Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A nie jest? I.

 

Nie jest. Jest przede wszystkim celebrytą, drobnym kanciarzem, a dopiero w trzeciej kolejności detektywem. Rutkowski ksywa "20 tysięcy + Vat". Zwykle od tego zaczyna się u niego rozmowa.

 

Pan ze Spektochemu jawi się mi jakos podobnie.

 

Ale w sumie to nie na temat.

Z mojej strony EOT. Jak cos nowego dojdzie do mnie na temat ew rozwiązania problemu śmierdzącej farby to będę pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 671
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Proszę o radę chcę pomalować nowe tynki cementowe ale po waszych wpisach boję się używać Śnieżki. Planuję grunt i farbę beckers czy to bezpieczne, czy miał ktoś przykre doświadczenie z tymi farbami, czy nie będzie smierdzialo.

Z góry dziękuję za każdą informację i radę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka żelazna zasada której trzymają się profesjonaliści malarze że przed malowaniem / gruntowaniem wykonuje się próbę na kawałku płyty GK, następnie suszy, wącha, testuje odrywanie taśm maskujących, itp.

 

Jeśli wszystko jest OK, to się maluje mieszkanie.

 

A jak coś śmierdzi to wadliwą farbę zwraca się do sklepu albo wywala do śmietnika i kupuje inną.

 

Metoda prosta i skuteczna.

 

U mnie pan "profesjonalista" (jak o sobie mówi) z Kobyłki pod Warszawą nie wykonał takiej próby i upaprał mi (agregatem natryskowym) tą śmierdzącą Śnieżką całe mieszkanie włącznie z mysią dziurą.

 

Jeśli chcesz mieć pewność że wpadki z malowaniem nie będzie to musisz stać nad swoim panem "profesjonalistą" i patrzeć mu na ręce.

Dobrze się czujesz? A może malarz ma jeździć na budowę z własnym laboratorium chemicznym? Bo siki to czuć ale są też trucizny które nawet ładnie pachną. Ale spoko. Malarz jest winny że Śnieszka dała d*** i wypuściła wadliwy produkt. Podaj jeszcze namiary na tego partacza - wpisz go na czarną listę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia co to znaczy albo chcesz materiał firmy A ,albo godzisz się na firmę B do której namawia wykonawca,z powodu X może lubi na tym pracować może ma upusty, lub sam chciałeś taniej...

 

Profesjonalnie to spisujesz umowę i masz tam materiały jeśli zakup po stronie wykonawcy-jak zastosował inne to odstępujesz od umowy i już...

 

Fllugger ma swoich autoryzowanych wykonawców trzeba było skorzystać z ich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca zaproponował a Ty się zgodziłeś. Użył farby ogólnie dostępnej i zgodnie z przeznaczeniem. Farba ta posiada wszelkie certyfikaty dopuszczające. Wizualny efekt końcowy zadawalający - farba trzyma się podłoża, nie ma zacieków itp. Chcesz iść do sądu? A kto bogatemu zabroni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moge sie podzielic takimi doswiadczeniami.

Maluje sobie kotlownie w ktorej sa tynki cementowo-wapienne.

Najpierw zaopatrzylem sie w wyprawke z papieru sciernego, natomiast w zupelnosci wystarczyla (polecana z reszta przez wykonawce tynkow) przetarcie paca styropianowa.

 

No we wspomnianym tu temacie farb.

Na tynki poszedl grunt (a jakze Sniezki) Acryl-Putz rozrobiony w proporcji 1:1 z woda (wyczytane na FM).

Grunt nie powiem zeby specjalnie smierdzial, chyba ze sie nos wsadzilo w kuwete. W kazdym razie po pomalowaniu pomieszczenie nic nie smierdzi.

 

Na to zaczalem malowac 1 warstwe farba Sniezka Grunt. Na razie maluje za rurami, w rogach, etc. Uzywam pedzla i ... maluje prosto z kubla :) Bo wpadam na budowe na 3o minut cos tam podmalowac. Wiec nie chce mi sie w nic przelewac. .. Jakis tam zapach farby, ale zeby cos smierdzialo? Bynajmniej. (a mam otwarte cale wiadro tuz pod nosem).

I jak na razie jestem zadowolony, a w pomieszczeniu absolutnie nic nie smierdzi po pomalowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich :)

WKOŃCU UDALO MI SIĘ ZALOGOWAĆ A STRASZNIE CHCIAŁAM dodać otuchy tym którzy mają smród po malowaniu ale już jestem!

