Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja przeczytałem na innym forum, że w ogóle do pomieszczeń mieszkalnych nie powinno się używać farby lateksowej, ponieważ jest to farba, przez którą ściana nie oddycha. Po użyciu gruntu Dekorala też użyłem farby lateksowej - efekt końcowy tak jak u nas. Mnie wygląda na to, że smród jest bardziej spowodowany farbą zewnętrzną aniżeli gruntem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 671
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ni jedno, ni drugie Sokratesie. Dulux na ścianie mi przez 5 lat nie śmierdział, grunt Śnieżki w puszce też nie, ale po nałożeniu Śnieżki na Duluxa zrobił się kwas. Na wakacjach będę mieć trochę czasu to zerwę to do gruntu, potraktuje jakimś utleniaczem i zrobię jeszcze raz unigruntem czy innym znanym od lat specyfikiem, a na koniec położę jakąś lepszą farbę. Lepszą czyli z mniejszym LZO/LSO, bo tak na prawdę, czy lateks czy emulsja to już od lat nie ma znaczenia - różni się w dotyku i obsłudze, a jedno i drugie pozwala ścianie oddychać, bo lateksu w nich nie ma od ponad 20 lat (takie normy, bo uczulał).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem na innym forum, że w ogóle do pomieszczeń mieszkalnych nie powinno się używać farby lateksowej, ponieważ jest to farba, przez którą ściana nie oddycha. Po użyciu gruntu Dekorala też użyłem farby lateksowej - efekt końcowy tak jak u nas. Mnie wygląda na to, że smród jest bardziej spowodowany farbą zewnętrzną aniżeli gruntem.

 

To nie to Sokratis, bo ja nie mam jeszcze farby zewnętrznej tylko sam grunt sniezki na ścianach.

I cały czas śmierdzi. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ten sam problem,myslalem ze to panele ale jednak sciany,na tynk pomalowalem tytan grunt na to gladz mastermasa na gladz podklad sniezki i farba sniezki,dwa miesiace po pomalowaniu i nadal smierdzi i wietrzenie nic nie daje,chcialem robic drugi pokoj ale sie obawiam ze i w nastepnym bedzie to samo,czy ja cos spiepszylem czy to wina gruntu czy farby,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni jedno, ni drugie Sokratesie. Dulux na ścianie mi przez 5 lat nie śmierdział, grunt Śnieżki w puszce też nie, ale po nałożeniu Śnieżki na Duluxa zrobił się kwas. Na wakacjach będę mieć trochę czasu to zerwę to do gruntu, potraktuje jakimś utleniaczem i zrobię jeszcze raz unigruntem czy innym znanym od lat specyfikiem, a na koniec położę jakąś lepszą farbę. Lepszą czyli z mniejszym LZO/LSO, bo tak na prawdę, czy lateks czy emulsja to już od lat nie ma znaczenia - różni się w dotyku i obsłudze, a jedno i drugie pozwala ścianie oddychać, bo lateksu w nich nie ma od ponad 20 lat (takie normy, bo uczulał).

A możesz mi wytłumaczyć dlaczego nałożyłeś farbę gruntującą - podkładową na ściany uprzednio pomalowane farbami wierzchnimi? Jaki to miało cel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was tego próbował?

Prawdopodobnie (bo konkretnie tego produktu nie znam) jest to emalia alkidowa. Inne firmy robią identyczne ale pod różnymi nazwami. Jest to farba rozpuszczalnikowa - rozcieńczalnik EKO 1. Bardzo dobra na plamy które wychodzą po malowaniu farbami emulsyjnymi. Ja stosowałem na zacieki, ślad po bułce przyklejonej do ściany - oczywiście masłem do ściany ;) - na ściany pomalowane kredkami świecowymi, ścianę ubrudzoną przez psa przy jego legowisku itp. Emalia alkidowa to ogniwo pośrednie pomiędzy farbą emulsyjną a olejną.

 

edit: doczytałem się że jest to jednak farba akrylowa a nie alkidowa. Ciekawe jak poradzi sobie z tłuszczem?

Edytowane przez Rom-Kon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gazeta.pl/forum/w,796,98082731,,farba_Luxens_z_Leroy_Merlin_smierdzi.html?v=2

 

 

Oj nie pierwsi i nie ostatni jak widać....

 

Nie do końca jasna jest przyczyna - prawdopodobnie chodzi o stabilizację spoiwa amoniakiem. Co ciekawe w kubełku nie śmierdzi.

 

Wietrzyć. Tak ze 3 tygodnie. Problem znika i nie powraca.

 

To jest wypowiedź chemika a do tego technologa i producenta farb...

 

"Wietrzyć. Tak ze 3 tygodnie. Problem znika i nie powraca"

 

I pewnie nie powraca. Za to ktoś stwierdził że można dorobić zły PR no i się zaczęło... są tu tacy desperaci że jednego dnia szlifują ściany na 3mm w głąb, gruntują i nakładają goldband... Mr. Hurricane... że nie wspomnę znów zmartwychwstania po 10 latach...

 

Przed wpisami w tym wątku skontaktujcie się z działem technicznym swojej firmy bo na tak specjalistycznym Forum trollić trzeba umieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wypowiedź chemika a do tego technologa i producenta farb...

