Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mmikka jaki będziesz robić płot? Chcesz bejcować czy malować? Nas też to czeka ale na razie nawet pomysłu nie mam...

 

Cieszę się że łóżko się podoba - nam też, bardzo ) Ale pomysł nie jest nasz, widziałam tak zrobione łóżko na pintereście, tyle że tam użyte były palety.

 

Tomkowa dzięki za pościel ale teraz nie będę kupować pościeli. Muszę raczej pomyśleć o ścianach (malowanie) , poduszkach i dodatkowej narzucie na łóżko. Tej poprzecznej, ktoś wie jak to się nazywa? Poprzymierzałam trochę tkanin do narzuty (tej w drobniutkie kwiatki) i wychodzi na to że pozostałe wzory muszą być wyraźne

 

Stolik nocny zrobię chyba z Ikeowego stołka bo przyda się czasem do sięgania po rzeczy upchnięte na najwyższych półkach szafy

 

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/bekvam-taboret-ze-schodkiem-bia-y__0122140_PE278505_S4.JPG

 

96de14d34109299c3f86a06654cba423.jpg

Myślę żeby dorobić półkę za tym niższym stopniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, od strony sąsiada jest kilka paneli drewnochronem pomalowanych i nie wygląda ten płot dobrze, mimo że każdej wiosny jest odnawiany.

Zabawa straszna, bo żywopłot przed płotem posadzony. Zielenieje i mchem porasta. Wzdłuż ogródka są nie nasze betonowe panele i koniecznie trzeba te wstreciuchy zakryć, Ogródek wielkości dywanu, ale paneli potrzebuję 9, 180x180 plus coś do malowania i kwota rośnie.

aTrawnik do wymiany, krety zryły to co 2 lata podrasowywałam:( Za płotem rosną sosny i thuje i mamy straszny cień.

Na płot musi iść mało kasy, bo jeszcze jeden pokój jest do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani podrzucam pomysły na przerobienie stołka :)

http://p-fst2.pixstatic.com/5443e8f8dbfa3f44f1004747/_w.540_s.fit_/Bekvam%20step%20after%20final.png

 

b9e59aecb174744ec6f185e67e109ad2.jpg

 

tutaj, co prawda kuchnia dla dziecka, ale kosz mi się skojarzyć z półką, o jakiej piszesz :)

http://351685206.r.lightningbase-cdn.com/wp-content/uploads/2014/05/bekvam2-682x1024.jpg

 

http://cdn.homedit.com/wp-content/uploads/2014/12/diy-furniture-from-ikea-bekvam-step-stools.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, od strony sąsiada jest kilka paneli drewnochronem pomalowanych i nie wygląda ten płot dobrze, mimo że każdej wiosny jest odnawiany.

Zabawa straszna, bo żywopłot przed płotem posadzony. Zielenieje i mchem porasta. Wzdłuż ogródka są nie nasze betonowe panele i koniecznie trzeba te wstreciuchy zakryć, Ogródek wielkości dywanu, ale paneli potrzebuję 9, 180x180 plus coś do malowania i kwota rośnie.

aTrawnik do wymiany, krety zryły to co 2 lata podrasowywałam:( Za płotem rosną sosny i thuje i mamy straszny cień.

Na płot musi iść mało kasy, bo jeszcze jeden pokój jest do zrobienia.

 

M też mamy betonowe paskudztwo z jednej strony....

Niestety nie pomogę co do konkretnego srodka do malowania bo sama się nie znam. Wiem tyle że jak będę kupować to pewnie coś lepszego, może Flugger?

 

Słonko dziękuję za inspiracje :) Szczerze mówiąc nie wiem czy będę malować. MOże dla odmiany zostawię kolor jaki jest i tylko jasną półkę dołożę?

 

Muszę koniecznie kupić poduchy. Gdzie szukać? Zrobiłam przymiarkę z tego co mam w domu, a nie ma prawie nic :p

 

cdb09381fb44f2d4e81207d50e34add3.jpg

 

Coś nie mogę zdjęcia dodać

 

7dc3a836f4f992fc98a6ea97dc576fb9.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamik te drzwi akurat dopiero pomalowane raz, podkładem na sęki ;)

 

Co do klamek to chyba pójdziemy po najniższej linii oporu (cenowego ) i kupimy takie

 

http://3.allegroimg.pl/original/02/59/00/68/02/5900680227

 

Nie wiem tylko jak ten kolor na żywo ale cena zachęca : 20 zł za komplet :)

 

Lampy nie kupiłam, podoba mi się ale nie jestem przekonana do niej w 100% więc szukam dalej

 

Dziś na WW były lampy ale jakieś szaleństwo, minutę po 8 prawie wszystko zarezerwowane :D

 

A poduchy niestety muszę kupić inne, mogą zostać jedynie Akkerkule ikeowe, ta granatowa jest synka i nie odda a ta druga w kwiatki to materiał narzucony na poduchę ;) Materiał kupiłam z myślą o lampkach do sypialni

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie klamki jak klamki. Przy tej cenie można zaryzykować. Albo kupić 3-4 sztuki i sprawdzić co mają w środku.

