Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Nie trafiłam na nią pewnie dlatego, ze ona na stronie pokazuje renderingi. A przynajmniej większosc to są renderingi projektów, a nie zdjęcia realizacji. Wolę realizacje. Dziś znalazłam u niej w dwóch projektach heksagony. Ten, który linkujesz i TU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zrobiłam półki z tych, które Ci się podobały. Drewniane na metalowym czarnym stelażu. Jedna jest nieregularna - tzn w 2 kawałkach z dziurą pomiędzy - wprowadzi trochę dynamiki a w przestrzeni możesz wstawić obraz czy coś większego. Półki zaczynają się ponad głowami żeby było wygodnie. Kanapę odsunęłam od ściany. Lampa czerwona - oczywiście wybrałam jakąkolwiek :D Nie wiem jakie lubisz :) Ale pasowała mi do ludycznych ozdobień na białych poduchach :D

Bananowca wsadziłam w zwykłą bardzo dużą donicę a potem doczytałam, ze chcecie zrobić taką na drewnianym stelażu więc przed kolorowaniem przerobiłam :D. Drugi kwiatek zamakulkis - czy jak on się tam nazywa ale w każdym razie dobry wgłąb pomieszczenia, bo nie potrzebuje tyle światła. Postawiłam go na stołeczku - wiem, powinnam coś bardziej wyrafinowanego postawić :D Nad stołem posiłkowo- jadalnianym powiesiłam lustro. W pionie lepiej wygląda. Możesz tam powiesic obraz czy zegar ale zegary mi się takie mało prawktyczne wydają a jakoś nie znajduję ich jako ozdoby salonu :D

 

Stolik przy kanapie... z premedytacją wybrałam owalny żeby przełamać te wszystkie kąty proste. Ale zrobiłam ukłon w stronę Twojego ulubionego i posklejańca z różnych rodzajów drewna z niego uczyniłam :) Położyłam dywan - nie wiem czy lubisz dywany wiec go nie wypełniałam wzorem by nie narzucać stylu. Może to być zwykły chodnik też. Niewiele dodałam :)

 

 

 

http://ta2.com.pl/fm/wani1.jpg

 

i pokolorowane - słabo mi idzie z kolorowaniem :D

http://ta2.com.pl/fm/wani2.jpg

 

Nawet jeśli Ci się nie podoba zawsze to jakieś inne spojrzenie :)

 

Andariel jestem zachwycona Twoimi rysunkami :) Całość wygląda bardzo fajnie tylko jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiona do półek nad kanapą : dziś mi się wysypały klocki lego z cargo na przyprawy :bash: Tak więc obawiam się że przy takim układzie przez najbliższe dwa lata miałabym nad głową wieczny pierdolnik że się tak nieestetycznie wyrażę :p Owalny stolik wygląda fajnie ale zastanawiam się czy rzeczywiście coś trzeba tu przełamywać, sporo u mnie krągłości ;) Przy samej kanapie ma stanąć jeszcze okrągły puf i stołek ceramiczny ( póki co robi mi za siedzisko w łazience, siupam sobie na nim jak się dzieci kąpią). Dziękuję Ci bardzo, przy takich zdolnościach niepotrzebny Ci żaden program do projektowania wnętrz, zazdroszczę :yes:

 

Catti inspiracja z cegiełką rzeczywiście fantastyczna :jawdrop: Ogłaszam jednak wszem i wobec że zdecydowaliśmy się na rozwiązanie najbliższe pierwotnemu pomysłowi z uwzględnieniem Waszych poprawek tj mniej więcej tak jak na inspiracji z lustrem. Mocno rozważmy czy nie obniżyć sufitu nad regałem o bloczek tak żeby półka była nieco niżej

Skośne regały spodobały mi się tak bardzo że już planujemy jak go w sypialni ulokować. Zauważcie że na inspiracji Catti, tej z cegiełką sam regał jest "wkuty w ścianę" - to m.in dlatego całość wygląda tak fajnie.

