Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa Na południe-wariant I czyli M157a


Recommended Posts

No super :) jak już domek ma daszek to już fajnie jest :D a potem następne rzeczy :D ( widzę że dachóweczki mamy podobne :))

To jak tak będziecie pędzić to mnie wnet dogonisz :) wczoraj się dowiedziałam że jednak z hydrauliką czekamy do marca pewnie chyba że pogoda będzie wcześniej sprzyjać w co wątpię :p:P to chyba taka ostrożność mojego męża po przeżyciach z tynkami :( no ale co się odwlecze to nie uciecze :)

Edytowane przez anulla1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O kurcze.. :) to faktycznie.. :) Nam się jednak przesunął montaż okien.. ;( byłam pewna że w przyszłym tygodniu się uda, a tu jednak dopiero koło 10 lutego ;( toż to wieczność dla mnie :D

U nas dachówka Creaton Titania.. o dziwo najtańsza jaką znaleźliśmy.. Miała być blacha, ale koniec końców odpuściliśmy. Jednak ceramika nawet lepiej wygląda na dachu..

Nie ma co się spieszyć.. lepiej na spokojnie sobie dłubać i powoli wykańczać (się) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj... znam to uczucie nam też montaż okien się przesuwał, okna były ale montażystów nie było mieli chorobowe :p:P

to nasza inaczej się zwie ale z wyglądu bardzo podobna :) nasza też nie należała do najdroższych :p:P

Ja to jestem w gorącej wodzie kąpana i chciała bym już wszystko :p:P i prawda wykończę się ja z tym czekaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, widzę że nie tylko ja zerkam na termometr i czekam na wiosnę.. :D Jestem strasznie niecierpliwa i ciężko mi wytrwać.. Zwłaszcza że budowa SSO ciągnęła się od maja do grudnia :mad: Głowa już zaprzątnięta płytkami i panelami, a w rzeczywistości jeszcze okien nie ma :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich

słuchajcie a co sądzicie o funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń, bo my już kupiliśmy projekt, który wcześniej porównywaliśmy z innymi i miał być projektem najlepszym na naszą działkę (25x100, wschód-zachód) i dostosowany do naszych potrzeb. Tymczasem teraz przychodzą wątpliwości czy aby na pewno to był dobry wybór? Czy nie za duże te przeszklenia w salonie, czy łazienka nie za wąska, czy pokoje nie za mało ustawne? jak z tym u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich

słuchajcie a co sądzicie o funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń, bo my już kupiliśmy projekt, który wcześniej porównywaliśmy z innymi i miał być projektem najlepszym na naszą działkę (25x100, wschód-zachód) i dostosowany do naszych potrzeb. Tymczasem teraz przychodzą wątpliwości czy aby na pewno to był dobry wybór? Czy nie za duże te przeszklenia w salonie, czy łazienka nie za wąska, czy pokoje nie za mało ustawne? jak z tym u was?

 

Witaj grzesiek648 :)

wydaje mi się że chyba wszyscy w pewnym momencie "budowy" mają wątpliwości czy aby na pewno dokonali dobrego wyboru :)

zawsze można wprowadzić jakieś zmiany które dostosujesz pod siebie. Okna zawsze można ciut zmniejszyć ( ja w salonie z jednego balkonowego okna zrobiłam zwykłe 180x150 żebym miała choć trochę prywatności) w kuchni skróciłam okno w łazience też pomniejszyłam a w spiżarce zamurowałam :) co do pokoi ja wydłużyłam sobie dom o 2 m i nie żałuje pokoje stały się większe i tym samym łazienka też wiadomo to wszystko wiąże się z kosztami :( mąż czasem tylko chodzi i mówi ze mogliśmy jeszcze trochę go poszerzyć :p ale póki co jesteśmy zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulla, chyba masz rację, podejrzewam że przy każdym projekcie były by jakieś wątpliwosci:confused:

 

Słuchaj, a jak u was było ze stropem, widziałem że macie wylewany (monolityczny) czy fundament były jakoś wzmacniany w porównaniu do tego z projektu?

