Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przedstawiam szafę, mimo że jeszcze nie poobrabiana, niewyregulowana i bez uchwytów. Wiem że nie jest idealnie ale prz ypominam że to DIY ;)

Przymierzyłam gałki i zastanawiam się czy gdyby znaleźć coś ładnego to nie byłoby ok?

 

b0874bb8e638d8e476bfd727a5ba5c49.jpg

 

Wrażenie że jest krzywo (zwłaszcza n łączeniu listew pionowych z poziomą) wynika z tego że listwy są wkute delikatnie w ścianę w zależności od nierówności tejże : będzie to wyrównane oczywiście. NA górze przyjdzie jeszcze biały regips, trochę żałuję że nie zrobiliśmy na górze szerokiej opaski

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diy? gratuluję efektu :yes:

gałki wyglądają fajnie imho, tylko nie wiem, jak z wygodą przy takich dużych drzwiach -jakoś mi się kołacze, że.jednopunktowy uchwyt typu gałka trzeba mocniej ciągnąć

 

Zabudowa DIY, szafa to Pax :)

 

NIe wiem jak z wygodą gałek przy dużych drzwiach, wiem że poszukiwanie uchwytów mnie przerosło. BYłam u dwóch stolarzy, dzwoniłam do sklepu który zalinkowała Pestka czy mają dłuższe - nie. Więc może gałki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uchwyty może sami zrobicie? To wýkonalne.

 

2 klocuszki drewniane i listwa. Klocuszki nawiercić i wkręcić w nie śruby takiej długości, żeby przeszły przez drzwi. na klocuszki nakleić super klejem listwę. Wszystko pięknie wygładzić i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanilia wkleje ci dzisiaj moje uchwyty w szafie w przedpokoju u mnie sa to wlasnie takie klocki drewniane ale wpuszczane/wklejane we frez. Tez musialam dlugo tlumaczyc o co mi chodzi ale firma dala rade. Tlumaczylam ze chodzi mi o uchwyty takie jak klocki w grze jenga:) Moze daloby sie u nich zamowic jezeli wlasnie o to ci chodzi i zrobic tak jak mowi Pestka.

Maz zwolni kompa i wkleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś trafiłam.

http://decoholic.org/wp-content/uploads/2015/06/Kithen-Open-Shelves-2.jpg

 

Aniko, jesteś zainteresowaną resztą tej kuchni? Zdaje się, że mam ją w zasobach na twardym dysku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waniliana, szafa wyszła super!:) Gałeczki mi się nie widzą, są za małe ;) Uchwyt podłużny zrobicie sami, kup drewnianą listwę konstukcyjną np. 3x3 cm i każdy zakład z frezarką powinien Ci pomóc wyciąć jeden róg tak, aby można było to chwycić przy otwieraniu drzwi. Przycinasz na odpowiedni wymiar, przyklejasz do drzwi, dodatkowo przykręcasz wkrętami ;)

Chodzi o coś takiego, wycięcie narysowałam czarną kreską ;)

 

drewno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...