Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wygląda na to, że po bokach materiał jest "przeciągnięty". Zdejmij materiał i na podłodze złóż na pół prostopadle do środkowego przeszycia. Zobaczysz wtedy, czy boki są równe, czy da się tkaninę "wygładzić" bez falowania boków.

W jakiej odległości od brzegu są pierwsze przelotki? Powinny być ok 5 cm

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12360276_447475878785844_7703708456978075700_n.jpg?oh=3db8f0be956cf42d57b247edc25af0b2&oe=56D90443

 

Podobno brakuje przelotek

 

A w tej taśmie nie ma takich "szlufek", żeby przez nie przeciągnąć sznurek?? Na pewno są, sprawdź

 

roletyrzymskie4.jpg

 

edit: przyglądam się i przyglądam i sama nie wiem, czy sznurki są u Ciebie przez te szlufki przełożone, czy nie ;)

Tu mam jeszcze taką fotkę z podobną taśmą do Twojej. Sznurek powinien być przełożony pod tymi szlufkami:

 

roleta.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roletka, którą zrobiłam na okno łazienkowe, ma przyszyte kółeczka do poprowadzenia linek i poziome tunele przez które przeciągnęłam cienkie bambusy. Nie zwija się tak nieładnie jak ta Wanilii. Nie mam tam żadnej taśmy ze szlufkami. Tylko kółeczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż kółeczek nie da się przyszyć maszynowo ;) Ważne, żeby działało. Ja muszę u siebie poprawić prowadzenie sznurków u góry rolety, w poziomie. Źle zamocowałam przelotki i sciąga z jednej strony 2 górne bryty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ustawiłaś kolory :)

 

Pestka no nie żartuj :cool: Przecież ja się nie znam na kolorach ( i to wyjaśnia dlaczego nad własnym dziełem nie pieję z zachwytu :lol2: ) .

 

W przyszłości staną tam drewniane krzesła. Już się przekonałam że najbardziej podoba mi się we własnym domu połączenie naturalnego drewna z wzorzystymi tkaninami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie nadeszła pora żeby się zastanwić co nad stołem? Stół i kanapa stoją na jednej ścianię, w dodatku jej przedłużeniem jest kuchnia z mandalą....W związku z tym nad stołem musiałby być chyba spokojnie? Może lustro oddzieliłoby zgrabnie część wypoczynkową od jadalnianej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, czy stół jest różowy, czy tak wyszło na zdjeciu?

wydaje mi się, że fajnie jest jak dom "rośnie" razem z rodziną, teraz masz małe dzieci, takie krzesła pasują do Twojej rodziny, w domu pary seniorów wyglądałyby, wg mnie oczywiście ... średnio, drewniane stylowe krzesła z kolorowym, wzorzystym odbiciem tez będą piękne, pózniej :yes:

Co nad stołem, to sie nie znam, luster jakoś nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani chyba czuję klimat w jakim urządzasz dom:) Kolorowo ale stonowanie i to jest może klucz do sukcesu. Nie przejmuj się, że czegoś będzie za dużo. Już operujesz więcej niż czterema kolorami więc dla oka robi się mały bałagan ale bardzo przyjemny w odbiorze. Nie masz zaplanowanego całego wystroju więc działasz instynktownie i jak dla mnie wychodzi Ci bardzo dobrze. Nie uspokajaj ( nie lubię tego słowa-jest okropne ) tych pomieszczeń na siłę bo tak wypada. Widzę ten dom właśnie w takich bardzo przyjemnych licznych barwach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...