Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

(...)Na początku forum wspominano o bakterii, tanim składniku, który kwaśnieje (Bóg i technolodzy z fabryki wiedzą co się z nim dziej), ale nie zdradzono jego nazwy, ( po co klienci maja wiedzieć, jak napisał Ron-Kon "Tak po prawdzie to Wy sami Inwestorzy jesteście częściowo temu winni.")

(...)

 

...usłyszałem nazwę tego specyfiku ale w moich uszach zabrzmiała jak "przyczłapy do bulbulatora bez wydrzyżdżacza" i tylko chemikowi może coś to powiedzieć. Zresztą zwykłą wodę chemik nazywa: Monotlenek diwodoru (ang. "dihydrogen monoxide", w skrócie DHMO) Jednocześnie dowiedziałem się że jest to coś tańszego niż inne "coś". I tyle.

 

jeszcze jeden cytat - nawet już nie wiem czyj: g*** śmierdzi przez tydzień a później przestaje a jego to jest taka kupa. Na ścianie tej farby jest minimalna grubość wiec kiedyś musi przestać śmierdzieć bo fizycznie skończą się składniki do tej reakcji. I chyba właśnie zaczęły się kończyć.

 

A co do ceny... tu jest wybitnie rewelacyjna. I nawet można dać głowę że oprócz wody i kredy nic więcej już nie może być i na pewno śmierdzieć nie będzie. Taka ekologiczna farba.

 

10590570_914407285242734_7751450698611682924_n.jpg?oh=b9e85d533c961f1777b2fea507d6dfd8&oe=56CBC1A3

 

10297551_914407181909411_7332736830329660394_n.jpg?oh=262adb7faf6129762547b7d370b4689d&oe=569D2210

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 671
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przy nizszych temperaturach smrod zdecydowanie sie zmniejszyl (moglabym nawet napisac ze czuc zapach farby - co i tak po ponad miesiacu od maloowania nie jest chyba normalne)

Sniezka oczywiscie reklamacji nie uznala - wiedzialam ze tak bedzie, ale dostane zwrot kasy za te dziadowska farbe, niestety kosztow malowania i ponownego malowania pokoju nie doliczyli....

w sobote mam zamiar malowac Magnatem,

wczesniej zalecono mi umycie scian mydlem malarskim

i mam ogromna nadzieje, ze to zakonczy sprawe smrodu na zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy nizszych temperaturach smrod zdecydowanie sie zmniejszyl (moglabym nawet napisac ze czuc zapach farby - co i tak po ponad miesiacu od maloowania nie jest chyba normalne)

Sniezka oczywiscie reklamacji nie uznala - wiedzialam ze tak bedzie, ale dostane zwrot kasy za te dziadowska farbe, niestety kosztow malowania i ponownego malowania pokoju nie doliczyli....

w sobote mam zamiar malowac Magnatem,

wczesniej zalecono mi umycie scian mydlem malarskim

i mam ogromna nadzieje, ze to zakonczy sprawe smrodu na zawsze...

 

To wiedzę ze tylko mi sie udało chociaż dostać magnata do pomalowania ale mimo wszystko i tak w razie pojawienia sie zapachu nie odpuszczę i pójdę do sądu mam dość partaczy w tym kraju. Jeden drugiego tylko czeka żeby zrobić w konia.Na razie cały czas zapachu brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie grzewczym nikt nie bedzie skarżył się na zapach. Teraz u mnie jest 21.5C i 52% wilgotności względnej, latem bywało 25C i 75 wilgotności.

To zupełnie inna ilość pary wodnej w powietrzu.

 

Ale zapewne u tych, co malowali wiosna/latem, w przyszłym roku zapach już nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też magnat ceramic czeka do malowania (czekam na ekipę). Farba już nie śmierdzi kocim moczem (tylko czasami, kiedy poświeci słońce) ale nadal czuć intensywny zapach "remontu" taki chemiczny, który zawsze się otrzymywał maksymalnie kilka dni po malowaniu.

 

Według Zarządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 12 marca 1996 r oraz Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 26 stycznia 2010 moja farba jest ok - wszystkie składniki zawarte w tych rozporządzeniach i ich stężenie przebadano w mojej farbie i wszystko mieści się normach . Jest jeden składnik niezidentyfikowany zaznaczony "?" (nie ma go w rozporządzeniach, więc zakładam, że albo ktoś coś ukrywa, albo nie wie czego szukać i dlatego nie może tego zidentyfikować)- możliwe, że to on jest odpowiedzialny za smród.

