Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa Na południe-wariant I czyli M157a


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam nowych gości :) bardzo mi miło że zaglądacie do mnie i zostawiacie po sobie ślad :)

WLT a więc będziemy takimi trochę dalszymi sąsiadkami :D mi również już od X czasu podobały się zawsze domki parterowe jak dla mnie mają swój urok a mając małe dzieci to naprawdę się ciesze że nie będę miała schodów :p:P co do tempa naszej budowy to wcale nie uważam że jest szybka :p jak dla mnie to wszystko strasznie się przeciąga :( non stop na coś musimy czekać teraz jest prawie miesiąc postoju bo czekamy na tynki już obdzwaniam hydraulików żeby rozeznać się cenowo i już jakiegoś zaklepać a żeby w tym roku jeszcze zrobić tą hydraulikę :yes:

W tamtym tygodniu dostałam z energetyki warunki przyłącza i normalnie krew się we mnie zagotowała :mad: jak miałam zaprojektowaną skrzynkę z prądem w ogrodzeniu przy domu tak energetyka sobie postanowiła że zrobi mi skrzynkę ale w drugim końcu działki :bash: normalnie myślałam że ich tam wyzabijam 50 m kabla będę musiała ciągną z domu do skrzynki :mad: byłam dzisiaj z mężem u kierownika i rozmawialiśmy no ale za dużo nie zdziałaliśmy :( no ale zobaczymy jak to będzie :p

Co do gazu to u nas będą budować sieć i dlatego trzeba czekać aż rok i mam nadzieje że tego terminu dotrzymają bo my też będziemy ogrzewać gazem :p:P

 

 

 

Oj nie.. uwierz.. może moje wrażenie tempa wynika z tego, że budowa zaczęła się w pierwszych dniach maja, a na dzień dzisiejszy mamy tylko wylany strop :D Panowie budowlańcy są tak pięknie obłożenie praca, że już wszystkie ściemy wykorzystali.. Nawet nie chce mi się z nimi kłócić, bo i tak nic więcej w tym roku nie zrobimy.. :D tzn. mają jeszcze przykryć dom, ale w takim tempie to prędzej będę strop odśnieżać, niż podziwiać dach :D odnośnie energetyki- u nas warunki są w porządku, ale boję się, że sąsiad coś wywinie i nie da sobie przekopać podwórka.. oj będzie ciekawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueey na etapie adaptacji można dużo pozmieniać a więc poszerzenie domku na pewno też :) no to czekam z niecierpliwością na jakieś zdjęcia a może i dziennik budowy :) powodzenia również życzę i zapraszam :)

 

WLT a ty nawet nie pochwaliłaś się jaki domek budujesz wiemy tylko że parterowy :) podaj jaki to projekt a może jakieś fotki :D

to widzę że zaczęliśmy w tym samym czasie :) u nas też budowlańcy zwlekali niekiedy z robotą też mnie to potwornie wkurzało :mad: pamiętam jak słuchałam ich wykrętów a że jeszcze to muszą zrobić a tu jeszcze jechać :mad: ale na szczęście przebrneliśmy przez to domek stoi :) teraz użeranie się z innymi fachowcami :(

poganiaj ich żeby przykryli przecież to już nie długo im zejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy rozganiać jakoś te chmury :D Może wspólnymi siłami coś zdziałamy :D :D Znajomi też chcą zdążyć zrobić parę rzeczy w tym roku i czarują na wszystkie możliwe sposoby. Jest nas troje, a w kupie siła :D :stirthepot:

Jak już będę miała zdjęcia z wykonanym dachem to się pochwalę ;) Póki co jest niezły bajzel :D no i ciężko mi zrobić zdjęcia bo jak wracam z pracy to już jest ciemno :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby tak nudno nie było to tutaj zdjęcia strychu puki co surowy

http://i1.fmix.pl/fmi1785/8753e8a4001f0009564c47f0/zdjecie.jpg

http://i1.fmix.pl/fmi304/2cf08824000d43e4564c47f6/zdjecie.jpg

a już nie długo mój szanowny M wyłoży na stropie styripianik który czeka już w salonie i zajmuje go całego + jeszcze kuchnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyłaś mnie zdjęciem stryszku :D Od rana próbuję czarować, ale chyba żaden ze mnie magik.. co najwyżej to czarownica :D

Szukałam u Ciebie w dzienniku informacji na temat okien,a le jakoś nie mogę tego znaleźć. Gdzie zamawialiście okna ?? :) Wysłałam już kilka wycen i jestem w kropce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zdziałałaś słońce świeci trochę chociaż nie pada ciągle :D

o oknach była informacja na 5 albo 6 stronie o to ona : "okna firmy DOMEL Fusion Round Plus z okuciami Winkhaus activpilot

jest to profil 6 komorowy o grubości 83 mm i pakiet trzyszybowy, kolor będzie obustronny orzech " a okna zamawiałam w Termico :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwestii ci nie pomogę :) musisz poczytać i popytać może znajdziesz kogoś kto tam brał okna :) ja się kierowałam też trochę tym że ktoś sobie chwalił to jak z danego miejsca montują okna bo to jest bardzo ważne :)

 

A ja dzisiaj dzwoniłam do tynkarzy i się dowiedziałam że za tydzień w czwartek albo piątek zaczną u nas robótkę :rotfl: już się doczekać nie mogę :D ciekawa jestem czy rzeczywiście wtedy przyjdą :mad:

a poza tym zbieramy oferty hydraulików :) ale jeszcze nie wybraliśmy im ich więcej tym gorzej wybrać :p:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam po dłuższej przerwie :)

