którym trzy kanały wentylacyjne są umieszczone w jednym kominie z przewodami spalinowymi od kominka i pieca gazowego.

 

Rzut komina z góry wygląda jak na załączonym obrazku.

komin.jpg

 

Trzy kanały z lewej strony to wentylacja, większy na górze po prawej to spaliny z kominka, mały na dole po prawej to spaliny z pieca kondensacyjnego.

Kalenica znajduje się około 120cm od krawędzi komina od strony kanałów wentylacyjnych. Spadek w kierunku kanałów spalinowych.

 

Kanały wentylacyjne są otwarte z góry, przykryte daszkiem (żeby nie padało do środka). Na bokach komina nie ma żadnych kratek wylotowych.

 

Czy jest to prawidłowe rozwiązanie?

Jeżeli nie, to w jaki sposób zakończyć wyloty kanałów wentylacyjnych?

 

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

A którędy jest pobierane powietrze do spalania gazu w tym "kondensacie"?

Jeśli chodzi o te kanały wentylacyjne, to wszystko będzie fajnie, jeśli nie wystąpi "cofka" , bo wtedy do domu mogą się dostawać spaliny z tych kominów.

Ważny jest więc dystans (mierzony w pionie) między poziomem wylotu kanałów wentylacyjnych i wylotów kominowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin spalinowy od kominka jest około 60cm ponad poziom kanałów wentylacyjnych.

Komin od pieca narysowany jest schematycznie. Prawdę mówiąc nie przyglądałem się przejściu dachowemu i nie ustalałem skąd piec pobiera powietrze do spalania.

Czasami występuje efekt wstecznego ciągu w wentylacji i potrafi zassać nie tyle spaliny z mojego komina, co z komina sąsiadów.

Zastanawiam się, jak z tym walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Pytałem, skąd "kondensat" pobiera powietrze, bo jeśli to system "rura w rurze", to może zaciągać spaliny z komina dymowego i (w przypadku niektórych kotłów posiadających czujnik dymu) spowoduje to wyłączanie kotła.

A jak wyeliminować "cofkę"?

Usprawnić wentylację :D

(sporo tu na Forum o tym było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...