Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gąbkami nie idzie za dobrze, zakup sprzętu średnio wchodzi w grę.....

Mała wiertarka? Taka zwykła? Muszę zapytać czy mamy taką mała

 

a taka watą metalową, poszukaj w casto w dziale z papierami ściernymi.

 

Pestka chyba mówiła o mini-szlifierce, czasem tanią wrzucają w lidlu.

 

tu przykładowa

 

79314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Botti w jeszcze niższej cenie niż ja kupiłam http://www.nietylkoagd.pl/wyciskarka-slow-juicer-botti-pc150a-wolnoobrotowa.html

 

Wiertareczka dokładnie taka jak Emi pokazała. Są też prostsze, bez tego giętkiego węża.

Wióry stalowe też dobre są. W LMie znajdziesz na samym dole półek z bejcami do drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka dzięki :) a co z tymi pomidorami, porzeczkami i marchewkami? Daje radę chyba?

 

Już sprawdzałam że taka miniszlifierka w LM to niecałe 100 zł. Chyba sobie prezent zrobię :D

 

Zrobiliśmy atrapę kominka i wychodzi na to że w naszym salonie musi maleństwo stanąć

 

Wersja z większą kozą

 

86e07494f58496930715f77a5e5ba15e.jpg

 

i z mniejszą

 

d5cc778ab69d51ebb3978176985a51e3.jpg

 

Ma stać w takiej półzabudowie

 

a2e07764fca42bd7d262d8843c217086.jpg

 

To co nas martwi to czy ta mniejsza nie jest trochę za niska....Chcielibyśmy ją podnieść o jakieś 6-8cm na takim kamieniu

 

6b4c80a427722b69d54fff705856bb28.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, piękne inspiracje :)

Mniejsza koza chyba lepsza, ja bym jeszcze sprawdziła jak ma sie w proporcji do całego pomieszczenia, podwyższenie na kamieniu w formie takiego wysuniętego stopnia może przeszkadzać w komunikacji, jeśli takie podniesienie, to wg mnie tylko w obrębie samej wnęki kominkowej

 

czekam na efekty Twojej pracy z kolejnym pięknym mebelkiem, że będzie super, to już wiem, ale jak bardzo super???

 

na czym stanęło z zabudową wokół kanapy i z malowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamik własnie przez to malowanie zagęszczamy ruchy z kozą....bo tu sporo grzebania będzie i szkoda nam malować a potem syf robić...Ale będzie regał w kolorze ściany, jak z inspiracji Catti

 

Boratom co do montażu to ja jeszcze zielona jestem, wczoraj zaczęłam czytać wątki kominkowo-montażowe ;) Liczę na wsparcie fachowców. Pewnie mój mąż miałby więcej do powiedzenia w temacie ale chwilowo go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani jest taki specjalny preparat do usuwania starych powłok z mebli V33. Papierem ściernym to się rzeczywiście zajedziesz. Ten specyfik wyglada jak mleczko, smarujesz nim drewno, czekasz z 10 min i wszystko ładnie schodzi całymi płatami a tam gdzie nie odłazi to pomagasz sobie mechanicznie jakąś szpachelką. Ma jedną wadę - strasznie śmierdzi i nadaje się do użytku tylko na powietrzu. Dobrze jak jeszcze jest lekki wiaterek:) To oczywiście taka przyszłościowa rada bo nikt teraz zakopany w śniegu nie będzie tego robił. Drewno nie chłonie tego zapachu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuflada, drzwiczki, półki, przednia częśc boków - to da się oczyścić. Myślę :p

 

A nie myślałaś o wzorku na pleckach? ;) Bez szlifowania, malowania, może naklej ładną tapetę?

 

Nawet jak będą segregatory, to ponad nimi będzie widać tył mebla. Na inspiracji wzór geometryczny, ale Ty z pewnością znalazłabyś coś w odpowiadającym Ci klimacie :)

 

388090_0_8-5088-eclectic-family-room.jpg

Edytowane przez Tomkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, a co z pomysłem na wkucie się w komin? Wiem, ze to demolka, ale wtedy miałabyś więcej mięjsca w salonie. No, i nie ukrywam, że koza we wnęce pod kominem wg mnie wygląda znacznie bardziej stylowo. Poza tym jest mniejszy problem z czyszczeniem rury dymowej, bo popiół spada do paleniska.

Pomyśl też o modelu węższym, ale wyższym. Może PB podpowie Ci jeszcze jakąś irmę poza Jotulem.

 

Boratom, nie wszystkie wolnostojące piecyki mają w ogóle możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Większość tych bardziej tradycyjnych/stylowych pobiera powietrze wyłącznie z pomieszczenia przez popielnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż boi się kuć w kominie...:( Przyjazd Piotra B to niemały wydatek bo kawał drogi ma do nas...

 

Aga11 nie wiedziałam o istnieniu takiego preparatu a warto wiedzieć, dzięki :) Ciekawe tylko co to cudo ma w składzie :p

Tomkowa pożyjemy, zobaczymy ;) Myślałam raczej o szablonie niż tapecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taka watą metalową, poszukaj w casto w dziale z papierami ściernymi.

 

Pestka chyba mówiła o mini-szlifierce, czasem tanią wrzucają w lidlu.

 

tu przykładowa

 

[ATTACH=CONFIG]344137[/ATTACH]

 

Ja mam z biedronki za niecałą stówkę i jest super. Wycinałam nią między innymi otwory na gniazdka w płytkach. Moje ulubione elektronarzędzie, obok szlifierki oscylacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...