U nas nasi "fachowcy" od tynków pracują ostro już od piątku zaczęli listwy kłaść :) a teraz już kładą po kolei warstwy tynku :)

wszystko było by super tylko wydaje nam się że chcą zrobić to trochę za szybko jak na warunki atmosferyczne jakie teraz są czyli zimno, wilgotno i wiadomo że nic tak szybko nie schnie jak w lecie :( i takim to sposobem nasi "fachowcy" nakładają warstwy na siebie a z sufitu wszystko odpada :jawdrop::mad: normalnie myslałam że wyzabijam :mad: no ale doszli sami do wniosku że muszą dłużej poczekać żeby to troche wyschło :p

i takim to sposobem mój szanowny małżonek przywiózł piecyki i pali w domku żeby było ciepło i schło :)

zdjęć nie mam żadnych z robót ale jak będą gotowe tynki to na pewno coś wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Aniu z tynkami było jeszcze gorzej. Dom ogrzewaliśmy dwoma piecykami :rolleyes: a mimo to w domu było nie więcej niż 2-3 stopnie. Po jakimś miesiącu od otynkowania w naszej sypialnia nad oknami tynk całkiem odpadł tak samo było w kuchni. Tynk robiliśmy w listopadzie ale niestety grudzień i styczeń był dość mroźny i nie wytrzymał tynk na ścianie.

 

Gdybym teraz miała zadecydować o pracy nad tynkami zimą bym się nie zdecydowała.

 

Życzę powodzenia aby u Was było wszystko OK:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u nas Mari tynk też odpadał już gdzie niegdzie po pare razy :( normalnie szlag mnie trafi przez te tynki :( teraz jak bym wiedziała że tak będzie to bym czekała chyba z tymi tynkami do wiosny :bash: wilgoci w domu dużo jest skrapla się i normalnie woda kapie z sufitów :(

a rozmawialiśmy z gościem co nam budował dom to mówił że jak jest temperatura na plusie to nie ma sensu palić bo jest większa wilgoć w domu niż na zewnątrz więc lepiej wietrzyć ale jak jak okna folią zaklejone tylko drzwi zostają normalnie oszaleje jeszcze choróbsko mnie złapało :bash: :(

na szczęście wszystko zbliża się ku końcowi część otwarta jest już prawie gotowa jeszcze zostały nieszczęsne sypialnie w których non stop coś odpada :( no ale może w końcu się uda :) ponoć jak do miesiąca nie spadnie to później już nie powinno... no zobaczymy...

a tu taki mały obraz tego co już jest :)

tu salon

http://i1.fmix.pl/fmi1731/20bea1550010c2855665651c/zdjecie.jpg

http://i3.fmix.pl/fmi2546/d104c0b8002a5d3a56656528/zdjecie.jpg

tu kuchnia

http://i2.fmix.pl/fmi1294/028792c00018310c56656521/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super to wygląda...tak jak u nas normalnie:rolleyes: dopóki nie pomalowalismy tych ścian...i teraz musimy robic gładź bo ściany wyglądają gorzej niż w starym domu...chcieliśmy zaoszczędzić a tymczasem w lutym szykuje nam się remont:bash:

 

Wy będziecie robić gladź czy malujecie od razu tynk?

 

Nie przejmuj się ...napewno Ci nie odpadnie:) jak na razie temperatura na plusie jest. Będzie OK:)

Wiadomo, że tynk dopiero porządnie Ci doschnie wiosną - jak temperatury będą 20-stopniowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można się wkurzyć jak nie długo po wprowadzeniu do nowego domu trzeba robić remont :mad:

Wiesz z tego co wiem to gładzi nie będziemy robić tylko szpachlowanie przytrzeć potem i dopiero kolor :p

Tak całkowicie to pewnie tynki dopiero w lecie wyschną a teraz będziemy wietrzyć jak się będzie tylko dało :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie już wygląda to co widać na zdjęciu.. :) Nasz tynkarz ostatnio stwierdził, że o wiele bardziej lubi robić tynki jesienią i wiosna, bo nie schną tak szybko jak latem.. :) I bądź tu mądrym człowieku.. :D My nawet nie mamy ścian działowych ani dachu, ale już front robót na przyszły rok zaplanowany :D Niestety tak to jest.. dom to skarbonka bez dna na lata.. Jak człowiek upora się z budową i urządzaniem to za chwilę trzeba remontować.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) z fachowcami to jest tak że którego się co nie zapyta to każdy co innego sądzi i co innego doradzi więc można zgupiec :p

My również mamy plany na cały przyszły rok :) zamierzamy się w końcu wprowadzić do naszego domku :)

 

Tynki już można powiedzieć ukończone jeszcze tylko jutro panowie mają przyjść i dopieścić gdzie nie gdzie :) i będziemy podziwiać i patrzeć czy gdzieś nie odpada znowu :p:P

Po wymierzeniu całego domku każdej ściany i podliczeniu wszystkiego wyszło nam 533 m zrobionych tynków (ściany + sufity) :o

teraz wietrzymy domek i czekamy aż ściany porządnie wyschną :)

chcieliśmy w tym roku zrobić jeszcze hydraulikę ale niestety się nie uda :( Pan hydraulik na którego się zdecydowaliśmy przyjdzie do nas dopiero 7 stycznia może i to dobrze niech to wszystko dobrze wyschnie :)

Fotek nie mam :( ale jak zrobię to wrzucę może coś :p:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...