Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Pestko nie wiem skad pochodzi Twoja wiedza na temat plukania podkladow ale moim zdaniem zostalas oszukana. Olej kreozotowy jest nie do usuniecia i jest silnie toksyczny. Wystarczy otworzyc pierwszy lepszy link dot. podkladow i mozna tam przeczytac co toza swinstwo. Nawet sa rozporzadzenia,ze nie mozna tego wprowadzac do obrotu. Tak nawet na logike jesli taki podklad mozna kupic za 15- 30 zl to jest to cena smiesznie niska biorac pod uwage wage takiego drewna. A gdzie proces czyszczenia,plukania,przycinania? Zakladam ze po procesie plukania jest to pelnowartosciowe drewno do urzadzania fancy ogrodow to cena 30zl jest nierealna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i wychodzi na to że nie będę ryzykować, mam małe dzieci...Chyba muszę poszukać innego rozwiązania, zwłaszcza że nie potrzebuję zbyt dużo tego drewna.

Ale zadzwonie jesczcze do kolegi, pracuje w drewnie, jest chemikiem. Myślę że jego opinia będzie wiarygodna

 

edit http://www.akademiaodpadowa.pl/227,a,3-czy-powtorne-wykorzystanie-drewna-impregnowanego-wycofanego-z-eks.htm

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ale ja nie napisałam, że one są płukane w celu usunięcia kreozotu. O tym nawet nie pomyślałam :eek: Można kupić podkłady takie jak żywcem wyjęte z torowisk i takie które pod cisnieniem wypłukano z brudu. O to mi właśnie chodziło :yes:

 

Belki = podkłady kolejowe nowe z przeznaczeniem do ogrodów, czyli nie nasączone kreozotem:

http://www.maderapol.com/podklady.html

http://www.drew-rem.pl/podklady.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja troche nie wiem o co chodzi bo pisalas o pozbyciu sie brzydkiego zapachu a nie da sie tego zrobic bez pozbycia sie kreozotu bo to on tak capi. I wyraznie byla wzmianka o podkladach kolejowych wymienianych na betonowe. Nowych belek robionych na wzor podkladow nie ma sensu plukac bo sa nowe a starych nie ma sensu bo smrod i tak zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

Nie pisałam w tamtym poście o nowych podkładach.

Kreozot w starych podkładach może nie mieć zapachu. Wietrzeje z czasem. Mnie właśnie takie podkłady udało się kupić. To cała tajemnica.

Płukanie dotyczyło brudu, bo przecież podkłady zdjęte z torowiska są obrzydliwie brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko ewidentnie pisałaś, że są metody na pozbycie się zapachu. Brak zapachu nie oznacza, że podkład jest już bezpieczny. Konczac dyskusję myslę, że literatura w necie dot. podkładów jest tak obszerna że wszyscy mogą wyrobić sobie na ten temat własne zdanie;) To zdanie pewnie będzie tym surowsze im więcej człowiek ma do stracenia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, dzieciaczki masz wyjątkowo słodkie, no do schrupania :wiggle::popcorn::popcorn:

I mają ubranka w kolorach mandali (chyba) :wiggle:

 

Po przeczytaniu artykułu o podkładach, zdecydowanie nie warto, a już na pewno przy takich maluszkach:no:

 

a tak sobie jeszcze mysle, już bardziej na poziomie "akademickim" :rolleyes: czy wszystkie podkłady przez wszystkie lata zabezpieczane były w taki sam sposób? Tym samym mazidłem? Tak mnie te koty u Pestki zastanawiają, że na podkładach leżą, może one jednak (te podkłady, a nie koty oczywiście :rolleyes: ) akieś się trafiły inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamik pewnie po prostu to sa kolory które mi się podobają :)

 

Co do podkładów to na 100% nie będę ryzykować choć wierzę że da się kupić i takie nietoksyczne. Ale i tak stresowałabym się za każdym razem jak dzieci by ich dotakały.

 

Szukam dech na taras. Z tego co widzę modrzew to ok 100zł mkw, sosna 50zł. Potrzebujemy 20 metrów na taras "główny" , skłaniam się ku sosnowym deskom bo jednak są połowę tańsze. Nawet gdyby wytrzymały 5-6 lat to chyba na tym etapie się nam opłaca...Wyszłoby 1000zł za dechy, nie wiem ile legary. W takim układzie moglibyśmy myśleć o tym tarasie z boku. No i są jeszcze schody wejściowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej były zabezpieczane tym samym od 200 lat. Po prostu te akurat podkłady nie wydzielają zapachu. Zostały oczyszczone powierzchniowo i umyte. Są też dobrze wysuszone, co na pewno ma znaczenie.

W każdym razie koty „mówią”, że okey, nieśmierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te ceny wyliczyłaś?

Na stronie sklepu są podane ceny za sztukę i ceny za m2. Wszystko zależy od wielkości deski i impregnacji. Te krótsze są tańsze i to sporo.

 

Np.:

 

 

  • modrzew europejski ryflowany dwustronnie i impregnowany brązowo 25 x 120 x 3000 mm – cena za szt. 28,90 zł, a za m2 80,34 zł
    taka sama tylko bez impregnacji – za szt. 24,90 zł, a za m2 68,97 zł.
  • modrzew europejski ryflowany dwustronnie i impregnowany brązowo 25 x 120 x 1200 mm – cena za szt. 10,49 zł, a za m2 72,80 zł
    taka sama tylko bez impregnacji – za szt. 9,49 zł, a za m2 65,96 zł.

