Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Tu ważne jest zestawienie odcieni. Dlatego tak Ci się podobają, bo wszystko jest kolorystycznie wyważone. Każdy kolor ma swoje miejsce w sensie konkretne kolory na ściany, inne na podłogi, jeszcze inne jako tkaniny. Nawet obraz na ścianie jest nieprzypadkowo dobrany pod względem kolorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wani, ten zestaw kolorów do salonu bardzo ładny. Jeśli Ci w duszy gra, to trzymaj się go, chociaż poza farbą nie będzie łatwo dobrać w takich kolorach tkaniny.

 

Ja już nie wiem co mi w duszy gra....mam tą szarą kanapę i coś mi nie pasuje. MOże to ten szary taki do dupy? Jakby lekko w beż wpadał. Na próbniku wyglądał jak szary, dość jasny - w domu buro. Może w dziennym świetle będzie lepiej. Ściany w tynkach nie pprawiają ogólnego wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem co mi w duszy gra....mam tą szarą kanapę i coś mi nie pasuje. MOże to ten szary taki do dupy? Jakby lekko w beż wpadał. Na próbniku wyglądał jak szary, dość jasny - w domu buro. Może w dziennym świetle będzie lepiej. Ściany w tynkach nie pprawiają ogólnego wrażenia

 

Wani, fotki, fotki, please!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zaśmiecić trochę wątek prywatą ;) bo wy tutaj się znacie na malowaniu mebli. Czy muszę jakoś specjalnie kombinować jakbym chciała przemalować mebel ze sklejki - takiego billego z ikei. Koszmarnie nie podoba mi się "ikeowa biel" mocno odstaje od bieli typowej na ściany więc chciałam billego przemalować farbami którymi maluję ścianę by idealnie się w nią wkomponowały ale nie wiem czy po prostu mogę przemalować (wiadomo że trzeba odtłuścić i wyczyścić) czy muszę jakoś szlifować, nakładać podkład itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli umyjesz i odtłuścisz to wystarczy. Pewnie, że zawsze następna warstwa farby lepiej trzyma się jeśli lekko przetrze się papierem ściernym, ale to nie jest krytyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc chciałam billego przemalować farbami którymi maluję ścianę by idealnie się w nią wkomponowały ale nie wiem czy po prostu mogę przemalować (wiadomo że trzeba odtłuścić i wyczyścić) czy muszę jakoś szlifować, nakładać podkład itp.

 

Farby do malowania ścian raczej nie nadają się do malowania mebli. Możesz poprosić o wymieszanie dokładnie tego samego koloru, ale dla farby dedykowanej do malowania np. drewna. Moim zdaniem billego należy lekko przetrzeć drobnym papierem ściernym. Wtedy farba zupełnie inaczej się trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waniliana super sofa i odcień jaki lubię :) Każdy kolor poduch będzie pasował :)

 

Z zabawkami mam podobnie, do tego leżaczki, bujaczki jezdziki i co tam jeszcze wymyślono :) A że nie dorobiłam się jeszcze dywanu to na podłogę kładę kołdrę żeby pod pupą miały miękko więc wygląda to nie specjalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, sofa i kolor git, będzie się dobrze komponować ze wszystkim

chciałam tez napisać, że "przez" Tomkową, byłam dzisiaj w tk i widziałam lustra, które mogły by Ci się spodobać, pisze u Ciebie, bo masz do tego tikeja blisko (chyba), więc może Ci gdzieś podpasują

nawet pozwolę sobie wstawić na chwilę zdjęcia, słabe, bo na szybko, ale nie mogłam się powstrzymać

czarne.jpgszare.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...