Dla mnie szczerze mówiąc to nie jest żaden dowód na to, że farba jest w 100% nieszkodliwa, wiadomo, że takie substancje raz na jakiś czas trzeba w rozporządzeniach aktualizować - przynajmniej tak mi się wydaje biorąc pod uwagę aferę np. z dopalaczami, gdzie co chwile dokładano substancje zakazane.

 

Teraz pomalujemy magnatem ceramic, jak to nie pomoże w przyszłe lato to wrócę wojować ze zdwojoną siłą :) Wszystkie farby zostawiam do badań :)

Ze snieżką wymieniłam mnóstwo pism, było mnóstwo działań - mogę powiedzieć, że generalnie nie jest tak źle z obsługą klienta, jednak martwi mnie, że się upierają, że to nie jest wina ich produktu tylko że, "mamy do czynienia z występującym bardzo rzadko zjawiskiem niepożądanych reakcji chemicznych pomiędzy składnikami obecnymi w farbie i malowanym podłożu, którego wystąpienie uzależnione jest od specyficznej kombinacji bardzo wielu czynników. Do grupy tych czynników nalezy zaliczyć m.in. wilgotność, bezpośrednie nasłonecznienie, promieniowanie UV,a także obecność ozonu w powietrzu"

Mam pewność, że śmierdzi grunt - zrobiłam mnóstwo testów na płytach z płyt g-k, suszyłam je na słońcu/w cieniu, w przeciągu/w zamkniętym pojemniku - zawsze śmierdzi.

A co do tej "specyficznej kombinacji" - skoro tak, to wypadałoby napisac na etykiecie o warunkach w jakich można używac farby :D i żeby przed malowaniem np. zakupić urządzenia do mierzenia wilgotności, promieniowania UV i ozonu :D

 

Czy ktoś reklamował serię gruntu 3121422 - śnieżka twierdzi, że jestem jedyna. Ciekawa jestem czy to prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i dostałam pismo z Sanepidu z Ropczyc

"Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ropczycach informuje, że w dniach 9, 10 i 22.09.2015 przeprowadzono kontrolę produkcji wyrobu o nazwie Śnieżka grunt laetksowa emulsja podkładowa" w FFIL Śnieżka SA tj. producenta przedmiotowego wyrobu. W chwili obecnej oczekujemy na wyniki badań laboratoryjnych."

 

także jednak Sanepid zrobił badania :) chyba! nie uwierzę dopóki nie dostanę wyników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i dostałam pismo z Sanepidu z Ropczyc

"Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Ropczycach informuje, że w dniach 9, 10 i 22.09.2015 przeprowadzono kontrolę produkcji wyrobu o nazwie Śnieżka grunt laetksowa emulsja podkładowa" w FFIL Śnieżka SA tj. producenta przedmiotowego wyrobu. W chwili obecnej oczekujemy na wyniki badań laboratoryjnych."

 

także jednak Sanepid zrobił badania :) chyba! nie uwierzę dopóki nie dostanę wyników :)

 

Gratulacje!

Informuj jak dostaniesz. Umieram z ciekawości.

Mam nadzieje, że nie ujdzie im to płazem!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem tylko ciekawa czy jak tylko promienie słoneczne wyjdą ponownie z wysoką temp. czy smród powróci, problem dla śnieżki powoli znika bo zmieniają się warunki atmosferyczne na zewnątrz, u mnie o 9 rano w pomieszczeniach jest ciemno takie zachmurzenie, no ale to nie znaczy ze w maju 2016. mamy spuszczać rolety i siedzieć po ciemku, u mnie zdecydowanie reakcja występuje na promienie UV :(

 

nadtlenek wodoru w stężeniu 15% nie pomógł, denaturat biały nie pomógł, teraz będę pokrywać to również Magnat i ciekawi mnie wiosna - lato 2016r. czy smród wystąpi???, jeśli tak to pozostanie zrywanie tego wszystkiego na czyj koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem tylko ciekawa czy jak tylko promienie słoneczne wyjdą ponownie z wysoką temp. czy smród powróci ? Problem dla śnieżki powoli znika bo zmieniają się warunki atmosferyczne na zewnątrz, u mnie o 9 rano w pomieszczeniach jest ciemno - takie zachmurzenie, no ale to nie znaczy ze w maju 2016. mamy spuszczać rolety i siedzieć po ciemku, u mnie zdecydowanie reakcja występuje na promienie UV :(

 

Nadtlenek wodoru w stężeniu 15% nie pomógł, denaturat biały nie pomógł, teraz będę pokrywać to również Magnat i ciekawi mnie wiosna - lato 2016r. czy smród wystąpi???, Jeśli tak, to pozostanie zrywanie tego wszystkiego pozostaje pytanie na czyj koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź otrzymałam od śniezki standardową, kopuj-wklej i wysyłane do wszystkich w jednym i tym samym szablonie.

