Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa Na południe-wariant I czyli M157a


Recommended Posts

Witam wszystkich tych którzy będą odwiedzać to moje forum i pozostałych również :)

Mam na imię Ania i mam 29 lat mieszkam w Mielcu na podkarpaciu :)

W tamtym roku dowiedziałam się od mamy że mam możliwość dostania działki pod budowę domu a więc z mężem stwierdziliśmy że będziemy się budować gdyż marzyło nam się to już od dłuższego czasu :) Zaczęły się poszukiwania odpowiedniego projektu, mnóstwo przepatrzonych katalogów i stron internetowych gdyż nasz domek będzie miał wejście od południa wiec chcieliśmy aby salon był z przodu domku. Aż w końcu trafiliśmy na domek z muratora M157a i byliśmy prze szczęśliwi gdyż spełniał nasze kryteria ( salon na przodzie domu i przynajmniej 3 sypialnie).

I zaczęło się. Papiery zaczęłam załatwiać w kwietniu 2014 roku, coś strasznego ta papierologia :( Pierw warunki zabudowy, potem przepisywanie z mamy na mnie (notariusz), nastepnie mapka do celów projektowych, wszelkie zmiany w projekcie, przekształcanie działki i wkońcu dnia 4.03.2015 roku złozyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę i czekamy :) mam tylko nadzieje że wkońcu przyjdzie bo ciągnie mi się to niesamowicie, oczywiście po drodze różne przeszkody typu tego pana nie było a to zapomnieli i takie tam, no ale...

 

PS. Liczę na wszelkie komentarze i podpowiedzi ze stron odwiedzających :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam w szampańskim nastroju gdyż.... chciałam napisać że po roku męczenia się, denerwowania, chodzenia i składania papierologi w końcu w dniu dzisiejszym DOSTAŁAM POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!!!!! :wiggle: Jestem prze szczęśliwa bo w końcu zacznie się coś dziać :)

 

Z tego wszystkiego aż mam chęć pochwalić się swoją piękną działeczką :

w tym miejscu stanie domek

DSC04949.jpg

a to reszta podwórka

DSC04950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym zamieszaniu zapomniałam napisać o zmianach jakie postanowiliśmy wprowadzić w naszym M157a :rolleyes:

DSC04953.jpg

Na początek napisze to czego nie widać a więc w projekcie jest strop drewniany my zmieniliśmy na betonowy a dokładniej żelbetowy, poza tym powiększyliśmy dom o 2m tak więc pokoje i łazienka uległy powiększeniu i domek ze 102,42m kwadratowych zrobił się domkiem 118,77m :)

Pozostałe rzeczy sa już widoczne na zdjęciu więc: zmieniliśmy jedno okno balkonowe w salonie na standardowe 180/150; zrezygnowaliśmy z kominka ale komin zostaje w razie jak byśmy zmienili zdanie :); likwidacja drzwi z między częścią dzienną a nocną; w największej sypialni okno znajdujące się z tyłu domu zlikwidowaliśmy i przenosimy je na bok robiąc tam duże balkonowe okna 180/230 gdyż jeszcze taras pociągnięty zostanie do końca domku :)

Przykryć chcemy dachówką i w dachu będzie wyłaz i jedno okno dachowe.

Chyba już starczy tych wypocin moich na dzisiaj północ mnie zastała ;) Miłej nocki wszystkim :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje mari :)

oj wiele się nie dzieje ale pozwolenie już mam :wiggle:

wiesz firma czekała na nas to teraz my musimy poczekać na firmę aż skończą to co sobie pozaczynali zresztą uprawomocnienie pozwolenia będę mieć pod koniec miesiąca więc pewnie ruszymy końcem kwietnia lub początkiem maja po długim weekendzie :) na pewno napisze jak się zacznie coś już dziać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Długo nic nie pisałam bo się nic nie działo :( długi weekend minął i wróciła codzienność :yes:

a u nas na działeczce wkońcu zaczeło się coś dziać :wave:

dzisiaj wkroczył pan geodeta i wyznaczył miejsce pod domek a to fotoleracja :

DSC04989.jpg

DSC04990.jpg

DSC04991.jpg

a po za tym to trawka rośnie już jest dość wysoka i kosiarka się prosi by ja uruchomić :D

no ale puki co to panom budowlańcom nie będziemy przeszkadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawka ładnie wygląda ale szybko rośnie :p:P

Mari u ciebie też napewno odrośnie :) zruszaliście ziemie troche to trawka musi odrzyć jeszcze będziesz płakać że ta trawa tak szybko rośnie :p

 

No u nas dzisiaj ciąg dalszy prac ziemnych :wiggle:

Z relacji męża i taty wiem że chłopaki pracują tam ostro korzenie wydarte już ( na miejscu gdzie nasz domek będzie stał był kiedyś mały sad i zostały tylko korzenie po nim :) ) i teraz zdzierają wierzchnią warstwe ziemi

w planach jest jeszcze wykopanie dołków pod fundamenty na 1m i ubicie chudziaka :rolleyes:

a jak ida prace dowiem sie po południu jak pojade na działeczke i zrobie pare zdjęć wtedy zdam relacje :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło godziny 15 moja piękna zieloniutka działeczka wyglądała tak:

DSC04992.jpg

DSC04993.jpg

DSC04994.jpg

DSC04995.jpg

wyglądała jak wykopaliska :p

ale praca wre chłopaki się sprężają :) wtrakcie mojego pobytu tam kończyli już kopanie tych pięknych tuneli :)

okazało się że pod spodem była sama glina więc miał być jeszcze chudziak :) mąż zdał relacje z pobytu na działeczce wieczorem i chudziak już był a więc prace zaplanowane - wykonane :wiggle:

jutro ciąg dalszy zmagań z pracami ziemnymi :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

fundamenty były kopane na 1 m w ziemie a u ciebie ??

 

Dzisiaj nie mam żadnych fotek bo tylko z rana byłam chwilke na budowie widziała jak panowie "skręcają" zbrojenie :) wiem że ławy wylane zostały i na dzisiaj tyle było roboty :p potem deszcz zaczął ciapać i tak cały czas coś pada :( jak tak będzie cały czas to jutro nic tam nie zrobią :( ale bądzmy dobrej myśli :) jutro ma byc piekna pogoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...