Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyzby odezwal sie obronca sniezki? Zapraszam rowniez do siebie. Plakac sie tylko chce. Sniezka wszystko olewa i nie uznaje reklamacji a ja wlozylam cale oszczednosi swojego zycia w ten dom a tam sie nie da usiedziec. Jak mam skuc wszystkie sciany i sufity do tynku? Recznie? Na ekipe mnie juz nie stac.

Jakbyś poczytał (poczytała?) moje posty w innych tematach to to byś wiedział (wiedziała?) że wszystko- wszytkim ale śnieżki to ja nawet patykiem nie tykam. Uważam że ten kisiel jest marnej jakości farbą za dosyć spore pieniądze ale dobrze reklamowaną i przez to popularną.

 

A co do obtartych nosów... no cóż... owczy pęd? Psychologia tłumu? Może ja też powącham trochę ścian chociaż nigdy śnieżki nie widziały... jak wszyscy to robią to czemu nie ja? Dobra... tylko utworzę nowe konto bo na tym przecież takich bzdur nie będę wypisywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 671
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakbyś poczytał (poczytała?) moje posty w innych tematach to to byś wiedział (wiedziała?) że wszystko- wszytkim ale śnieżki to ja nawet patykiem nie tykam. Uważam że ten kisiel jest marnej jakości farbą za dosyć spore pieniądze ale dobrze reklamowaną i przez to popularną.

 

A co do obtartych nosów... no cóż... owczy pęd? Psychologia tłumu? Może ja też powącham trochę ścian chociaż nigdy śnieżki nie widziały... jak wszyscy to robią to czemu nie ja? Dobra... tylko utworzę nowe konto bo na tym przecież takich bzdur nie będę wypisywać ;)

 

Rom-Kon

Dzięki za takie rady.

Żartów na tym forum nie potrzebuję.

Piszący o kwaśnym smrodzie w tym poście szukają pomocy.

Jak masz coś do zaproponowania poza generalnym remontem to chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon nie zostałeś dotknięty problemem, to lepiej zamilcz, bo Twoje komentarze tylko drażnią.

W sierpniu planuje wprowadzić się do domu, a wali w nim tak, że zamiast cieszyć się postępami - sama obecność w domu mnie przygnębia.

 

Vanish niestety nie działa, śmierdzi nim kilka dni, po czym zapach kociego moczu znowu wraca.

Wczoraj odwiedził mnie tynkarz (tynki cementowo-wapienne) i powiedział, że nigdy się z czymś takim nie spotkał, a tynkuje 22 lata.

Poradził by wietrzyć jak najwięcej, bo to wilgoć.... co robić?... będę wietrzyć (chociaż tynki mam już pół roku)

Dziś zakupiłam też 5 pochłaniaczy wilgoci (jakaś chemia w tabletkach) wstawię do jednego pokoju i sprawdzę...

Szukam sposobu.

 

Telefon w reklamacjach Śnieżki nadal nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe. Słońce świeci smród ze ścian leci, więc pewnie reklamacja za reklamacją to i telefon wyłączony. Może ktoś z doświadczonych chłopaków mi podpowie jak szybko za pomocą rąk własnych i meża skuć to wszystko ze ścian... 120 metrowy dom. Jak sobie poradzić z sufitami? Toż to ręce odpadną. My zastanawialiśmy się nad ozonowaniem, ale jak się dowiadywaliśmy koszt ok. 2 tys. zł za tydzień i nie są przekonani czy ten smród zniknie. Odżałowałabym te 2tys. gdybym wiedziała, że to pomoże, ale boję się, że to tylko wwalimy pieniądze w błoto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dziwię się że moje komentarze drażnią. Oczywiście drażnią takich bywalców tego forum jak pegi59 (5 postów) czy też kropQ (aż 3 posty!)

Macimarcz a Ty jeszcze nie wykończyłeś swojego domu od 2006r? To może grzyb ze starości a nie smród z farby?

 

...nadal mi tu śmierdzi. Teraz coraz bardziej. Trollami mi śmierdzi! :p Kto finansuje ten czarny "pijar"? :wtf:

 

edit: Ostatni post Macimarcz z 2006r dotyczący pieca a teraz po prawie 10 latach nagle się obudził? Ciekawe...

 

2 funkcyjny z zasobnikiem i recyrkulacją - będzie cacy 8-)
Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom-Kon jak masz tak pisać, to weź się stąd strać.

