Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gaya Grey

 

http://www.mapstone.pl/wp-content/gallery/gaya-grey/thumbs/thumbs_gaya-grey4.jpg

 

Blue stone

 

http://www.mapstone.pl/wp-content/gallery/blue-stone-szlif-na-ciemnoniebiesko/thumbs/thumbs_img_7124.jpg

 

Jinin stone

 

BtJSto.jpg

 

Black slate

 

http://www.mapstone.pl/wp-content/gallery/black-slate-naturalny/black-slate-naturalny_fot-2.jpg

 

To są kamienie od Beltrami, chcę kupić kamień w mapstone. Znalazłam bliżej siebie Black Slate, pozostałych nie a chciałabym porównać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poducha jest świetna w towarzystwie guziczków. Bez nich byłaby bardziej zwyczajna :)

 

Black Slate to łupek, więc nie jest taki czarny jak granit. Ma powierzchnię przełupaną. To zupełnie jakby podzielić płytę kamienną na plastry jak fornir drewniany. Tylko, ponieważ te podziały są po naturalnych płazczyznach kamienia, to nie jest to idealnie gładka, równa powierzchnia. Ma drobne uskoki. Stąd światło załamuje się na niej różnie i powoduje efekt, że kolor faluje od grafitowego po czarny. Niektóre czarne łupki mają pewną zawartość miki i wtedy miejscami połyskują jak posypane gwiezdnym pyłem. W sumie Black Slate ma wiele wspólnego ze szczotkowanym czarnym granitem jeśli chodzi o wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim układzie na kanapę?

 

f68a1761eaad3c803593722ea99892a5.jpg

 

Przypominam że czekam wciąż na tkaninę na fotel, ma być łączona z limonką na siedzisku

6557c82a4b46b8affcdd59fe3514a926.jpg

 

Może więc jedną niebieską poduchę zamienię docelowo na taką limonkę jak na fotelu będzie...?

 

Chyba za kolorowe te kwieciste poduchy, co?

 

Wani, Ty chcesz tyle poduszek na kanapie zmieścić?? Zapewniam Cię, że nie dasz rady :)

Ja bym zrobiła brzegowe limonkowe i zostawiła kwieciste :)

Tkanina, miejmy nadzieję, dojedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie decyzje podjęte, kominek zrobimy na wzór wiz Pestki

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=346463&d=1455235036

 

Zabudowa wysika ale nie aż tak bo rura u nas niżej wypada. Czytam wątki forumowe na temat zabudowy kominków żeby się dowiedzieć z czego ścianki boczne postawić i nadal nic nie wiem.....Strasznie dużo przepychanek słownych w tych wątkach, aż mi się odechciało pytać o cokolwiek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pięknie :)

 

Boczne ścianki możesz postawić ze wszystkiego z czego chcesz, byle nie były zbyt blisko Jotula. To jest zabudowa otwarta, więc wszystko o co się martwią kominkowicze jej nie dotyczy. Ja postawiłabym ze zwykłej cegły. Możesz ją otynkować od przodu i z zewnątrz. Od wewnętrznej może zostać odkryta.

Ważniejsze jest solidne zamocowanie belki nad wnęką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka oby wyszło w przybliżeniu chociaż jak na wiz :)

 

Jak tam świętowanie? Nie piszcie o przejedzeniu bo ja umieram z głodu :D Mąż z dziećmi do teściów pojechał a ja..... zaolejowałam wszystkie fronty w kuchni, położyłam gładź na okapie i nad wnęką w kuchni (tą na półki), pomalowałam kolejną warstwą drzwi do sypialni i .....kupiłam wieszak do wiatrołapu :p Cena taka sobie ale idealnie powtarza kolory z kafli i drzwi więc nie miałam wyjścia, musiałam kupić.....;)

 

 

PL-CR564WWAXI01PL-1-newproduct.jpg

 

Z kawałka dębu który mi został chcę zrobić ławeczkę do wiatrołapu bo mnie już wkurza że taki nieskończony ( jak wszystko :D)

 

Wieszak będzie tu, pod nim ławeczka

 

11099608_1803778153176733_1330356655_n.jpg?oh=8fc177483a7a2ceee63eb66cdd21fb44&oe=56FB8E24

 

Szafę machnę pod kolor drzwi do wiatrołapu

 

A po drugiej stronie ma być lustro ze starej ramy okiennej, 10 razy tańsze niż to które kiedyś prawie kupiłam :p

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkiej pomocy potrzebuję. Mogę kupić tanio taki stolik tylko z gładkim blatem. Wymiar dla mnie idealny, wiem że średnio pasuje do stołu ale stół tymczasowy więc olewam. Najpierw się napaliłam a teraz mam wątpliwości.... Będzie pasował do kanapy?

 

http://img31.staticclassifieds.com/images_tablicapl/246132187_2_644x461_lawa-pod-tv-retro-vintage-biala-przecierana-dodaj-zdjecia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację Aga, mam wątpliwości i gdyby stolik kosztował 1000zł to bym pewnie nie brała go pod uwagę ;) Ale bardzo chcę już uzdatnić salon, to nasze najsłabiej urządzone pomieszczenie i jestem nim serio zmęczona....Myślę że za 400 zł zawsze go mogę wypchnąć dalej w świat za pół roku czy rok :p Najbardziej chciałabym coś prostego w formie ale jakoś nie mogę trafić na niski, prosty stoli który nie zwala z nóg ceną....

 

Wybrałam poduchy, jednak będzie miszmasz :lol2:

 

12910937_1217439928284919_157712363_n.jpg?oh=7fdf44c16809a7f6fc11f820677ad764&oe=56FCDF24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 za ten stolik:( To dużo za dużo.

Popatrz na allegro http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=%C5%82awa&search_scope=category-26238&bmatch=time-col-1-2-0203

Znajdziesz coś fajnego nie z musu i może taniej :)

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem co z tym stolikiem, mąż ciśnie żeby brać... Aniko ja chyba mam trochę inne podejście do zakupu mebli i jeśli kupię stolik bez pełnego przekonania to nie będę mieć wyrzutów sumienia że ktoś inny uschnie z tęsknoty za nim. No chyba że Ty go chcesz to odstąpię :)

 

Przeczytałam kiedyś taka dobrą radę że jeśli masz wątpliwości co wybrać to przejrzyj swojego pinteresta. No i na moim pintereście same proste stoliki, głównie patyczaki :yes:

 

Może spróbować coś ze starej szuflady zrobić?

 

5f615c9ff33949d8a21a7587a73d5f52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...