Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa Na południe-wariant I czyli M157a


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 781
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A tu jeszcze zdjęcia z gotowych tynków :)

spiżarka

http://i2.fmix.pl/fmi229/4ade3bf5001a41fa5681aba4/zdjecie.jpg

salon

http://i1.fmix.pl/fmi2410/4a094ceb0014f5105681abac/zdjecie.jpg

korytarz i wiatrołap

http://i3.fmix.pl/fmi2043/a8fc0818002b77fa5681abb8/zdjecie.jpg

i bałagan :p

czekamy na hydralika :) dłuży się :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydraulik przełożony :( nie przyjdzie za 2 dni tylko gdzieś może pod koniec stycznia :p

stwierdziliśmy z mężem że jeśli teraz nie będziemy robić wylewek to szkoda robić już hydraulikę i podłogówkę rozkładać (będziemy chodzić to by się poniszczyło jeszcze :) )

Jak ruszą jakieś roboty będę pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się Anulka w Twoim dzienniku - przeczytałam cały :)

 

Napisz proszę, jak status Waszych tynków ? My też strzeliliśmy sobie w kolano z tymi tynkami w zimie... Ostatnie mrozy dały nam w d*** i po kieszeni pociągnęły - grzaliśmy kozą i nagrzewnicą na ON, pózniej kozę wymieniliśmy na kominek i do tego pochłaniacz wilgoci z wypożyczalni - wszystko, żeby utrzymać temperaturę w środku na plusie. Ciężko było, mąż co 3 godziny na budowę jeździł grzać :) Na szczęście mrozy puściły, a ze ścian póki co nic nie odpadło, pomimo tego, że na wieńcu mieliśmy normalnie szron :D

 

Hydraulikę skończyliśmy, moglibyśmy kłaść już styropian pod podłogówkę i wylewki, ale damy sobie chwilkę na oddech ... Aż strach pomysleć, ile sąsiadce prądu naciągnęliśmy tymi nagrzewnicami i pochłaniaczami, a ile jeszcze naciągnięmy ?

 

Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u siebie leila87 :)

u nas jak tynki były "świeże" też mąż też jeździł co 3-4 godziny i podkładał do piecyków żeby było ciepło :) potem dowiedzieliśmy się że lepiej wietrzyć niech schnie i niech wiatr hula po domku :) to wietrzyliśmy dopóki temperatura nie spadła poniżej 0.

Jak się pojawiły te duże mrozy to nasze tynki miały już prawie miesiąc :) nie paliliśmy ... (nie wiadomo czy to nie był błąd :() !!!

Pojawił się mróz w domku na całej jednej stronie (północno-wschodniej) ściany i trochę sufitu :(

przydało by się parę dni cieplejszych żeby to znowu ładnie owiało :)

Mam tylko nadzieje że to źle nie wpłynie na te tynki i nic im się nie stanie na wiosnę :(

aż strach zabierać się za inne roboty... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanm wszystkich

razem z żona nie śmiało podchodzimy do projektu M157a, w naszym wydaniu ma być z podpiwniczeniem, pod kotłownią, kuchnią łazienką i korytarzem, w piwnicy ma być kotłownia z miejscem na opał (kocioł na paliwo stałe) i trochę miejsca na jakieś szpargały. A i dodatkowo myślimy żeby schody do piwnicy umieścić w miejscu WC i spiżarni wtedy ex-kotłownia przeobrazi się w nieduży dodatkowy pokój. Co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj grzesiek648 w moich skromnych progach :)

czemu nie śmiało podchodzicie do tego projektu ?? jakie macie wątpliwości ??

podpiwniczenie super sprawa jak tylko położenie terenu na to pozwala :) jest miejsce na zbędne przedmioty w domu :)

plus jest bo zamiast ex-kotłowni zyskujecie jeszcze jeden pokój :) - u mnie rodzinka jak była oglądnąć nasza budowę też stwierdzali że z tej kotłowni to by jeszcze kolejny pokój mógł być :)

jeśli chodzi o schody no gdzieś muszą być spiżarki nie szkoda bo będzie piwnica ale małego WC jednak by mi brakowało :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałam,a tu już tynki są:o U nas tynki były robione w z początkiem marca i to chyba dobry okres.Nie schły szybko ,bo było jeszcze chłodno , ale podobno dobrze jak schną powoli,tylko wietrzyć kazali.J mam gipsowe i bardzo jestem zadowolona,bez żadnej gładzi są bardzo gładkie.Nie wiem dlaczego mało ludzi decyduje się na gipsowe:rolleyes: Okienka masz orzechowe takie jak ja,są super,w pielęgnacji:wiggle:

Będę dalej podglądać i kibicować:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno od 2010 to najniższe temperatury w styczniu, my też walczylismy z mrozem,koza nagrzewnica, osuszacze, wentylatory, oj działo się ;)

u nas dom ocieplony, ale stropu jeszcze nie mamy, caly dach w szronie od środka był :eek:

my na razie robimy małą przerwę, zamówię tylko styropian pod posadzki, bo pewnie będziemy czekać na niego troszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u nas też był szron ale na ścianach i oknach a najbardziej to od strony wschodnio-północnej gdzie w sumie nie ma słońca :(

i sami nie wiemy czy walczyć z tym grzejąc czy zostawić niech samo zniknie i się suszy ?

Chodzi gównie o to żeby potem nie było problemów z tynkami że nagle zaczynają pękać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj.. dawno mnie tu nie było.. :) Jak tam, hydraulik już u Was działa?? :) My się powoli przygotowujemy do nowego sezonu :D front robót wyznaczony, kwestia czy starczy sił.. :)

Znajomi robili tynki końcem listopada i wiem że później dogrzewali dom, bo za wolno schły. Ale to już po jakimś miesiącu od położenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj WLT zgadza się dawno cię tu nie było :) pochwal się na jakim etapie jesteście i co teraz planujecie ??

Hydraulika jeszcze nie ma ale może za niedługo zacznie działać :D

To tynki my też już mamy ponad miesiąc i też jak teraz były te duże mrozy to mąż palił i w domku było nawet 10 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj WLT zgadza się dawno cię tu nie było :) pochwal się na jakim etapie jesteście i co teraz planujecie ??

Hydraulika jeszcze nie ma ale może za niedługo zacznie działać :D

To tynki my też już mamy ponad miesiąc i też jak teraz były te duże mrozy to mąż palił i w domku było nawet 10 stopni :)

 

Udało się nam przykryć domek przed samymi świętami.. :) aktualnie wyczekujemy okien.. za chwilę wchodzi elektryk, później tynki, hydraulik, wylewki.. standardowo.. :) Reszty nie planuję, bo jeszcze nie mamy gazu, ani prądu.. :D :) Na dowód przesyłam zdjęcie aktualnego stanu budowy ;)

[ATTACH=CONFIG]344554[/ATTACH]

Edytowane przez WLT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...