 

"Wietrzyć. Tak ze 3 tygodnie. Problem znika i nie powraca"

 

I pewnie nie powraca. Za to ktoś stwierdził że można dorobić zły PR no i się zaczęło... są tu tacy desperaci że jednego dnia szlifują ściany na 3mm w głąb, gruntują i nakładają goldband... Mr. Hurricane... że nie wspomnę znów zmartwychwstania po 10 latach...

 

Przed wpisami w tym wątku skontaktujcie się z działem technicznym swojej firmy bo na tak specjalistycznym Forum trollić trzeba umieć.

 

i najciekawsze że prawie każdy od tych śmierdzących ścian ma żone w ciązy albo z dzidziusiem. a druga ciekawostka, że ogólnie od 2 do 6 strony wątku każdy na ratunek malował tikurila czy jakos tak sie to pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka konkluzja? Że śmierdzi! Najpierw śmierdzi farba - pewnie dodali jakieś tanie g... ale po pewnym czasie przestaje śmierdzieć farba (no bo ile może śmierdzieć 1/10mm grubości) a zaczynają śmierdzieć Trolle! I to jest właśnie ten smród którego nie można znieść!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zamiast zasmiecac przez nie ktorych uzytkownikow forum glupimi odpowiedziami moze w koncu ktos napisze co z tym zrobic,nie po to robilem pokoj zeby teraz w nim capialo,czy jak usune farbe razem z gladzia pozostawiajac tynk i poloze na nowo gladz i pomaluje farba innego producenta to problem zginie?wiem ze to koszta ale probowal to ktos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga agencja reklamowa z którą współpracuję ma usługi ma w ofercie usługi białego i czarnego PR w mediach społecznościowych. W sumie nie jest to droga kampania.

Mam kolegę który pracuje u jednego z czołowych producentów AGD. Wypuszczali na rynek nową linie pralek. W ciagu kilku miesiecy pojawiły się w sieci setki negatywnych opinii w tonie mniej więcej takim "straszne gówno, już trzeci raz naprawiam na gwarancji. A co bedzie jak gwarancja się skończy??" Cos ich tknęło i sprawdzili ile mają zgłoszeń serwisowych . Było jedno lub 2. Sprawa skończyła się w prokuraturze. Wiem że znaleźli agencję PR która była zleceniobiorcą kampanii. Ale nie wiam jaki był skutek tych działań.

 

Jako producent farb jestem najmniej zainteresowany obroną moich konkurentów. Ale drodzy "czytacze" tego tematu, miejcie na uwadze powyższą historię.

Trolle z żonami w ciąży - czas by urodziły i teraz bójcie się o swoje dzieci. Takie to ckliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich niedowiarków i "detektywów" zapraszam do siebie.

Szczególnie w słoneczny dzień - wali najbardziej.

Poczujecie to przestaniecie wypisywać te wszystkie wyśmiewajki i podejrzliwianki o reklame czy PR.

To dla mnie nie są żarty. Akurat to że zapach nie jest niebezpieczny już wiem, w ciąży tez nie jestem, ale do sierpnia muszę się wprowadzić, a wietrzenie nic nie daje. Mieszkać w domu, w którym po prostu śmierdzi kocim moczem, przyznajcie sami, raczej kiepsko.

 

Dla zainteresowanych mam spryskany jeden pokój denaturatem (nie lada wyzwanie) - na razie wali w nim jak z gorzelni, dam znać za kilka dni czy smrodek zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do budowlancow,moze ja cos zle zrobilem i dlatego mi smierdzi,mieszkanie ok35letnie,stare tynki,malowane nie raz,zerwalem w tym roky stare farby prawie do golego tynku zerwalem w pokoju bo w niektorych miejscach zxostala farba,pomalowalem tytan grunt,na to gladz gotowa master masa,na to grunt sniezki i za dwa dni farba sniezki,czy wszystko tak jak powinienem?bo moze to ja zle cos zrobilem i mi smierdzi ciagle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do budowlancow,moze ja cos zle zrobilem i dlatego mi smierdzi,mieszkanie ok35letnie,stare tynki,malowane nie raz,zerwalem w tym roky stare farby prawie do golego tynku zerwalem w pokoju bo w niektorych miejscach zxostala farba,pomalowalem tytan grunt,na to gladz gotowa master masa,na to grunt sniezki i za dwa dni farba sniezki,czy wszystko tak jak powinienem?bo moze to ja zle cos zrobilem i mi smierdzi ciagle

 

Zrobiłeś wszystko tak jak należy. Prawdopodobnie jakaś partia farby była wadliwa - jak pisał Coulngnon - i właśnie ona śmierdzi amoniakiem. Trzeba niestety przeczekać aż wywietrzeje. Wiadomo że w zależności od warunków u jednych będzie to szybciej a u innych dłużej śmierdziało. Farba olejna też musi "wywietrzyć się" i nikt z tego problemu nie robi. Zamiast siać panikę po prostu trzeba przeczekać. ...a przy okazji dobrze widać że podstawą jest dobra wentylacja. A jeśli wentylacja to tylko mechaniczna bo inna w budynkach niskich- parterowych z poddaszem - inna niż mechaniczna nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...