Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu wnętrz. Projekt Arte


Recommended Posts

Witam,

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu kuchni ze spiżarnią, jadalni i salonu. Na razie mamy fundamenty i ekipa dzisiaj zaczęła murować ściany nośne. Totalnie nie mam pojęcia co zrobić dalej a zaraz będę musiała ustalić gdzie chce mieć zlew i gdzie maja postawić ściany itd. Więc proszę Was o jakieś propozycje.Kuchnia otwarta czy zamknięta ? jak to urządzić ? gdzie ustawić agd aby kuchnia była funkcjonalna ?

 

2015-03-23 18.53.09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Układ kuchnia/jadalnia/salon pozwala zarówno na zamknięcie jak i otwarcie kuchni,po prostu to wy musicie zdecydować,zawsze drzwi można wstawić.Opcji jest wiele,można zrobić też całkiem otwartą z wielką wyspą dzielącą pomieszczenia.

Ja stawiam na częściowo zamkniętą z możliwością późniejszego jej zamknięcia.

http://images68.fotosik.pl/735/ee5a4d724fc6d7bdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapa ze mnie mogłam od razu napisać o paru szczegółach

 

1. chciałabym aby spiżarnia była otwierana od strony kuchni.

2. nie będziemy mieć kominka

3. kupując ten projekt myślałam że będę mieć swoją kuchnie marzeń czyli " kuchnia z dużymi rozsuwanymi drzwiami na jadalnie i salon. Aby mogła ją zamknąć gdy będą goście i otworzyć na co dzień aby mieć na oku małe dzieci. A w kuchni chciałam mieć wyspę z blatem z jednej strony a z drugiej drewniany blat i przy nim krzesła aby móc tam jeść śniadania z dziećmi. Jednak w późniejszym czasie wyszło że kuchnia jest wąska i raczej nie ma jak zrobić wyspy i zamknąć kuchni :( dlatego też nie wiem jak mam to zaprojektować.

4. Salon chciałabym mieć podzielony na strefę odpoczynku i jadalnię dlatego też zabudowaliśmy taras aby całe pomieszczenie było jak największe i miało kształt kwadratu.

5. drzwi na taras teraz mieszczą się na ścianie na przeciwko kuchni.

6. w kuchni będzie jedno dwuskrzydłowe okno.

 

 

rzuty bez żadnych zmian arte_rz01.jpg

rzuty mają już te wszystkie zmiany naniesione ( wykreślone ściany itd.) 2015-03-23 18.53.09.jpg

 

Kinka dziękuje za Twoją propozycję jednak co byś planowała zrobić w miejscu za sofą ? aby nie było tak pusto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi przesuwne średnio mi się tu widzą. Co wtedy ze stołem? Latać aż do jadalni?

 

Myślałam aby wyspa była ze stołem a stół w jadalni byłby używany okazjonalnie podczas rodzinnych spotkań i różnych uroczystość.

 

 

Dzisiaj postanowiliśmy że kuchnia będzie otwarta .

Czy możecie mi pomóc jak ją ustawić, tzn gdzie zlew itd?

kuchnia będzie dość szeroka 6m więc zastanawiam się czy zrobić jednorzędową + wyspa , w kształcie litery U lub L?

418f68fef205e73fa3dacbaa944a30e6_1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pytałem o sytuację z drzwiami, wtedy wyspa ze stołem by się nie zmieściła.

 

Na 6m jak najbardziej jeden rząd + wyspa. Odnośnie sprzętów to musisz sprecyzować co ma się tam znaleźć (jakie AGD). Czy potrzebujesz stołu o standardowej wysokości połączonego z wyspą czy w grę wchodzi wyspa wielofunkcyjna.

 

Na pewno strefę gotowania umieściłbym w zabudowie, a wyspę podzielił na 2 części, czyli strefa przygotowywania ze zlewem oraz stół. Zapachy i opary nie rozchodzą się po całym domu, a przygotowując posiłek przez większość czasu mamy kontakt z domownikami. Stół od strony okien oczywiście. Układ wysokiej zabudowy to kwestia gustu. Można dać słupki symetrycznie po bokach lub kierować się w stronę okien.

