Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz do kominka


pecet0

Recommended Posts

Witam,

 

Zrobiłem poglądowy szkic przekroju domu - białe obrys domu, czerwone kominek, zielone rura doprowadzająca powietrze do wkładu kominkowego.

kominek.JPG

 

Pytanie do was jak czy takie rozwiązanie ma rację bytu, a mianowicie już mówię o co mi chodzi.

 

Czy rurę puścić pod chudym betonie w warstwie piasku i po wyjściu za ścianę fundamentową domu, zrobić kolanko i unieść rurę na ok 40-50 cm nad ziemię aby w zimie nie była ona pod śniegiem? tak jak na załączonym obrazku?

 

czy rurę puścić nad chudym betonem w warstwie izolacji (tego bym nie za bardzo chciał ponieważ wiem że taka rura wyziębiałaby podłogę w tym miejscu co przebiega).

 

Jednak z drugiej strony to rozwiązanie co sobie wczesniej wymyśliłem (puścić pod chudym betonem i na końcu podnieść to nad grunt, nie wiem czy będzie będzie wpuszczało tam powietrze do środka jeśli będzie takie kolanko i od góry wlot, a nie że jest bezpośrednio w ścianie.

 

proszę o wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod chudziakiem w piasku .

Co do punktu poboru powietrza na zewnątrz budynku to zadbaj żeby śnieg go nie zasypał i pierwszy deszcz nie zalał .

 

Zakładam że wybrałeś wkład który 100% powietrza do spalania pobiera z poza domu, jeśli tak nie jest i jest to tylko "pod ruszt" to masz czas na zmianę zanim zabudujesz.

 

Ponieważ na budowaniu kominków podobno się nie znam to zaraz będą liczne komentarze.

Edytowane przez Zdun Darek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...