Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa Na południe-wariant I czyli M157a


Recommended Posts

No niestety ale prądu jeszcze swojego nie mamy :( nie ma elektryka dzisiaj nic nie robią bo nie ma koparki :( będzie dopiero po niedzieli :( potem jeszcze jakies formalności i dopiero będzie swój prąd :) juz nie długo :D

 

Dzisiaj też dowiedziałam się że za niedługo będą robić sieć z gazu :D do końca sierpnia powinnam mieć już gaz :D:wa

 

WLT współczuje przejść z płytkami nie było to fajne :p

gratuluje uruchomienia pieca gazowego !!! :D mój też już niedługo ruszy :D

Mąż na razie nie układa kuchni bo płytek jeszcze nie ma tych białych tylko same dekory :p dzisiaj wzioł się za układanie małego WC :)

 

Co do wygrzewania podłóg to też o tym słyszałam i różne zdania więc też nie wiem jak to jest :( tu najbardziej chyba chodzi o panele i duże powierzchnie ale nie jestem pewna :) w sumie nasza wylewka już chyba dobrze wyschła bo już trochę czasu minęło od jej zrobienia i było sporo ciepłych dni :)

póki co kładziemy małe powierzchnie to mam nadzieję że nie będzie problemu :)

 

Nie pokazywałam jeszcze płytek jakie wybrałam na podłogę do kuchni :D

jest to Ceramika Gres grupa Nowa Gala 40x40 Kalcyt szary

http://i3.fmix.pl/fmi2000/a072027c001134795790b7e2/zdjecie.jpg

powiem tak że zdjęcie jest dość mocno przekłamane :/ płytki są o wiele jaśniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ajj no tak, zapomniałam że sama skrzynka to nie wszystko.. :D Patrz jaką człowiek ma krótką pamięć :D

Co do wygrzewania podłóg to my właśnie przez to że mamy duże powierzchnie uruchomiliśmy podłogówkę.. :) Nie wiem czy dobrze czy nie :p

 

Płytki do kuchni cudowne.. WIem, bo widziałam, dotykałam, nawet mam zdjęcia na telefonie.. :D Faktycznie są dużo jaśniejsze niż na zdjęciu.. :)

Oglądałam je w Mielcu na wprost hali targowej :D Ostatecznie wyszło tak, ze nie kupowalibyśmy w tej hurtowni nic innego tylko te płytki, więc wybrałam u nas na miejscu podobne - Campana Jasny szary.. :) cena praktycznie taka sama :)

Jednak przepis na "modne wnętrza" się sprawdza.. :D wszyscy mają to samo hihi:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej... pociesze Cię bo my też cały dom postawiliśmy "na agregacie" to były czasy. Bieżącej wody nie mam nadal chociaż właśnie dziś mijają równo cztery lata od zalania fundamentu w ziemi:) jak ten czas szybko leci. To jest dopiero wyczyn budować bez wody... eh, ciągle deszczówka do podlewania ogródka i przywożenie wody w 1000 litrowej beczce. MASAKRA. Ale nic to woda będzie w październiku. Umowę już podpisałam.

 

Kochana płytki do kuchni bardzo, bardzo ładne.

Co do wygrzewania wylewek to słyszałam, że dobrze jest to jednak zrobić. Ja oczywiście nie mam wody więc tego nie robiliśmy. Fachowiec mówił, że problemy mogą pojawić się na dużych powierzchniach i przy dużych rozmiarach płytek. Może nie będzie źle. U mnie ani dużych powierzchni ani dużych płytek a wylewki robione w zeszłym roku w kwietniu. Zdążyły wyschnąć.

 

Dziewczyny zazdroszczę układania płytek. U mnie dopiero za tydzień może coś się ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień... A u mnie za rok i to jak dobrze pójdzie ;) Ale nic to i tak jest masę pracy na obecnym etapie :)

Wczoraj znów oglądałam płytki w sklepie i też mnie ciągnie do szarości :) Pewnie jest więcej chętnych na tą kolorystykę, bo płytek spory wybór - matowych, z połyskiem, gładkich, z fakturą itd. Każdy znajdzie coś dla siebie, szary od szarego może się znacznie różnić :D

 

Anulko, kiedy zaczniecie kłaść podłogę w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia $, ja tak strasznie wspominam agregat, że na samą myśl nie dobrze mi się robi :D

Powiem Ci szczerze, że z jednej strony cieszy mnie takie tempo, ale czasami mam dosyć.. Ciągle wyjazdy, wybieranie czegoś itd.. Na tygodniu pracujemy zawodowo, po pracy szybki obiad i do 23 pracujemy na budowie.. Ciągle nas goni termin i nie ma czasu żeby odpocząć, bo w niedziela jest jedynym dniem, kiedy możemy jechać np. wybrać płytki.. :) Ciągle wszystko w biegu.. Nie ma lekko.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother_nature piszę za tydzień, bo wszystko kupione prawie dwa miesiące temu i tak czeka i a ja tak na to patrzę i też czekam kiedy w końcu płytki wylądują na ścianie i podłodze a wanny nie będę przestawiać z łazienki do sypialni....

 

Uwierzcie mi, że po czterech latach budowy nastąpił punkt krytyczny, kiedy już tak mało brakuje a jednak trzeba czekać. Przeprowadzka i tak dopiero za rok, ponieważ wcześniej nie damy rady - i finansowo i czasowo.