 

Mam ściany zagruntowane Śnieżką i choć u mnie wydzielają zapach nieznaczny (ale mam WM, - nie otwieram okien, wpuszczając większą ilość wilgoci).

Ale potwierdzam, że fa farba jest niestabilna pod wpływem wilgoci - wystarczy chuchnąć na ścianę i zapach nabiera intensywności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pokoje, które w styczniu w 100% wymalowałem gruntem Śnieżki, w pozostałych pomieszczeniach tylko ściany, sufity zagruntowałem tam Beckersem.

Z tych dwóch pomieszczeń jedno stoi od stycznia z tą Śnieżką, drugie dwa tygodnie temu przemalowałem gruntem Beckersa (ściany i sufit).

Jeśli nie otwieram okien, a wentyluję tylko przez WM, to w pierwszym pomieszczeniu zapach jest praktycznie niewyczuwalny, w drugim trochę mocniejszy, ale słabnie z dnia, na dzień.

W pozostałych pomieszczeniach (póki co tylko Śnieżka na ścianach) nic nie czuć, niezależnie od tego, czy okna są tam otwarte, czy zamknięte.

 

Malować zamierzam Beckersem, lub Caparolem z mieszalnika.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest grane? Większość którym to śmierdzi to jedno-dwu postowcy... coś mi tu śmierdzi i to nie jest farba...

 

Masz rację obserwuje watek od początku pisałem już podobnie jak Ty

 

To co tu czytam zaczyna mi przypominać nagonkę na firmę i produkt.

Jeden ma 25 postów z czego w 14 krytykuje farbę, niby grzeje w domu ale zmiana temp na zewnątrz powoduje zwiększenie/zmniejszenie smrodu , jakim cudem ? Temperatura wewnątrz powinna być w miarę podobna. Co powoduje zmianę zapachu ?

Kolejna osoba ma 9 postów z czego w 9 krytukuje farbę. Po 3,5 roku zaczęło śmierdzieć. Chemikiem nie jestem ale po takim okresie to największy syf wywietrzeje, a co dopiero cienka warstwa farby.

Kolejna osoba pisała że śmierdzi ale okazało się ze ma inny grunt i inna farbę niż wyżej wspomniani i jakoś zamilkła.

 

Ktoś chce wprowadzić nowy grunt na rynek ?

 

Mam takie przemyślenie , gówno śmierdzi tydzień może dwa a ma sporą grubość farba na ścianie o grubości poniżej milimetra śmierdzi 3 lata i dalej czuć. Jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj szlifierka renowacyjna jechałem wszystko do tynku gipsowego tak na trzy mm w tynk

Zagruntowalen tytanem i na to polozylem tynk goldband

Teraz schnie i w następnym tygodnu gipsowanie i malowanie

To jedyne wyjście!!

Odpowiedzcie sobie na pytanie czy hak cos weszło w reakcje chemiczna to czyn byście to nie malowali to nic nie pomoże!!

Tez płakałem jak zrywalem a zadyma od szlifierki straszna ale ręcznie to powodzenia życzę!

Pierwszy raz spotkałem sue zeby cos taj smierdzialo długo

Czasami grunt śmierdział jak był z woda zmieszany i stał gdzieś w słońcu ale nawet po wymal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj szlifierka renowacyjna jechałem wszystko do tynku gipsowego tak na trzy mm w tynk

Zagruntowalen tytanem i na to polozylem tynk goldband

Teraz schnie i w następnym tygodnu gipsowanie i malowanie

To jedyne wyjście!!

Odpowiedzcie sobie na pytanie czy hak cos weszło w reakcje chemiczna to czyn byście to nie malowali to nic nie pomoże!!

Tez płakałem jak zrywalem a zadyma od szlifierki straszna ale ręcznie to powodzenia życzę!

Pierwszy raz spotkałem sue zeby cos taj smierdzialo długo

Czasami grunt śmierdział jak był z woda zmieszany i stał gdzieś w słońcu ale nawet po wymal

 

Gratuluję szybkości prac! Wczoraj szlifowanie na 3mm w ścianę + gruntowanie + nałożenie goldbandu. I to wszytko wczoraj! Czyli jednego dnia! Chętnie szanownego Pana zatrudnię u siebie... taka wydajność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację obserwuje watek od początku pisałem już podobnie jak Ty

 

 

 

Mam takie przemyślenie , gówno śmierdzi tydzień może dwa a ma sporą grubość farba na ścianie o grubości poniżej milimetra śmierdzi 3 lata i dalej czuć. Jakim cudem?