 

Julianno zdaje mi się że się witałyśmy u mnie już :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, witam się w Nowym Roku,

widzę, że salon wzywa :-), kanapa świetna, ja będę potrzebować narożną i z tej serii są w rozmiarze, jaki mi pasuje, więc chyba też się skuszę (za jakiś czas)

do mnie wizki salonu/jadalni jakoś nie przemawiają, czy półki ukośne miałyby być do samej podłogi? Kanapa odsunięta tak, żeby był do nich dostęp, czy dosunięta do półek? A może jeszcze jakoś inaczej?

chodzi mi pogłowie układ taki, żeby z tych ukosnych zrobic jeden szerszy słupek pomiędzy kanapą a stołem (taki jak na inspiracji z winami), może w kącie za zasłonką też ukośne, ale węższe, na jedną kolumnę, a pod sufitem pomiędzy słupkami półki zwykłe, proste, wówczas nad kanapą mogłaby być tkanina w mandale. Wydaje mi się, że na wizce mandale z kuchni (piękne:-)) i mandale nad stołem byłyby zbyt blisko siebie, ale to oczywiście takie moje subiektywne odczucie.

A czy rozważałaś na ścianę przy stole np. pionowy pas innego koloru farba, albo tapeta, coś co z jednej strony zabezpieczy ścianę, da możliwość odmalowania fragmentarycznie (na wypadek "pomidorowej" :-)), ale też "zrobi" kącik jadalniany, może to być też coś w kształcie i wielkości lustra (rysunek andariel), musiałoby sie dobrze komponować z lampą nad stołem, bo to będzie pierwszy widok przy wejściu do części dziennej

 

MAmik mam te same wątpliwości co do ukośnych półek za kanapą, tj problem co za samą kanapą zrobić. No i tkanina nad stołem jest rzeczywiście za blisko mandali. W pasy nad stołem nie chcę się bawić, myślę że jak ogarnę temat lamp to się zastanowię czy trzeba tam czegoś jeszcze. O farbę nad stołem się nie martwię, cały salon będzie pomalowany w ceramicznej, inaczej będzie brudno przy dzieciach i psie. Co do połączenia półek skośnych i zwykłych to moja wyobraźnia tego nie ogarnia, chyba muszę narysować to sobie :)

 

Nie wiedziałam że Aleksander ma odpowiednik narożny, aż muszę poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia półek skośnych i zwykłych to moja wyobraźnia tego nie ogarnia, chyba muszę narysować to sobie

 

 

Nie wiedziałam że Aleksander ma odpowiednik narożny, aż muszę poszukać

:-) chciałam na szybko napisać i wyszedł mi taki bełkocik, układ jak na inspiracji Cati z białymi półkami i lustrem nad kanapą (piękne zdjęcie), półki/słupki pionowe zrobić w formie ukośnych, a górna długa zwykła,

albo górna w formie ukośnej, a pionowe zwykłe, klasyczne,

chodziło mi też o to, że te pionowe slupki może mogłyby być rożnej szerokości, ten koło okna węższy, a ten pomiędzy stołem a kanapą, wyjdzie chyba na środku sciany, może być szerszy, taki wąski wyglądałby chyba mizernie

 

Narożnika Aleksandra chyba nie ma, widziałam podobny, nazywa sie Harris, wydawało mi się, że to ten sam :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59ee4a85080c8a9b5f158e728ca7de95.jpg

 

NO właśnie ta ;)

Tkaninę dałam lżejszą bo docelowej taśma by nie utrzymała. Tak by to wyglądało. Półki muszą być wkute na 10 cm w ścianę ( za zasłonką jest pionowy grzejnik) czyli ze ściany na 15 cm. Nad półką górną zaznaczyłam obniżenie sufitu. Widzę teraz że "obraz" za wysoko

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oba pionowe zrób tej samej szerokości :)

 

Są tej samej szerokości ale wizualnie i tak będzie przekłamanie bo ta pod ścianą schowa się trochę pod zasłonką.

 

Ja znów w tkaninach przepadłam. Po motywie Mandali przyszedł czas na Suzani (Piu podpowiedziała). No masakra jakie piękności..

 

http://www.housefabric.com/Assets/ProductImages/Tapestry_Ishtihon_Plum.jpg

 

SUZSLNA_1.jpg

 

No i chodzi mi po głowie żeby fotel z salonu zrobić w ten sposób, oczywiście w innych kolorach ale chodzi mi o połaczenie tkaniny gładkiej z dużym pojedyńczym motywem.