 

WLT myślę, że moi sąsiedzi też mieli dosyć mojego agregatu. He he.

Pamiętam jak 23 grudnia podłączyli nam prąd i ze szczęścia byłam gotowa na filarach przed domem świąteczne lampki wieszać żeby wszyscy widzieli że mam PRĄD:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście nie korzystaliśmy z agregatu :p my jedziemy na przedłużaczu :D obok jest działka moich rodziców i oni na użyczają prądu :)

 

Szarości teraz modne :D ale i bardzo ładne ja też uwielbiam szarości ale i kolory :D prawda że wybór płytek (szarych) jest ogromny różne odcienie i struktury tak jak piszecie :)

 

WLT myśmy własnie tam w tej hurtowni kupowali te płytki :D

 

Sylwia $a mieliście robioną dylatację w wylewkach ?? u nas też mam nadzieje że nie będzie problemów bo już wylewki podeschły a zresztą ja puki co nie mam gazu :p

wspólczuje ci że budowa się tak przeciąga :( ja jestem niecierpliwa starsznie i by mnie to tak troche dołowało ze się tak ciągnie ale czasem tak jest i tak już bliżej niż dalej i zawsze na swoje :D

 

Szybkie wybory czasem są najlepsze niż takie co się nad nimi duma 2 tygodnie :p ale wiem że czasem samo się nasuwa i sie myśli a to jakie płytki a to jaki kolor :p

 

Mother_nature nie wiem kiedy będziemy kłaśc płytki na podłogę w kuchni :( nie mam jeszcze wymalowanej kuchni na gotowo ani nie mam płytek na ścianę będą po niedzieli :( więc nie wiem kiedy mąż się zdecyduje na nie :p narazie zaczął ukłądać małe WC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulla1986 mieliśmy dylatację. Była puszczona po obwodach wszystkich pomieszczeń i dodatkowo przy przejściach między korytarzem a salonem i salonem a kuchnią.

Wiem jednak, że mój mąż nie był zadowolony z tych wylewek pomimo, że ekipa polecona przez znajomego, który za nich ręczył. Myślę, że jego niezadowolenie wynikało z faktu, że była to trzecia ekipa w historii naszej budowy (po hydrauliku i monterach okien) :rolleyes:.

On jest taka Zosia samosia jak sam czegoś nie zrobi to twierdzi, że ktoś inny zrobi to na 100% źle.

Do dziś słucham, że parapety wewnętrzne też są źle zamontowane (to była ekipa nr 4 o ile w ogóle można tak powiedzieć o dwóch panach, którzy montowali 6 parapetów przez może 3 godziny) bo to ja ich pilnowałam i nie przypilnowałam żeby było dobrze:bash: bo ja się akurat na tym znam :bash: Ciągle się zastanawiam co tam niby jest źle?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałyście może o tym, że za grzejnikiem na ścianie przykleja się jakąś srebrna matę, która nie pozwala żeby ciepło uciekało tylko się odbijało i szło na dom?

Mąż się naczytał i tak mi ciągle o tym mówi a dziś grzejniki ma wieszać i sama nie wiem co o tym sądzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother_nature a więc jeżeli chodzi o tą matę to kupiliśmy ale nie jest nic jeszcze zrobione bo się okazało, że wyjście z grzejnika jest o jakiś milimetr przesunięte i te gwinty nie pasują (w trzech grzejnikach:mad:) oczywiście da się to naprostować ale mąż uznał, że sam nie będzie przy tym grzebał i ma dziś zawieść grzejniki do sklepu, żeby coś z tym zrobili:bash:. Temat maty zostaje nie ruszony. Też się zastanawiałam nad tym czy to nie będzie szpetne, ale mąż obiecał, że zrobi to tak żeby nie wystawało za obręb grzejnika i nie będzie tego widać. Zobaczymy co mu z tego wyjdzie. Koszt tego przedsięwzięcia to 36,00 zł za matę o wymiarach 0,50 m na 10 m + klej chyba 2 kilo za 20 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia $ powiem ci że słyszałam też o tych matach ale jaką to ma skuteczność to nie mam pojęcia :)

to jak zakupiliście już wszystko to można zawsze spróbować jak to będzie wyglądać w razie czego ściągnięcie :)

 

Mari dziękuję :) szkoda że to jeszcze nie prąd w domku :p

 

Jutro ma przyjść elektryk i mają kopać kabel do skrzynki :) potem to już z górki do własnego prądu :D

 

A powiedzcie mi czy orientujecie się jak jest z nadaniem numeru domu ?? czy to dom musi być już ukończony żeby dostać numer ?? czy moge już ??

Edytowane przez anulla1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie prąd będzie fajnie:D trzymam kciuki żeby jak najszybciej rozbłysła pierwsza żarówka!

Jeżeli chodzi o nr to wydaje mi się, że dom nie musi być odebrany. Możesz śmiało załatwiać sprawę w urzędzie.

Mój domek dostał nr 2 całkiem bez mojego wniosku, przy okazji nadania ulicy nazwy:D sprawdź może na stronie gminy/miasta, powinni mieć informację co jest potrzebne żeby dostać numerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...