Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak na dobrą sprawę baz jakich używają firmy jest multum, problem bierze się jeśli składniki zaczną ze sobą reagować bo gros tych farb i wszystkich innych podkładów jest jak zawsze kompatybilne w 99%... albo i jeszcze mniej. Ciekawe czy by się tak działo, jeśli pod Beckersa by użyć zalecanego przezeń gruntu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 671
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiecie co, moze to jakaś felerna partia wyszła tej śnieżki grunt po prostu. Ja mam umalowany cały dom śnieżką grunt i na to farba tikkurili z mieszalnika i faktycznie sikami było czuć w trakcie malowania farbą ale to wszystko ustąpiło po wywietrzeniu domu. Zresztą zobaczymy za jakiś czas bo dopiero co pomalowaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie mam zamiar. Przelecieć profilaktycznie Vanishem, a później pomalowałabym Alkali Resisting Sealer. Powiem szczerze, że cena farby nie ma dla mnie już znaczenia, jak tu siedzę i czuję jak z góry wędruje na nas smród. Tylko żeby to okazało się skuteczne. Czekam na informacje od Radar41. I proszę o jakieś namiary na tą farbę, czy można kupić przez Internet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanish powoli traci swój zapach i być może mam już schizę zapachowa ale czuje powtórnie tak jakby przebijajacy się przez ten vanish stary zapach smierdzacej ściany. Obym się mylił ale mocno wydaje mi się że niestety tym to się skończy. W piątek będę miał uszczelniacz crowna i dam znać co się stanie jak nim machnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

od 3 tygodni mam ten sam problem.

grunt śnieżki potem farba jedynka.

po około tygodniu kwaśny zapach. najprawdopodobniej amoniak.

jako antidotum proponuje kilkukrotne malowanie dobrą farbą lateksową. u mnie w 80% pomogło. pomalowałem wszystkie ściany dwukrotnie tikurilla super white. natężenie smrodu zmalało drastycznie, choć odrobinę jest jeszcze wyczuwalne. szczęciem w nieszczęściu jest fakt że nowych tynków jest połowa, druga polowa to tynki stare malowane i gruntowane przed kilku laty, więc cały sprawca zamieszanie ŚNIEZKA GRUNT nie wniknął w nie. w niedalekiej perspektywie profilaktycznie pomaluję nowe ściany po raz trzeci.

 

powodzenia dla pozostałych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie czytałem całego wątku. Ale mniej-więcej łapię o co chodzi. Zapach kocich sików... a może nie kocich? często się zdarza że jeśli ekipa nie ma dostępu do tojki to leją gdzie się da... leją na ściany a później smród nawet przez tynki przechodzi. Na jednej z moich robót ekipa lała w garderobie. Smrodu nie szło zlikwidować. Typowy smród uryny. Ale oczywiście nie wykluczam że pomiędzy farbami i gruntami czy innymi chemikaliami (np. tynki) nastąpiła jakaś reakcja i w efekcie coś się wydziela. Pamiętam że jedna z farb w kontakcie z gipsem Dolina Nidy wydzielała amoniak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tracę nerwy przez ten zapach:( a jeszcze nie mam wsparcia w mężu, ktory twierdzi, że smród wywietrzeje - dziwne, że przez dwa tyg choć trochę nie wywietrzał, niedobrze mi od tego zapachu nie wiem co robić mąż nie godzi się na zrywanie farby gipsów ( w łazience mam płyty kg najchętniej wszystko bym wywaliła) odeszła mi ochota na przeprowadzkę:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ci ja przechodzę z mężem...lepiej nie będę tu opisywać. On nie godzi się na nic, twierdzi, że to stęch, bo tam nie ma wentylacji i że w tym roku nie zamierza brać się za górę, bo na razie dół nam wystarczy. Jak mam tak mieszkać jeszcze rok? Cały smród idzie na dół, codziennie kilka razy robię na dole przeciągi, zamykam się z mała w małym pokoju na dole i wietrzymy otwartą część parteru, ale to pomaga tylko na 10 minut. Po zamknięciu okien czuję jak ze schodów, które są przy salonie płynie smród. Ludzie ile można to wytrzymywać? Powiedzcie czy ten zapach u Was jest lekko kwaśny czy przypomina Wam chemię, leki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy rekuperacje a i tak smród, ciężko mi go nawet opisać, taki kwaśnawy, chemiczny a jak przyłożę nos do ściany to strasznie mocno czuć...

pisaliście tu o dobrym gruncie odcinającym, my mamy farbę silveno extra fasade ( ona jest do malowania też na zewnątrz ale może być do łazienek kuchni) i ona ma w składzie żywicę alkidową - a może od tego ten smród jak myślicie? czy raczej reakcja chemiczna? nawet nie wiem co dokładnie było położone, jak pytam wykonawców to twierdzą, że było tylko malowane farbą podkładową, nie jestem pewna czy nie pomalowali tego najpierw śnieżką eko( farba akrylowa - a na to ta silveno - czy między farbą akrylowa a tą z żywicą może dojść do jakiejś reakcji? na opakowaniu(silveno) jest napisane, że druga warstwa po 24h, nie wiem czy wykonawcy tak zrobili...nie wiem czy jest szansa, że to wywietrzeje najchętniej zdrapałabym wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie godzi się na nic, twierdzi, że to stęch, bo tam nie ma wentylacji i że w tym roku nie zamierza brać się za górę, bo na razie dół nam wystarczy.

 

A nie możesz wietrzyć góry ? Już pisałem o tym czy to nie sa początki grzyba brak grzania i wilgoć i smród gotowy.

 

 

my mamy rekuperacje a i tak smród, ciężko mi go nawet opisać, taki kwaśnawy, chemiczny a jak przyłożę nos do ściany to strasznie mocno czuć...

nawet nie wiem co dokładnie było położone, jak pytam wykonawców to twierdzą, że było tylko malowane farbą podkładową, nie jestem pewna czy nie pomalowali tego najpierw śnieżką eko( farba akrylowa - a na to ta silveno -

 

Robi się coraz ciekawiej każdy malował czym innym wszystkim zaczyna śmierdzieć a winna jest śnieżka grunt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...