Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 671
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Błagam o pomoc !!!!!!!!! Help !!!!!!!!!!! co pomogło ? Goście bedą za kilka dni a w pokoju po remoncie wali jak.................... eh :-( szkoda gadać.

 

Pomożcie

 

Pomaga czas, albo denaturat ;)

 

Tyle, ze skoro masz mieć gości za kilka dni, to już nawet na denaturat za póżno.

Zamknij okno, zasłon je, powinno się poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę - nie pić. Zaaplikować na ściany. ;)

Jeszcze bardziej uściślę - przy aplikacji na ściany lepiej uważać bo to jednak palne jest i w mieszance oparów z powietrzem tworzy mieszankę wybuchową!

 

...no i dodatkowo można pozbyć się prawka bo nieświadomie można się ubzdryngolić wdychając opary a potem wsiąść do samochodu w pełnej nieświadomości że ma się promile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Przeczytałam całą dyskusję i chcę się podzielić moim problemem a także poprosić Was o radę. U mnie było tak: pokój naszych dzieci gipsowany i pomalowany duluxem jakieś 4 lata temu tj. w 2011r. i było ok, nic nie śmierdziało (nawet do głowy mi wtedy nie przyszło że farba może tak śmierdzieć). Teraz tj. w czerwcu 2015r. odświeżaliśmy pokój dzieci, który tym razem został pomalowany śnieżką kolory natury (nie gruntowałam ścian, śnieżkę położyłam bezpośrednio na farbę dulux). No i zaczęło się. Nie bardzo pamiętam moment kiedy zaczęło mi śmierdzieć w pokoju, czy smród czułam już w trakcie malowania, czy dopiero jak wstawiliśmy meble, ale na pewno poczułam że coś śmierdzi w pokoju, nie umiałam zidentyfikować tego smrodu. Najpierw myślałam, że może dzieci coś przyniosły do pokoju, obwąchałam cały pokój, każdy zakamarek i nic. Dopiero jak przyłożyłam nos do ściany, okazało się że to ściany tak śmierdzą. Po przeczytaniu wątku wnioskuje, że jest jeden najmniej inwazyjny sposób na pozbycie się smrodu: czekać aż ten smród sam zniknie, ale powiedzcie proszę czy nic się nie stanie dzieciom, które najczęściej przebywają w tym pokoju, bawią się no i oczywiście śpią w tym pokoju? Czy dobrze wnioskuje, że trzeba czekać? Edytowane przez ankaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem że na plamy - bułka przyklejona masłem do ściany, kredki świecowe itp. - to sprawdza się emalia alkidowa. Ale czy izoluje od smrodu? Chyba jednak najlepszy sposób wziąć na przeczekanie.

 

A czy ktoś próbował perhydrolem?

http://www.envolab.pl/sklep/nadtlenek-wodoru-30-detail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankaban, trzeba czekać. Podobno ten smród nie ma wpływu na nasz organizm.

Możesz potraktowac ściany denaturatem (ja tak zrobiłam), ale jak piszą powyżej ma to swoje wady.

Ja opryski zrobiłam w domu, w którym jeszcze nie mieszkaliśmy, a smród po denaturacie pewnie znasz.Utrzymuje się kilka dni.

Przy dzieciakach to chyba bym nie zaryzykowała.

Czyli cierpliwość i czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pomalowalem chyba pod koniec marca i nadal smierdzi.a probowal ktos tego sposobu co polecil rzecznik sniezki z ta woda utleniona/?

 

No to zostały Ci jeszcze jakieś dwa-trzy miesiące ;)

Ja malowałem Śnieżką tynk Knauf Diamant w grudniu-styczniu i dopiero od dwóch, trzech tygodni mogę powiedzieć ze nic nie czuć.

Przy czym - u mnie ten zapach nie był tak dokuczliwy, a pojawiał sie właściwie po otwarciu okien, czego z uwagi na WM zbyt często nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...