Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Mam ten stołek z Ikea. Kupiłam go do garderoby, co by można było przysiąść przy ubieraniu i do włażenia po rzeczy z wyższych półek. I tu sprawuje się znakomicie. Do ostatniej niedzieli nie mieliśmy stolików nocnych, więc stołek służył także jako stolik nocny. Niestety nie był w tej roli zbyt wygodny. Dziura na górnym poziomie grozi np upadkiem telefonu. Na dole zdecydowanie trzeba dorobić półkę, bo praktycznie niewiele się da tam położyć. stołek nie jest mały, a powierzchni do kładzenia jest niewiele.

 

Dzięki za opinię. Wychodzi na to że lepiej rozejrzeć się za innym stolikiem dwufunkcyjnym. Nie pomyślałam o tej dziurze, że telefon tam będzie wpadał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ograniczając się do tkanin i poduszek które mogę kupić w pl zrobiłąm szybkie zestawienie na łóżko : nie przesadziłam ? ;)

 

24ba72e410e6333d06d0b2d9aee90e36.jpg

 

Żeby to trochę uspokoić myslę że część poduszek mogłaby być szyta z tkanin łączonych : gładka plus kolorowa

 

Nieco ograniczona kolorystycznie wersja nr 2

 

b8a79501778c989bad23bbd46a1236b4.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w obu wersjach jest za duża różnorodność, ale ja nie jestem aż tak kolorowa.

Wzięłabym 2 gładkie - tabaczkową i turkus. Do tego dobrałabym jedną wzorzystą tkaninę i łączyła ze sobą w różnych kombinacjach. Ale większość zrobiłabym gładkie, albo lączone z dwóch gładkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba w tym szaleństwie jest medota, takie wzorzyste kolorowe tkaniny zawsze mi się z Tobą kojarzą :)

 

Fajnie że Ci się podoba bo mam nadzieję że mi coś ładnego z tego poszyjesz :)

 

TYlko się musze finansowo odbić od dna :p Póki co zbieram materiały powoli

 

Pestka pewnie masz rację, na szczęście i tak nie dam rady kupić wszystkiego od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszystko zależy od tego jak się te barwności ze sobą połączy.

Dla mnie takim przykładem znakomitego wyczucia jest Designers Guild. Tam wszystko bywa wręcz jadowicie kolorowe, a jednak pasuje i przyciąga wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 2 jest trochę skromniejszy i to wg mnie jest lepiej.

 

Te fotki, to nie twój styl, jednak popatrz jaka tu jest niesamowita zbieranina barw i wzorów, ale zawsze jest jakaś dominata. Coś co uspokaja kompozycję. Jak sobie taki kolor znajdziesz i będziesz się go trzymać, to na pewno Ci się uda wszystko ładnie pogodzić :)

Sporo można się nauczyć o zestawianiu kolorów i mieszaniu wzorów oglądając te zdjęcia. A najważniejsze, że pokazują jak który kóre kolory się ze sobą komponują.

Designers-Guild-1.jpg

Designers-Guild-5.jpg

Designers-Guild-3.jpg

Designers-Guild-4.jpg

Designers-Guild-2.jpg https://www.designersguild.com/uk/fabric/designers-guild/l1113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię kolor, ale wydaje mi się, że wybrałaś za dużo wzorów na łóżko ;) Zwłaszcza, że kompozycja poduszkowa na łóżku wygląda najładniej jeśli poduszki występują parami.

 

łóżko1.jpg

 

łóżko2.jpg

 

łóżko4.jpg

 

łóżko5.jpg

 

A tu sposoby układania poduszek. Wybierając konkretne ułożenie, łatwiej jest zdecydować, który wzór gdzie :)

 

łóżko3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie przekonałyście : z bólem serca muszę zrezygnować z większości pięknych tkanin i zdecydować się na dwa wzory plus jedne gładkie poduchy.

 

Łóżko ma 160 cm szer więc z tyłu muszą być 3 duże poduchy, tak jak w wiz Tomkowej ( :hug: )

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=348207&d=1456679831

 

i tu

 

ead526241414ccde9ad9d230058bc188.jpg

 

Zanim zdecyduję się co z tymi poduszkami wypadałoby chyba zastanowić się nad ścianami. Zostawić białe?

 

Tu kłopotliwa ściana z drzwiami które są blisko szafy

 

0fe555c72da5ef73c08ab303f9572e92.jpg

 

0a90b0aebfb42a40cfed0df6f03c0830.jpg

 

Biurko za jakisś czas wyjedzie. Póki co musi sobie stać. Szukam czegoś mniejszego za rozsądne pieniądze...

 

69383fca7ccf26f50d3d28754f77a78b.jpg

 

 

I na koniec, żeby porawić sobie nastrój po tych moich straszących zdjęciach niewykończonej sypialni:

 

http://images.meredith.com/content/dam/bhg/Images/2013/3/4/101291713.jpg.rendition.largest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek Emi dobrze radzi. Druga opcja to ciemny, czekolada może.

 

Weż pod uwagę, że jeśli opaskę przypodłogową i wokół drzwi zrobisz odpowiedniej szerokości, to między drzwiami i szafą nie będzie miejsca na kolor ściany :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani absolutnie nie będzie to wyglądało zle:) Skąd taki pomysł? Wiem jedno, bardzo dobrze, że tam jeszcze nie ma opaski przy drzwiach. Najpierw kolor na ścianę a potem wszystkie inne duperele - opaski, listwy przysufitowe, lamperie bo potem traci się masę czasu na zabezpieczanie tego i poprawianie bo i tak się pobrudzi . Po moim ostatnim malowaniu z takim majdanem na ścianach myślałam, że coś mnie trafi:bash:

 

Jeśli chodzi o kolor to ja u Ciebie widzę jakieś rozmyte pastele.

 

Bardzo ładny wzór drzwi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...