Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Pytanie czy znajde stolarza który mi z teakowego drewna zrobi szafkę? Zastanawiam sie nad fornirem...

 

 

ja mam fornir dębowy, wygląda wg mnie bardzo ładnie, a jest zabezpieczany przez stolarza lakierem schodowym, więc mam nadzieję,że nic się nie będzie działo.

 

Moja siostra ma szafkę podumywalkową z forniru z orzecha i też póki co nic się nie dzieje.

 

Teak na pewno wytrzymalszy, ale ja go w ogóle nie brałam pod uwagę, bo mi się zupełnie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Waniliana każdy dobry stolarz zrobi ci szafkę z drewna egzotycznego, które jest bezkonkurencyjne w łazienkach. Cena oczywiście będzie adekwatna do jakości liczona w tysiącach. Mi mąż zrobił szafkę pod umywalki z drewna dębowego a teakowy dał tylko blat bo tam się głównie rozlewa wodę. Tanie blaty teakowe kupowaliśmy w leroyu - po 800 zł za sztukę. Jeśli myślisz, że dzieci będą na potęgę rozlewały wodę również na sam mebel to zwykłego drewna nie polecam:no:

 

Ładne płytki w łazience:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiantum, afelandra, aglonema, alokazja, anturium, begonie o dekoracyjnych liściach, bluszcz, cantedeskia, cibora, cissus, dipladenia, diffenbachia, dizygoteka, dracena, eschynantus, fikus pnący, fitonia, kaladium, kalatea, kolumnea, kordylina, kroton, ktenante, maranta, medinilla, monstera, paprocie, pellionia, pisonia, pokrzywiec, reo, sagowiec, scindapsus (epipremnum), sitowie, skrzydłokwiat, storczyki, syngonium, tillandsja, widliczka, zielistka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie tłumacza googlowego, to zaraz Ci się wyjaśni co jest co, albo poszukaj nazw na stronie szkółkarzy http://www.zszp.pl/?id=203&lang=1

 

 

Jeśli mało światła to trzeba doświetlać. Lampę należy tak umiejscowić, by światło padało na roślinę z góry, z odległości 30-50 cm.

Ale jest problem:

 

 

  1. lampy HPS (Wysokoprężne Lampy Sodowe) są drogie, cena żarówki ok. 20-50zł natomiast potrzebny do tego statecznik to koszt z rzędu od ok. 120 zł (za 150W).
  2. lampy metahalogenowe, potrzebują tak jak sodowe, statecznika. To jest najwydajniejszy, ale zarazem najdroższy sprzęt.

 

 

Można użyć tańszych:

 

 

  1. świetlówki kompaktowe, są chyba najlepszym wyjściem. Możemy małym kosztem kupić kilka żarówek.
    Żarówka 20W daje ok. 800-1200 Lumenów, wiec nie jest tak źle. To wystarczy.
    Świetlówki możemy wkręcić do lampki lub samemu zrobić „lampę" składającą się z kilku świetlówek.

 

 

Efekt jest widoczny po kilku-kilkunastu dniach. Jeżeli rośliny są w ciemnym pomieszczeniu możemy je doswietlac 12 godzin na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dżungli w łazience nie chcę ;) starczy mi jeden efektowny kwiat, no może dwa. Przyjrzę się liście uważnie bo muszę wybrać cos mniej wymagającego ( ode mnie :D )

Wczoraj mialam zdecydowanie zły dzień. Dziś łazienka na mnie tak nie dziala jak wczoraj i nawet zaczynam się zastanawiac czego ja od niej chcę :p ściana z prysznicem już w ogóle jest super, najsłabiej wygląda wanna i to okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie prezentuje się łazienka:)

 

wypowiem się odnośnie forniru dębowego bo taki mam z szafkami nic się nie dzieje ale niestety z blatem już tak...u nas jak zamykam baterię to z mokrych rąk kapie woda, muszę pilnować, żeby od razu wycierać jeśli tego nie robię to niestety powstają wybrzuszenia, uważacie, że powinnam to reklamować? a może tak jak Marta zabezpieczyć blat lakierem do schodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie prezentuje się łazienka:)

 

wypowiem się odnośnie forniru dębowego bo taki mam z szafkami nic się nie dzieje ale niestety z blatem już tak...u nas jak zamykam baterię to z mokrych rąk kapie woda, muszę pilnować, żeby od razu wycierać jeśli tego nie robię to niestety powstają wybrzuszenia, uważacie, że powinnam to reklamować? a może tak jak Marta zabezpieczyć blat lakierem do schodów?

 

No co Ty, Ola, już wybrzuszenia? zadzwoń do swojego stolarza, zapytaj czym to zabezpieczył? moi twierdzili,że od zawsze jest to lakierowane lakierem schodowym i nie mają żadnych reklamacji. Moja szafka koło prysznica jest narażona na kontakt z wodą (kabina bez drzwi), ale póki co nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie olalee zmartwiłaś tymi wybrzuszeniami Serio nie wiem co robić z tymi szafkami bo przecież nie zabronię dzieciom się ruszać w wannie :p Wiadomo że chlapią przy kąpieli a i blat przy umywalce będzie nie raz zalany...

Z dobrych wiadomości to w sobotę ma być lustro w łazience :)

 

 

A oto kuchnia z nieco szerszej perspektywy. Zdjęcie robiłam z dwa dni temu, zaraz po wielkim kuciu więc wybaczcie bałagan i kurz. Ale w efekcie lodówka stoi równo z linią mebli i ma zrobiony dopływ powietrza z wiatrolapu. Kratka wentylacyjna jest przy samej podłodze i ma być ukryta w listwie przypodłogowe : jest płaska a długa ;). Za górną szafką jest też wykute żeby powietrze mogło sobie górą uciekać. Przy okazji mąż poprzerabiał mi gniazdka bo część po montażu mebli okazała się być nie tam gdzie trzeba.

 

8652f5540a81ed727a489162963636bb.jpg

 

Nadal nie wiem czy zostawiać czy oklejać. Nie ukrywam że mnie kusi kolor ale panel na środku musiałby zostać srebrny raczej

 

Wosk osmo dekoracyjny lazurowy w kolorze dąb antyczny byłby ok na belki w kuchni?

 

http://www.osmo.com.pl/images/kolory/wosk-lazurowy_3168d.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wszystko wygląda a lodówka na równo z meblami wygląda super,co do oklejania na jaki kolor ta mięta ?

 

Ja w sprawie oleju osmo,kupowałam próbki i wiem jedno kolory wychodzą inne niż na obrazkach nawet tych na puszkach z 4 kolorów wybrałam ten który był najciemniejszy a okazał się całkiem jasny.

 

Trzeba sprawdzać na gatunku drewna na którym ma być położony docelowo,moim zdaniem te kolory które mają w opisie satynowy to kryją bardziej,a inne wydobywają podkreślają ładniej słoje,zależy jaki efekt chcesz osiągnąć-to moje wnioski z osmo do tarasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...