Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki piec dwufunkcyjny wza ok. 2000 PLN


Duda0

Recommended Posts

Witam, wszystko wskazuje na to że mój 18-letni Junkers ZWE24-2kp kończy swój żywot. Cieknie z zaworu wodnego, naprawa to około 600 PLN więc zważywszy na wiek pieca postanowiłem go wymienić. Nie planuję żadnych modernizacji samej instalacji grzewczej która również ma 18 lat więc piec ma być dwufunkcyjny, wiszący, Bedzie pracował w pralni z dobrą wentylacją a dom ma ok. 180 m2 - w technologi szkieletu drewnianego więc nieżle ocieplony.Oczywiście mój wieloletni serwisant Junkersa poleca mi Junkersa ale te w przedziale cenowym 1900 - 2300 mają bardzo złę opinnię głośne i awaryjne. Nie wykluczam pozostania przy Junkersie ale proszę o podpowiedzi propozycji alternatywnych producentów. Zależy mi tylko na opiniach bezstronnych. Oczywiście dostepność serwisu też jest ważna. Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to mi wszystko jedno. Jak już pisałem dom jest 18 letni tak jak instalacja a chcę ograniczyć się tylko do wymiany pieca. Z wielu przeczytanych komentarzy wynika że obecnie nie można kupić za rozsądne pieniądze pieca który będzie na lata tak jak ten mój Junkers. Wolę kupić coś co będzie grzało i posłuzy 10 lat po to by ponownie kupić nowy niż wydać 5 000 i liczyć ze nic się nie popsuje przez 20 lat. Jak będzie słuzył dłużej to tym lepiej ale nie bedzie go zal szybko wymieniać na nowy. Prosty rachunek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brotje może to i dobra marka, nie wiem ale wygląda na to ze ich produkty sprzedaja w tylko jednym sklepie - przynajmniej na Ceneo więc i serwis musi być bardzo krótki a takich wolę unikać bo w razie problemów człowiek nie ma duzego wyboru. Pod tym względem Junkers jest bardzo mocny bo mozna wyszukać sobie serwisanta który zna się na rzeczy ale nie zdziera bo wie ze mozna go łatwo zastapić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...