Miałam ten sam problem..... słuchajcie.....Nowe mieszkanie zagrutowane, wcześniej umyte ściany i jedyna.Nie było kłopotu a później po 2 dniach lekki smród.Ale nie byle jaki nie jedno malowanie robiłąm i czegoś takiego nie czułam. EFEKT smród jakby kocich szczochów i co sprawdziłam puszkę ok unigrunt ok. Ale wali i co najlepsze bardziej przy otwartym oknie i kiedy jest gorąco. Poszperałam na necie.... ludzi z podobnym problemem od groma. Znałazłam informacje o ozonowaniu, ache, waniszu, jeszcze ponownym malowaniu ludzie pisali ze temat wrócił. Ja poczekałam mc wietrzyłam i co jak zimno nie wali jak słońce wali... Znalazłam informacje o uszczelniaczu alkidowym z firmy CROWN ponoć ktoś tym malował i trochę pomogło. Znalazłam kontakt do firmy która sprowadza to tel i co? Okazało się temat znał od podszewki i że dużo ludzi tak ma. Wziełam puszki na podwojne malowanie ścian mój błąd bo źle obliczyłam metry i strarczyło na raz. Pomalowalam znikło ale odczekałam 2 tyd wietrzyłam i się modliłam mam male dziecko z alegrią a tu smród. Po tym czasie znów zaczeło przebijać fakt mniej ale już mysłałam ze będzie dobrze i się popłakałam z bezsilności. Miałam do wyboru albo kuć albo pomalować jeszcze raz więc dokupiłam uszczelniacz i farbę z tej samej firmy już mi fruwało czy mat itp. Po 2 tygodniach efekt smród znikł!!!!! Troszke przebijało ale w 2 dwa tygodnie zero jakiekolwiek wydzieliny a miałam manię wąchania ścian nawet mój synek wchodzac do pokoju mial nos przy ścianie. Ale słuchajcie u mnie pomogło upały zero zasłon czy rolet nic nie śmierdzi. U mnie pomogło tylko polecam malować dwa razy by zgasić smód. Z moich informacji to reakcja chemiczna w której uwalnia się amoniak malowanie kolejen farbą czy unigruntem nie zlikwiduje tego. Fakt zapłaciłam 1500zł za wszytsko z farbami ale to i tak połowa kwoty jaką bym wydala za kucie. Dziecko śpi spokojnie nic nie śmierdzi a upewniałam się nie raz. Jeśli mogę pomóc komukolwiek z tym probleme będe się bardzo cieszyc bo ja prawie nie wylądowalam w psychiatryku nikt nie chciał mi wierzyć do czasu wejscia na mieszkanie mam w rodzinie 3 fachowcow rozłożyli ręce. Więc daje podpowiedź.... u mnie mineło sporo czasu więc na bank smrodek nie wraca... I dziękuje 2 osobom (loginów nie pamiętam, ales zczerze dziękuje) na forum, dzieki nim doszłam do tego uszczelniacza i mam DOM ;) wytrwałości i powodzenia wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Panowie i Panie czy strzeliłem sobie w kolano? Dopiero trafiłem na ten temat. Gruntuje ściany tą śnieżka lateks grunt - od okola miesiąca maluje sobie z doskoku. Do pomalowania 900m2, pomalowałem już z 500m2, narazie nic nie śmierdzi - czy dopiero zacznie walić? Ściany tynk cem-wap tynk Kreisel super lekki 503 + na to poszedł najtańszy grunt za 8,90 za 5l i na to śnieżką grunt z 7 wiader to już wymalowałem + docelowo chciałem Tikurilla Super White. Zacznie śmierdzieć czy to jakaś wadliwa partia była tego towaru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Miejmy nadzieję ze jak zrobi sie naprawdę ciepło smrodek się nie pojawi. U mnie spokojnie jak po wojnie zero "sików" wiec nie polecam śnieżki grunt ani nawet magnata, fakt magnat farba super ale jak nie zmyjesz od razu śaldów farby do pozniej pomarzyć. W każdym razie życz e wszystki zdrowych Spokojnych i pachnących Świąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Ja pier@#$. Dzisiaj wymalowałem gruntem śnieżki cały dom do którego chcę się przeprowadzić. Remont daje w kość, ze ledwo na nogach się trzymam, przychodzę styrany po 15h roboty i oczywiście przeglądam internet pod kątem opinii na temat farby jaką nabyłem rano. A tu widzę takie bagno.

No nic, jak zacznie śmierdzieć to trzeba będzie chyba popełnić samobójstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem znalazłem puste opakowania u kolegi. Zdążył użyć... ale na szczęście nie miał problemów.

Co by nie mówić: pomylić się może każdy, grunt to wyjść ze sprawy z twarzą, ale firma nie pokazała w tym wątku klasy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...