 

fc7671091eeebfa525a0bc26d4e99de7.jpg

 

il_570xN.783125122_hrcf.jpg

 

edit :znalazłam tkaninę z fotela : 60 USD za yard

 

P0048_sunset_1.jpg

 

Dla porównania ta kosztuje 8 USD

 

6557c82a4b46b8affcdd59fe3514a926.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW - świetny pomysł z fotelem :yes:

Wkuwanie w ścianę? O kurcze nie wpadłabym na to - FM ciągle mnie zaskakuje :).

Cieszę się, że już byłam u Ciebie oficjalnie, tylko moja słaba frekwencja tłumaczy sklerozę :p

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam na sekundę bo mnie robota goni :

chciałam tylko napisać że farba dotarła i mogłam brać od razu duże wiadro : simply white to dokładnie ten odcień bieli jaki chciałam, piękny jest :wiggle:

Co do pale oak to nie jestem przekonana czy nie jest jednak trochę zbyt jasny.

Wkuwania regału nie będzie, przesuwamy grzejnik. Musimy więc czekać na hydraulika. Mamik stół nie jest docelowy ale na 3-4 lata musi starczyć ;) A obniżenie sufitu tak, tylko pod półkami

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi ostatnio brakuje czasu...ale wpadłam się pochwalić że kupiliśmy kuchnię do mieszkania pod wynajem :)

 

Ikea z drewnianym blatem

 

http://img09.staticclassifieds.com/images_tablicapl/332513019_1_644x461_meble-kuchenne-ikea-biale-wroclaw.jpg

 

Ze zmywarką i zlewozmywakiem 1500 zł :lol2: Niby to nie dla nas ale cieszę się że będzie ładnie :) Ogłoszenie znalazłam wczoraj i od razu jechaliśmy obejrzeć, dziś M pojechał po meble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super zakup jak za takie pieniążki. Byle by tylko na porządnych najemców trafić. U nas zostawiliśmy po wyprowadzce praktycznie wszystko nowe. Zrobiliśmy gruntowny remont mieszkania i natychmiast wpadliśmy na pomysł, że jednak trzeba się budować :D. Zawsze mam największy stres jak mi różni ludzie przychodzą oglądać mieszkanie. Przez telefon nie widać z kim się rozmawia a później po przyjściu oglądających okazuje się zonk np. w postaci pijanego małżeństwa z małym dzieckiem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutli my też byliśmy idealnymi najemcami ;)

Nie wiem co dalej będzie z mieszkaniem bo to miał być taki backup dla teściów ale sytuacja się skomplikowała i wygląda na to że nigdy w nim nie zamieszkają. BYł moment że uwierzyłam mężowi że kupno mieszkania to dobry pomysł ( sprzedaliśmy po latach, nieoczekiwanie, nieruchomość która byłą wrzodem na d..). Teraz jak brakuje kasy na wykończenie domu a jeszcze trzeba w to mieszkanie kasę włożyć to najchętniej bym się go pozbyła czym prędzej...MIeszkanie jest w świetnej lokalizacji, tanie w utrzymaniu. Nie wiem tylko na co nam ono potrzebne :p Mąż nieugięty twierdzi że dom wykończymy pomału z bieżących środków, że kasa by się szybko rozeszła, że cena złotego itd. Tak czy siak sprzedaż mieszkania kupionego rok temu chyba jest mocno nieopłacalna? Nie wiem po co pytam, M naprawdę chce je wykończyć i wynająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO weekendzie mam okap w kuchni. Tak się odzwyczaiłam że zapominam go używać :p Musimy go jeszcze gładzią pociągnąć i pomalować. Zrobienie zabudowy okazało się dość skomplikowane, może uda mi się wieczorem wstawić zdjęcia jak powstawała konstrukcja :)

Mam też pozaklejane wszystkie dziury w domu i .......porobione dodatkowe wentylacje w sypialni i u dzieci. Od czasu rozmowy na forum o wentylacji wierciłam o to dziurę w brzuchu mojemu M i zrobił :D

Teraz zastanawiamy się czego zrobić regał do salonu. Z desek sosnowych ?

 

Pestko orientujesz się może o co pytać sprzedającego i na co zwrócić uwagę kupując używaną koze?

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...