 

Inna opcja to po jednej stronie wysoka zabudowa, a zlew oraz płyta na wyspie. Też wygodna, ale ma nieco więcej wad.

 

http://pinhouse.pl/wp-content/uploads/2014/07/kuchnia-z-pod%C5%82u%C5%BCn%C4%85-wysp%C4%85-kuchenn%C4%85.jpg

Nowoczesna-kuchnia4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna opcja to po jednej stronie wysoka zabudowa, a zlew oraz płyta na wyspie. Też wygodna, ale ma nieco więcej wad.

 

Arek - dlaczego takie ustawienie ma więcej wad?

Ja właśnie skłaniam się bardziej do wersji z płytą na wyspie, ale możliwe, że to indywidualne moje oczekiwania, gdyż przy płycie spędzam zdecydowanie więcej czasu, niż przy zewie - oczywiście przy płycie musi być odpowiedniej długości blat - siekam i zrzucam do garnuszka, albo na patelnie....Wtedy też miło z kimś rozmawiać, zamiast "gotować do ściany"

Oczywiście, przy kuchni szerokości 6m bez kłopotu zmieści się i zlew i płyta i blat roboczy - ale dlaczego Twoim zdaniem takie ustawienie ma więcej wad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na 6m jak najbardziej jeden rząd + wyspa. Odnośnie sprzętów to musisz sprecyzować co ma się tam znaleźć (jakie AGD). Czy potrzebujesz stołu o standardowej wysokości połączonego z wyspą czy w grę wchodzi wyspa wielofunkcyjna.

 

Chodzi mi o takie AGD jak zlew, mikrofalówka, lodówka, piekarnik, kuchenka, okap, zmywarka. Wydaje mi się że o niczym nie zapomniałam. Chodzi mi o takie AGD które montuje się na stałe.Chciałabym aby wyspa była połączona ze stołem ze standardowa wysokością . Zależy mi na tym aby ustawić przy nim normalne krzesła aby moje dzieci ( obecnie starszy ma 4 lata a młodszy 6 miesięcy )same mogły na nie wchodzić i schodzić. Zastanawiam się czy zrobić ten stół prostokątny czy półokrąg. To czy wyspa ma być wielofunkcyjna to wydaje mi się że warto ja jakoś wykorzystać. Ale jak to nie mam pojecie co będzie lepsze w praktyce.

 

Na pewno strefę gotowania umieściłbym w zabudowie, a wyspę podzielił na 2 części, czyli strefa przygotowywania ze zlewem oraz stół. Zapachy i opary nie rozchodzą się po całym domu, a przygotowując posiłek przez większość czasu mamy kontakt z domownikami. Stół od strony okien oczywiście. Układ wysokiej zabudowy to kwestia gustu. Można dać słupki symetrycznie po bokach lub kierować się w stronę okien.

 

U mnie symetrycznie chyba nie wypali bo po jednej stronie ma okno , więc się zastanawiam czy zrobić tylko niskie szafki czy niskie + zabudowę jednej strony , a może są jeszcze jakieś inne opcje ? ja się nie znam :( nie wiem co będzie dobrze wyglądać i będzie praktyczne. Nie wiem też gdzie umieścić okap na tej ścianie z oknem będzie dobrze wyglądać ?

 

Inna opcja to po jednej stronie wysoka zabudowa, a zlew oraz płyta na wyspie. Też wygodna, ale ma nieco więcej wad.

 

Czemu uważasz że ma więcej wad ?

 

Na dzień dzisiejszy to chyba będzie wyglądało jakoś tak jak na załączniku

arte_rz01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decydujecie się na otwartą kuchnię, to moim zdaniem długa wyspa, a za nią wysoka zabudowa jest najlepszym rozwiązaniem:)

Można zrobić wyspę o głębokości 60cm i zamknąć niską ścianką, choć warto wykorzystać miejsce, dać wyspę 90, albo nawet 120 i hokery z drugiej strony. Dziś dzieci są małe, ale jak podrosną to chętnie usiądą i kącik śniadaniowy Wam powstanie. O odrabianiu lekcji nie wspomnę;) Albo wspólnym lepieniu pierogów i przygotowywaniu kanapek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy częściowa wysoka zabudowa to też dobre rozwiązanie ? Nie umiem sobie wyobrazić jak to będzie wyglądać i czy w ogóle można zrobić wysoką zabudowę w okół okna ? Googluje to od kilku godzin ale nie znalazłam nic w tym stylu, może źle szukam.