 

Kolor chyba wiem jak wygląda na żywo. Oglądałam takie w markecie. To jest jak stal szczotkowana polakierowana, a spod spodu lekko przebija coś jakby złotawy mosiądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne poduchy są w nowościach z Ikea. http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/tillfalle-poszewka__0374802_PE552956_S4.JPGhttp://www.ikea.com/pl/pl/images/products/tillfalle-poszewka-czarny__0374801_PE552955_S4.JPG

Ale niedostępne w Katowicach. Przez co strasznie mnie wkuzyli bo cala seria jest fajna i rozwiązała mój problem na żyrandol w sypialni a tak to klops

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi macie robione przez stolarza?

czy kupiliście gotowe?

pytam bo widzę,że ładne :)

 

taka ciekawostka - znajoma kupiła 2 pary drzwi wewnętrznych porty, 2 pary drzwi z futrynami - 2,5tys

4 tygodnie oczekiwania

przyjechali, zamontowali

 

zamontowali źle, jakieś szpary porobili

drzwi mają wgniecenia, i pod okleiną nie są gładkie tylko taka jakby tektura falista się odznacza :sick:

idą do reklamacji

 

moja mama kupiła miesiąc temu sosnowe drzwi z liroja, z futrynami i prostą klamką wyszło 380zl za dzrzwi

wyglądają pięknie, są ciepłe w dotyku, nasz pies już drapał w nie żeby wejść więc małe ryski są i w ogóle tego nie widać :lol2:

i chyba się ku takim drzwiom skłaniam, najwyżej je ługiem machnę żeby trochę wybielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małydomekpodłodzią my wybraliśmy te same drzwi co Twoja mama ;) Jeden błąd zrobiliśmy - ościeżnice. Mamy wąskie, myślałam że nie ma szerokich do tych drzwi i mówię mojemu M że szkoda że mają wąskie a on mi na to że szerokie też były ale na zamówienie :eek: Chyba nie mówił nic bo wiedział że chcę szerokie a nie chciał czekać 4 tyg...To teraz się męczy z obrabianiem tych wąskich.Mogłabym już dawno temu korytarzyk pomalować ale "okolice" drzwi nadal niegotowe.

Same drzwi fajne ale wymagają sporo pracy. Do pomieszczenia gospodarczego też mam takie tylko z szybkami

 

Co do klamek to o jakość boję się mniej niż o kolor. Teraz mamy takie najtańsze po 10 zł, kupowane na szybko żeby tylko były i działają

 

Tomkowa stołek zawędrował już do sypialni ale tylko na tymczasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały prezencik z okazji kominkowej :) Mam nadzieję, ze Ci się spodoba. Ciekawa jestem przy którym chętniej „usiądziesz” :D

Sorry za okno, ale tylko takie miałam pod ręką.

Płyteczki to heksagony Peronda Argila.

 

Waniliana fireplace-Jotul100+cegla.jpg

Waniliana fireplace-Jotul100+Peronda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, super, podoba mi się :) Bardziej wersja pierwsza, z cegłą. Koza znajomo wygląda :cool: Fajnie wyrównane ściany tym regałem. Tylko że u mnie musi się tam jednak tv i kolumny zmieścić :( A tak jak jest na wizce jest idealnie. Zupełnie nie pomyślałam żeby dać belkę tak wysoko a to fajnie wygląda. Dzięki :hug:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie mają wypisane gdzie jest i we Wrocławiu też nie mają i mieć nie będą. Jesteśmy miastami gorszej generacji ;)

 

Piękne te pomysły :)

My wczoraj szlifierka kupiliśmy i zaczynamy zabawę z kredensem. Fajne opóźnienie ale dopiero teraz zaczęliśmy wychodzić z zapalenia oskrzeli (mnie jeszcze zapalenie zatok)

 

Też będziemy za jakiś czas kombinować z tekturowym kominkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi znajomo wyglądać, bo to przecież Jotul 100 :D

Tam gdzie wstawiłam regał, możesz zrobić podobnie tyle, że z uwzględnieniem miejsca na TV i całaresztę. Na dodatek można je bedzie nawet ukrywać, albo tak obudować, żeby nie były bardzo widoczne.

 

Wnękę na piecyk możesz, też wykónczyć tak:

 

Waniliana-fireplace-Jotul100+Azulejos.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi znajomo wyglądać, bo to przecież Jotul 100 :D

Tam gdzie wstawiłam regał, możesz zrobić podobnie tyle, że z uwzględnieniem miejsca na TV i całaresztę. Na dodatek można je bedzie nawet ukrywać, albo tak obudować, żeby nie były bardzo widoczne.

 

Wnękę na piecyk możesz, też wykónczyć tak:

 

[ATTACH=CONFIG]346509[/ATTACH]

 

Ale klimatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten stołek z Ikea. Kupiłam go do garderoby, co by można było przysiąść przy ubieraniu i do włażenia po rzeczy z wyższych półek. I tu sprawuje się znakomicie. Do ostatniej niedzieli nie mieliśmy stolików nocnych, więc stołek służył także jako stolik nocny. Niestety nie był w tej roli zbyt wygodny. Dziura na górnym poziomie grozi np upadkiem telefonu. Na dole zdecydowanie trzeba dorobić półkę, bo praktycznie niewiele się da tam położyć. stołek nie jest mały, a powierzchni do kładzenia jest niewiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...