 

 

Pamiętaj, że wyliczenia ile desek wychodzi na m2 tarasu robi się uwzględniając co najmniej 1 cm odstępu pomiędzy nimi.

Do tego dochodzą różne drobiazgi montazowe, ktore proponuje sklep, ale to poza wkrętami można olać. Natomiast trzeba doliczyć legary. No, i oczywiście albo beton na wylanie słupków, albo bloczki betonowe.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie niedaleko wymieniali tory i podkłady właśnie z tych drewnianych na betonowe i sobie przez długi czas leżały ;) W niektórych miejscach dalej leżą ;). Nic tylko podjechać i brać :p

Ale jak lubię różne formy upcyklingu, robienia czegoś żeby wyglądało na stare i darmowe tak mnie odrzucają. Śmierdzieć nie śmierdzą nawet jak pada na nie słońce ale szczerze to wyglądają "toksycznie".

 

Mój na tą chwilę pomysł na taras (też mam jakieś 70-80cm nad poziomem gruntu) to zrobić po prostu schodki z drzwi i taras puścić po prostu na glebie, nie robić żadnych nasypów itp.

O taki taras :)

http://p-fst2.pixstatic.com/55e726202a099a494a0041c3/_w.540_s.fit_/grass_torontoyard.jpg

http://sugarandcharm.com/scwp/wp-content/uploads/2015/07/b419e5909dec5f3c19b05980ff9a15c3.jpg

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobitki tak na szybko pytanie mam :

stolik tej wielkości tylko niższy będzie ok? Czy ciasno i lepiej szukać mniejszego? Wstawiłam budowlany stolik męża żeby sprawdzić jak by to wyglądało :p Stolik który chciałabym kupić jest 13 cm niższy od tego a 5 cm wyższy od siedziska kanapy. Kanapa ma 192 cm długości a stolik 109. Takie proporcje są ok? Ciężko trafić krótsze, prostokątne lub owalne stoliki

 

f8efcb0d49f5ff8f4d0ef8807cb98f05.jpg

 

Stolik ma być przewoskowany na interesujący mnie kolor, ja się nie podejmuję walki z czereśnią bo za cienka jestem na takie zabawy. Zresztą na zakup wosków czy bejc wydam niewiele mniej niż babka chce za zrobienie stolika.

 

http://klasyczne-meble.pl/65321-Allegro/2743-lawa.jpg

 

Na podłodze kocyk bo właśnie odbywa się piknik ;)

 

Aniko u nas dom było trzeba obsypać bo wyglądał okropnie nieproporcjonalnie

 

Pestka Ty też się jeszcze nie zdecydowałaś czy dechy sosnowe czy modrzewiowe? Dobrze pamiętam

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie będzie okey.

 

Jeszcze nie wiem co z deskami. Mam jeszcze możkiwość dogadania w naszym okolicznym tartaku. Oni też robią deski tarasowe i mają modrzew europejski. My u nich stale kupujemy, więc może cena będzie lepsza. Na deski podłogowe tak się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kuchnią czekam na pincet złoty od Szydło ;) w sumie już wisi nam 1500zl więc sfinansujemy. Żeby dla dzieci to będzie mi się bardzo chciało w miłym otoczeniu ciasta robić ;) a tak na poważnie by te płytki które sobie wybrałam i tylko czekają już na wpłatę to musimy mieć przypływ pieniędzy bo tak to nie ma szans. Na AGD musimy sprzedać to nieszczęsne mieszkanie po babci. A projekt kuchni z ikei wstępnie na 8tyś mam obliczony. Powolutku, kupując na początku obudowy, potem wyposażenie wewnętrzne dojdziemy do jej skończenia. Chociaż nie powiem, bo mnie już mocno męczy zabawa w PRL palniczek i zabawkowy piekarniczek.

Byfyj to też zabawa na dłużej niż nam się wydawało. Mamy siłę jednorazowo zedrzeć pół jednych drzwiczek. Te stare farby są niezniszczalna w miejscach gdzie nie odpada ;) Szyby wymienione ;).

 

Teraz pokój syna malujemy i ogrod, ogród, ogród... 16 czerwca przyjeżdża mój tata z całym samochodem sadzonek i muszę mieć miejsce by je posadzić

Edytowane przez AnikoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę złożyć wniosek o pińcet od Brochy.....jakoś się zebrać nie mogę.....

A co do wykańczania to widzę finansowo szaleństwo jak u nas :rolleyes:

Jak na złość dziś po dłuuugch poszukiwaniach natknęłam się na lampę którą bym chciała w salonie. Kosztuje na WW 700zł :p I wygląda na to że będę dalej szukać. Pięknie by się zgrała z Jotulem

 

PL-AM593WWAZ6WSPL-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha :]

Chciałam ci podesłać "tańszą alternatywę" która chyba jest podobna i którą widziałam jakiś czas temu w markecie budowlanym.

Znalazłam link i widzę cenę :]

Dobra.... nie jest tańsza :p Taki fail

https://www.obi.pl/decom/product/Spot-light_%C5%BByrandol_Cage_6x60_W_E14/6247910

(wyobraź sobie z innymi żarówkami)

 

(ta która mi się relatywnie podoba kosztuje "tylko" 350zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...