 

ile hokerów / krzeseł mieści się przy wyspie/ stole 90 /120 tak aby każdy miał luz podczas siedzenia?

 

Jeśli będzie wysoka zabudowa to gdzie i jak rozmieścić sprzęt AGD który montuje się na stałe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam plan, żeby przy długiej wysokiej zabudowie i oknem między nimi zrobić np siedzisko pod oknem:)

Możesz też zrobić wysoką zabudowę tylko z jednej strony, a dalej dać np zlew lub kuchenkę.

Przy tak szerokiej wyspie wstawisz milion hokerów;) A poważnie - jeśli pomieszczenie ma 6m to możesz wstawić wyspę o długości 360, więc zmieścisz tam bardzo wygodnie 4-5 hokerów.

 

Możesz mi podać wymiar kuchni + rozmieszczenie i wielkość okna, to coś narysuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo ciekawy pomysł z siedziskiem pod oknem . Nie rozumiem co mam podać gdy piszesz o rozmieszczeniu ? wymiary kuchni : ściana na której jest okno ma około 6 metrów ( może troszkę więcej ) a ściana tam gdzie jest spiżarnia ma około 2,5 metra jeśli chodzi o okno to mąż jutro sprawdzi w projekcie który ma kierownik budowy więc dopisze jutro jego wielkość. W domu dysponuje tylko tym rzutem który podałam w załączniku w pierwszym poście.

 

Nasza rodzina liczy 4 osoby dlatego chciałabym aby w kuchni były własnie 4/5 miejsc siedzących aby jeść wspólne śniadania itd. Tak jak napisałaś wyspa ma być sercem domu i tak własnie bym chciała mieć wspólny kącik do odrabiania lekcji bawienia się modelina robienia kanapek itd dlatego myślałam o zwykłej wielkość krzesłach aby każdy mógł swobodnie siadać i żebym nie musiała się obawiać że któryś z chłopaków spadnie gdy ja będę coś wyciągała np. ze spiżarni. Hokery lepiej wyglądają i wyspa tez lepiej wygląda gdy ma równy blat ale czy wysokość hokerów nie jest problemem ? dzieci jeszcze długo będą małe a gdy podrosną zawsze można przerobić wyspę na taką z hokerami. Jak myślicie ? sama juz sie w tym pogubiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wcale nie zwróciłem uwagi na okno na głównej ścianie, byłem przekonany że jest pusta. Także moje pomysły nieaktualne, a miałem już fajną koncepcję:bash: Jak dla mnie stół przeciągnięty za wyspą albo wyspa wielofunkcyjna, razem za dużo się dzieje. Co wygodniejsze chyba oczywiste. Poszperam, może uda mi się znaleźć jakiś ciekawy pomysł w sieci. Na pewno w takim wypadku płyta powinna być na wyspie tak jak mówicie.

 

Umieszczając i zlewozmywak i płytę na wyspie przy zachowaniu odpowiednich odległości, do tego dochodzi stół, będą strasznie duże odległości i wieczny bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

projekt.arte - nie jest prosta ta Twoja przestrzeń otwarta - przy swoim rysunku masz nieproporcjonalnie dużą kuchnię do jadalni i salonu. Po zabraniu stołu i przyłączeniu do wyspy zostaje pusta przestrzeń w części salonu, a kąt wypoczynkowo-tv wciśnięty.

 

Ja bym chyba poszła takim pomysłem (aczkolwiek wielkość pomieszczenia wzięłam z głowy, jak i rozmieszczenie i wielkość okien):

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/2_zpsaxqxl09v.jpg

http://i4.photobucket.com/albums/y145/ana289/1_zpsab9z4gfj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś podała dokładne wymiary całego pomieszczenia, odległości okien można byłoby coś naszkicować. Sam zawsze marzyłem właśnie o podobnej kuchni u siebie w domku :)

 

Ana zauważyłem że bardzo lubisz te ścianki za wyspami :) Ja ich nie cierpie :bash:

Edytowane przez arek570
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek, to nie chodzi o to, czy lubię, czy nie;)

Tu wykorzystałam ją na tv.