 

Pytam ponieważ uważam strop drewniany za mało "bezpieczny" na wypadek huraganu, które coraz częściej nawiedzają Polskę lub ognia. Planowaliśmy zastosować TERRIVE jednak trzeba by wtedy pogrubić wszystkie ścianki działowe co skutkuje pomniejszeniem pomieszczeń oczywiście:(:no: Więc skłaniamy się do stropu lanego tak jak u was:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany wprowadzała nam projektantka która robiła nam całą adaptację i jak powiedzieliśmy że chcemy strop betonowy to pozmieniała nam parametry :) patrzę teraz w projekt i na rzucie fundamentów są ławy 40 a my mamy zmienione na : zewnętrzne na 60 a wewnętrzne na 80 :) i jeszcze na zdjęciach fundamentów u mnie na forum to widać że jak jest ten wypust z kotłownią w projekcie jest tam przerwana ława a ja mam pociągnięte fundamenty po długości :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:welcome::welcome:, pytanka na dziś

Anulla jakiej grubości jest wasz strop?, ile ma warstw zbrojenia 1 czy 2? Żebyśmy się tylko dobrze zrozumieli chodzi mi o warstwy drutu krzyżowanego ze sobą pod kątem 90 stopni, powstaje wtedy siatka zbrojeniowa, chodzi mi właśnie o te siatki czy macie jedną warstwę czy dwie?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Słowo do "grzesiek648"

 

Strop monolityczny, gęstożebrowy czy filigran w porównaniu do drewnianego ma swoje zalety, ale też i wady. Przede wszystkim podnosi koszty budowy. Mocniejsze ławy, technologia wykonania i materiały generują większe koszty. Nie obawiałbym się bezpieczeństwa, ze względu na to iż więźba dachowa zarówno w stropie drewnianym czy betonowym i tak mocowana jest w ten sam sposób opierając się na murłacie. Więc jeżeli huragan będzie miał Ci zabrać dach, to zabierze go go tak samo ze stropu drewnianego jaki i betonowego. Dla mnie osobiście lany strop ma jeszcze jedna wadę. Izolację musisz w tym momencie rozłożyć na stropie i w takim wypadku zapomnij o wykorzystaniu poddasza na cele techniczne lub "przechowalnicze". Chyba że zdecydujesz się na ułożenie izolacji pomiędzy krokwiami, co w tym wypadku jest niezbyt uzasadnione. Przy stropie drewnianym izolacja wchodzi pomiędzy belki stropu, na belki deskowanie (lub płyta OSB) i mamy nieograniczony dostęp na poddasze. Chociaż zdaję sobie sprawę, że ilu budujących tyle opinii. Ja zdecydowałem się na strop zgodnie z projektem, czyli drewniany, ale w moim wypadku decydujące były jeszcze inne kwestie techniczne, które utwierdziły mnie w tej decyzji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome: wszystkim :)

co do stropu to tak : zbrojenie mamy jedno i strop ma grubość 15 cm :)

co do izolacji : myśmy zrobili tak że w projekcie wysokość pokoi jest 283 myśmy obniżyli strop o jednego pustaka wylaliśmy strop i na stropie tego jednego pustaka nadłożyliśmy :) na stropie została wyłożona folia i na to styropian a potem wylewka i strych będzie całkowicie do użytku jako przechowywalnia na różnego rodzaju graciochy :p

Jeżeli chodzi o koszta to zgadzam się z Sznycel że strop betonowy jest droższy od drewnianego to już sprawa indywidualna co kto chce i na co się decyduje :)

u naszych budowlańców była to cena drugie tyle co za strop drewniany a więc nie mała różnica :(

z wytrzymałością to wszystko chyba zależy od tego jak zrobiona jest konstrukcja dachu jak przymocowana a nie od stropu :p ale jak pisałam wyżej każdy robi tak jak mu się podoba i na co go stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Anulla jak możesz to tak w skrócie wszystkie koszta.

Budujemy podobny projekt bo Zapach Wiosny,jesteśmy na etapie fundamentu i też czekamy na pogodę żeby ruszyć dalej:lol2:

 

Nasze koszta do teraz ( firma budowlana od fundamentów po dach materiał + robocizna oraz dom wydłużony o 2m niż w projekcie)

- fundamenty -zrobienie fundamentów, rury zasypanie, ocieplenie i wylewka wstępna - 31500

- ściany nośne, działowe i strop - 55900

- więźba dachowa, dach, kominy klinkierowe, wyłaz i 2 okna dachowe - ok 48000

- okna 3 szybowe z ciepłym montażem - 13399

- drzwi do kotłowni zewnętrzne - 1600

- elektryka (bez uzbrojenia skrzynki) - 5500

- tynki (534 m2) - 10300

proszę tak z grubsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...