Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa Na południe-wariant I czyli M157a


Recommended Posts

Wczoraj tak jak pisałam dzwoniłam jeszcze do Pana od kuchni :D w końcu doczekałam się wyceny :) porównując wyceny od dwóch stolarzy cena jest praktycznie taka sama :)

Wklejam tu rysunki jakie Pan nam rozrysował będzie jeszcze parę zmian :p

IMG_3279.jpg IMG_3280.jpg IMG_3281.jpg

 

A i bym zapomniała :p grunt kupiony i farba biała też :) padło na Dekoral :)

Edytowane przez anulla1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nareszcie jakieś wieści :) Fajnie że udało się coś uzyskać, bo mi jedna firma powiedziała że zrobią projekt, ale mi go nie dadzą do reki, ani nie mogę zrobić zdjęcia.. tylko wszystko na miejscu :)

Widzę że zmieniliście położenie zlewu względem tego, co było w oryginalnym projekcie :) Ja tak namotałam i teraz nic mi nie wychodzi! Najfajniejsza jest kuchnia w kształcie kwadratu, tak jak u Was.. :)

Aha, jeszcze jedno pytanko. Kuchnie robicie na systemie bluma, czy coś innego?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam tylko rysunki 2 fachowca pierwszego nie mam :( ale on pewnie wnet wróci to może skończy ten mój projekt :D

Ja też bardzo chciałam taką wersję kuchni trochę zamkniętą żeby goście siedzący w salonie nie widzieli mojego bałaganu w kuchni hehe :p i dlatego jest lada i do tego nadstawka na ladę :)

Oj powiem ci że tu trzeba się zastanowić tak rozsądnie żeby to miało ręce i nogi :) ja zamierzam jeszcze zlew zmniejszyć bo ten dwukomorowy z ociekaczem ma aż 120 cm nie wiem czy nie zmienię na jednokomorowy z ociekaczem jest na pewno krótszy bo ten pół kuchni zajmuje :(

Powiem ci że w tym systemie bluma podobają mi się niektóre bajery np szuflady narożne i to duże cargo :) ale ceny tego mnie przerażają :( mój m jak usłyszał ceny to od razu było..... a na co ci to...

a ty będziesz korzystać z bluma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja popełniłam ten błąd, że zamknęłam kuchnię :D Jakoś obawiałam się tego, że zapachy będą mi bardzo przechodzić, a po drugie uwielbiam robić bałagan w trakcie gotowania :D Z tego powodu postawiliśmy ściankę :) teraz jest ona chole**ym problemem! :) kuchnia zrobiła się strasznie wąska i długa :D no ale.. :)

Ja chciałabym zlew jednokomorowy albo taki półtorakomorowy z ociekaczem.. jeszcze się nad tym nie zastanawiałam :)

Co do blumów, to właśnie chciałabym zastosować ich trochę, no ale cena robi swoje.. zapewne jeszcze się zastanowię nad tym :D chciałam szuflady metalowe i na pewno w górnych szafkach podnośniki tejże firmy :) no ale.. kuchnia narazie jest wielka niewiadomą. Boję się, że jak zobaczę pierwszą wycenę, to będą mnie zbierać z podłogi :D Mój mąż podpatrzył pewne rzeczy u siostry w kuchni i przyznał, ze też to chce mieć u siebie.. :D mam nadzieję że nie będzie mi robił większych problemów.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zlewozmywak w kuchni to jaki on ma być to ja się biłam z myślami i sama nie wiedziałam jaki i dalej nie wiem :( moje utrapienie :(

ale na pewno nie chce takiego wielkiego jak jest na rysunku :p:P

Mój to nawet "nie ma czasu" jechać do sklepu ze mną pooglądać te bajery w kuchni bo z góry założył że są drogie i niepotrzebne :( ale może uda mi się go jakoś przekonać choć do czegoś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę z rewizytą :) i widzę, ze zaczęliście budowę prawie równo rok przed nami, wobec tego mogę sie spodziewać, ze najpóźniej za rok będę urządzać i meblować kuchnię; nie mogę się już doczekać tego etapu.

 

Widząc twoje tempo przypuszczam że rok po rozpoczęciu budowy możesz już mieszkać w swoim domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zlewozmywak w kuchni to jaki on ma być to ja się biłam z myślami i sama nie wiedziałam jaki i dalej nie wiem :( moje utrapienie :(

ale na pewno nie chce takiego wielkiego jak jest na rysunku :p:P

 

To fakt, taki duży zlewozmywak nie wygląda za ciekawie, a po druga komora wydaje mi sie być zbędna.. :) Najgorsze że na rynku jest tyle różnych modeli, materiałów z których może być wykonany i jak przychodzi co do czego to jak zwykle nie wiadomo co wybrać :eek:

 

Mój to nawet "nie ma czasu" jechać do sklepu ze mną pooglądać te bajery w kuchni bo z góry założył że są drogie i niepotrzebne :( ale może uda mi się go jakoś przekonać choć do czegoś :)

 

Musisz pojechać sama, wybrać co Ci pasuje, a mężowi dostarczyć rachunek :lol2:

Edytowane przez WLT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad kuchnią muszę jeszcze trochę pomyśleć :)

 

Mam wieści z budowy :D super wieści :)

Dzisiaj zostały zamontowane parapety wewnętrzne (wszystkie 3 sztuki) oraz drzwi wejściowe :wave::wave:

 

A do tego jeszcze zrobili nam dzisiaj przyłącz wody i kanalizacji :wave:

same dobre rzeczy :)

 

A to parapety w 2 pokojach i salonie

http://i1.fmix.pl/fmi2630/665a0afd000aac9b573f652c/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi1406/57817c81000d5d9a573f653c/zdjecie.jpg

 

http://i2.fmix.pl/fmi1275/aec52cc800136cb9573f6557/zdjecie.jpg

 

Tak wygląda z bliska

http://i1.fmix.pl/fmi338/3e3dd90900143a76573f656f/zdjecie.jpg

 

A tu jeszcze moje drzwi :D to od środka

http://i3.fmix.pl/fmi1476/a2a95856000d2c00573f6585/zdjecie.jpg

 

a to z zewnątrz

http://i3.fmix.pl/fmi2836/cbfb3c62002736c0573f658e/zdjecie.jpg

Edytowane przez anulla1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale postępy! Parapety świetnie się prezentują :)

Czy szybki w drzwiach znacząco rozświetlają pomieszczenie? Waham się i nie wiem, jakie drzwi lepsze, z przeszkleniami czy pełne :confused: Widzę, że wybrałaś szkło weneckie :)

 

Zgodzę się z dziewczynami że dzięki tym szybką w drzwiach wchodzi dużo światła do wiatrołapu :)

Ja wewnętrzne też planuje z szybkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechał na budowę do nas Pan i zamontował nam licznik do wody :D :wave:

 

http://i2.fmix.pl/fmi1986/c8e4fc410014ee93574361b1/zdjecie.jpg

Mamy wode :wave:

ale żeby tak pięknie nie było :p to woda nie poszła nam z kraniku :( ponieważ nasi hydraulicy jak się okazało nie zamontowali nam takiego zaworu za licznikiem który by odciął dopływ wody do podłogówki po puszczeniu wody :/ jutro telefon do naszych szpeców :D

Edytowane przez anulla1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...