 

Reklamacja nie uwzględniona, zapewne konsultacja z prawnikiem po ich stronie. Odnośnie obsługi - komunikacji to mają na wysokim poziomie 6+ to jest wzorowy, wypracowany model i za to ich chwale publicznie, szkoda tylko że produkty, które oferują na rynek nie spełniają podstawowych norm już nie chce pisać że norm chemicznych, zdrowotnych etc. bo my jako konsumenci nie jesteśmy ich wstanie zweryfikować bez profesjonalnego sprzętu, ale nie spełniają norm użytkowych, bo to co otrzymaliśmy w wiadrach to nie nadaje się do malowania wychodka na zewnątrz.

 

Mnie osobiście w tym piśmie przestraszyło jedno zdanie :

 

" Do dnia dzisiejszego nie ma dowodów potwierdzających negatywny wpływ zjawiska związanego z wydzielaniem przez ściany nieprzyjemnego zapachu na zdrowie i bezpieczeństwo osób, które doświadczyły tego problemu."

 

Tlumaczenie firmy. Coś wydziela odór, nie mamy dowodów bo nie wiemy co to, a jak nie wiemy co to to nie wiemy czy jest toksyczne. Może za 4-5 lat będą dowody, jak ktoś z nas zacznie chorować ... Odnoszę wrażenie że biorę udział w eksperymencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego reklamujecię farbę u producenta? Należy ją reklamować u sprzedawcy jako towar niezgodny z umową korzystając z rękojmi. I w tym momencie nie obchodzi was stanowisko producenta w tej sprawie.

 

Oczywiście nie zakładam że sklep dobrowolnie zrobi remont mieszkania. Sprawa pewnie skończy się w sądzie. Nie sądzę żeby ktoś ja chciał załatwić polubownie - koszty zbyt duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź otrzymałam od śniezki standardową, kopuj-wklej i wysyłane do wszystkich w jednym i tym samym szablonie.

 

Reklamacja nie uwzględniona, zapewne konsultacja z prawnikiem po ich stronie. Odnośnie obsługi - komunikacji to mają na wysokim poziomie 6+ to jest wzorowy, wypracowany model i za to ich chwale publicznie, szkoda tylko że produkty, które oferują na rynek nie spełniają podstawowych norm już nie chce pisać że norm chemicznych, zdrowotnych etc. bo my jako konsumenci nie jesteśmy ich wstanie zweryfikować bez profesjonalnego sprzętu, ale nie spełniają norm użytkowych, bo to co otrzymaliśmy w wiadrach to nie nadaje się do malowania wychodka na zewnątrz.

 

Mnie osobiście w tym piśmie przestraszyło jedno zdanie :

 

" Do dnia dzisiejszego nie ma dowodów potwierdzających negatywny wpływ zjawiska związanego z wydzielaniem przez ściany nieprzyjemnego zapachu na zdrowie i bezpieczeństwo osób, które doświadczyły tego problemu."

 

Tlumaczenie firmy. Coś wydziela odór, nie mamy dowodów bo nie wiemy co to, a jak nie wiemy co to to nie wiemy czy jest toksyczne. Może za 4-5 lat będą dowody, jak ktoś z nas zacznie chorować ... Odnoszę wrażenie że biorę udział w eksperymencie.

Pracuje Nantes farbie odkąd pamiętam, zdradz sekret jak nią malować by smierdzialo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego reklamujecię farbę u producenta? Należy ją reklamować u sprzedawcy jako towar niezgodny z umową korzystając z rękojmi. I w tym momencie nie obchodzi was stanowisko producenta w tej sprawie.

 

Tym pytaniem potwierdzasz że problem Ciebie nie dotyczy, reklamacja została złożona w sklepie gdzie był zakup, w ciągu tygodnia przyjechał przedstawiciel do sklepu i do klienta czytaj do mnie po próbkę. Kontakt ze sklepem i producentem na wzajem. Jeśli kupujesz Tv LG to naprawia je sklep czy serwis producenta? Pomyśl, please ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...