 

...a najlepszy jest macimarcz. Siedział sobie nieborak w uśpieniu przez prawie 10lat i dopiero teraz wyskoczył jak filip z konopi że mu farba śmierdzi! Dziesięć lat temu (ostatni jego post) wybierał piec do domu... teraz dopiero gruntował ściany... Trzymam kciuki za Kolegę byś się wreszcie wprowadził do swojego domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem około listopada 2014 - też było zimno to był spokój, a zrobiło się cieplej, to zaczęło śmierdzieć. Nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem - już za długo na infolinii śnieżki to robiłem. Na innych forach też mi ludzie wmawiali że mam kota, a nie wiem o tym i on mi do farby nasikał. Może nie jest problemem grunt śnieżki, ale sposób jego przechowywania w sklepie. Cholera wie - teraz nikt do tego nie dojdzie.

Co do "jedno-postowców" - a co się dziwicie? Ja napisałem pierwszy 20.10.2014 (inne forum), czyli kilka tyg. od malowania. Po co mam pisać na forach budowlanych jeśli nie mam żadnych problemów? Malowałem dziesiątki razy i nigdy nie śmierdziało. Śnieżką zresztą też. Raz pomalowałem i jest problem, to szukam pomocy. Czemu od razu padają oskarżenia o nagonkę na firmę itp? W tym kraju to nigdy normalnie nie będzie przy takim podejściu. Ja równie dobrze mogę napisać, że Śnieżka płaci innym użytkownikom za wyśmiewanie problemu i zamiatanie go pod dywan. Na jedno wyjdzie. Problem jest realny, poruszany na wielu forach, w tym na zagranicznych i nie dotyczy tylko Śnieżki. Po prostu coś czasem jest w tych farbach i w sprzyjających warunkach śmierdzi niemiłosiernie - kto nie został tym smrodem doświadczony, to nie ma nawet pojęcia jakie to uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nawet nie komentuje tych "detektywow",którzy tylko zaśmiecaja nasz watek...

 

Wracając do tematu rodzice polecili mi spryskać ściany denaturatem ... nie wiem czy nie zostaną różowe plamy.Chyba zaryzykuję jeden mniejszy pokój. ..

Edytowane przez KropQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dziwię się że moje komentarze drażnią. Oczywiście drażnią takich bywalców tego forum jak pegi59 (5 postów) czy też kropQ (aż 3 posty!)

Macimarcz a Ty jeszcze nie wykończyłeś swojego domu od 2006r? To może grzyb ze starości a nie smród z farby?

 

...nadal mi tu śmierdzi. Teraz coraz bardziej. Trollami mi śmierdzi! :p Kto finansuje ten czarny "pijar"? :wtf:

 

edit: Ostatni post Macimarcz z 2006r dotyczący pieca a teraz po prawie 10 latach nagle się obudził? Ciekawe...

 

...a najlepszy jest macimarcz. Siedział sobie nieborak w uśpieniu przez prawie 10lat i dopiero teraz wyskoczył jak filip z konopi że mu farba śmierdzi! Dziesięć lat temu (ostatni jego post) wybierał piec do domu... teraz dopiero gruntował ściany... Trzymam kciuki za Kolegę byś się wreszcie wprowadził do swojego domu!

 

 

Rom-Kon

nieboraku nie ogarniasz że można w kilku nieruchomościach funkcjonować? może czas poszerzyć horyzonty myślowe, chyba że za ciasny pióropuszek na skroniach nie pozwala :D

dom stoi jak stał i z nim wszystko ok, tam był grunt henkla i biały bondex.

w obecnie opisywanej nieruchomości dałem się namówić wykonawcom ścian i gładzi na malowanie śnieżką grunt.

tak więc chyba wszystko jasne.

 

wracając do meritum, półtora tygodnia od malowania alkali resistant sealer (ARS), kwaśnego zapachu nie wyczuwam, zapach ARS coraz mniej wyczuwalny. jesli kwaśny zapach nie powróci, nałożę tikurilla white, mając nadzieję że to koniec przygody.

czuwaj!

Edytowane przez macimarcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nawet nie komentuje tych "detektywow",którzy tylko zaśmiecaja nasz watek...

 

Wracając do tematu rodzice polecili mi spryskać ściany denaturatem ... nie wiem czy nie zostaną różowe plamy.Chyba zaryzykuję jeden mniejszy pokój. ..

 

Nie dodali że najpierw trzeba przesączyć przez chleb...:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...