Gdzie indziej pełni funkcję przysłaniającą rozgardiasz na blacie - ale nie jest niezbędna

Czasem jest zabezpieczeniem przed spadającym garnkiem.

Czasem do niej dostawia się niższy stół. Moim zdaniem może pełnić ważną rolę w otwartej kuchni, zwłaszcza gdy są małe dzieci (tu uważam, że stawianie przy niej hokerów, gdy obok mamy zwykły stół jest niepotrzebne)

 

Ale musi być fajnie wkomponowana w wyspę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że spełnia funkcje to ja wiem, ale niewątpliwie musisz ją lubić bo często stosujesz w wizkach:p Ja jednak staram się planować tak by jej za wszelką cenę unikać. Ile w życiu widziałem na oczy tyle mi się nie podobało.

 

Jeżeli chodzi o rozwiązanie wyspy i stołu to preferuje coś tym stylu

http://www.domzpomyslem.pl/files/media/image/211/1489211/Pomalama_Bielany_fot.Hanna%20Dlugosz%20(5).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D oczywiście masz rację - to też jedna z moich ulubionych realizacji;)

Ale przy moich małych dzieciach mieszkałabym wiecznie w bałaganie (choć lubię sprzątać;)).

Poza tym w projekcie arte i zastosowaniu takiej kuchni zostajemy w mocno prostokątnym salonem, gdzie jest problem w rozmieszczeniu sof i tv - chyba, że masz jakiś pomysł na to;) Chyba że budowa dopiero się rozpoczyna i można pokombinować z oknami - w załączonym układzie jest z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że całe pomieszczenie ma 35,75 m2 ściana na której jest kuchnia ma około 6,2 m, spiżarnia ma 1m na 2 m, ściana naprzeciwko spiżarni ma 7,5m a ściana na której jest wejście do pomieszczenia ma 3,7m <- bez wejścia , wejście ma 1,3 m. Okno w kuchni ma być 1,80m ,na ścianie naprzeciwko kuchni musza być drzwi dwudrzwiowe na taras , na ścianie łączącej kuchnie i salon będzie okno . Rozmieszczenie okien nie jest mi jeszcze dobrze znane bo zmienialiśmy to już kilka razy i w sumie to nie wiem na czym stanęło . Wydaje mi sie że możemy jeszcze kombinować z oknami ponieważ bo budowa dopiero sie zaczyna tzn. mamy wylane fundamenty i zbudowane ściany które trzeba zalać betonem. Beton będą lali chyba w poniedziałek , mąż sie dzisiaj dowie dokładnie ( ekipa która nam buduje dom robi wszystko w ekspresowym tempie ).

 

drzwi na taras chyba będą na środku ściany.

okno na ścianie na przeciwko wejścia do pokoju tez chyba będzie na środku.

Jakie jeszcze wymiary podać ?

 

takie ścianki oddzielające wyspę są fajne ale ja wolałabym tego uniknąć , chciałabym aby cała przestrzeń była otwarta abym gotując w kuch miała oko na dzieci bawiące się na salonie czy tarasie . a czy to co ja namazałam w paincie ( dodam w załączniku ) da rade zrobić w tym pomieszczeniu i czy będzie ładnie praktycznie ?

 

 

Jakie używacie programy do projektowania wnętrz? może spróbowałabym swoich sił.

arte_rz01.jpg

Edytowane przez projekt.arte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arte - spróbuj w floorplanner, jest łatwy i intuicyjny.

 

Ścianka którą wstawiłam ma 1,3 wysokości, zatem widać cały salon i ogród.

Oczywiście można bez ścianki;)

Jeśli jeszcze możesz zmienić rozmieszczenie okien to warto wyrysować i umeblować dokładnie tą powierzchnię, tak, aby po wstawieniu mebli nie było niespodzianek.

Twoja wersja z painta jak najbardziej, ale nie masz stołu przytulonego do wyspy, a chyba o tym pisałaś? Chyba, że planujesz dwa stoły?

 

Czy wyjście na taras jest vis a vis kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...