Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki kobity, rzeczywiście końcówka roku była trudna. Ale chyba nie cały rok taki do du..y, były też dobre i pozytywne wydarzenia : np. mój powrót do pracy którego się tak bałam.

 

Kominek? DSCN9980.jpg

 

Sorry że bokiem, młodzieniec skasował mi laptopa w zeszłym tygodniu i mam po naprawie czysto na dysku ;) Programu do obróbki zdjęć też nie mam.

 

 

Dziś na WW lampy, cena zachęcająca i wydaje mi się że pasowałyby nad stół (sam stół musi poczekać niestety na wymianę)

 

1

 

1

 

Porzebuję dwóch lamp. Zielona podoba mi się bardziej a granatowa lepiej pasuje do mandali

 

045b2cb899cc9aa7b874054ae41bee44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Wani :hug::hug::hug:

ale trudny rok Wam się trafił, my mieliśmy taki poprzedni... nawet nie będę wymieniać nieszczęść, ale było ich bardzo dużo.

Moja mama miała dwa lata temu udar, początek był przerażający i nie rokował za ciekawie. Miała wielkie kłopoty z pamięcią między innymi, nie mogła w rękę nic chwycić, itd. Dużo pracy wykonała, wykonaliśmy. Wyobraź sobie, że teraz śmiga rowerem :) Będzie dobrze, musi być! Co nas nie zabije - to nas wzmocni.

Głowa do góry. Życzę z całego serca, żeby Nowy Rok 2017, był o wiele lepszy od poprzedniego dla Ciebie i całej Twojej rodziny :hug:

 

A lampy boskie, też się na nie grzałam:) Ja właśnie na wiosnę w tych kolorach zbieram dodatki, już kilka mam :D

Edytowane przez mały biały domek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj fotę docelowego miejsca umieszczę CI :) Jaki to ma wymiar?

Mam czas, bo już koniec roku świętuję :)

 

Andariel dziękuję bardzo za propozycję :) Miło mi że chciałaś poświęcić swój czas:hug: Chyba jednak nie kupię lamp, bardzo mi się podobają te kolory ale im dłużej patrzę na nasze wnętrze tym bardziej stwierdzam że nie do końca je u siebie widzę :)

 

MBD to pocieszające co piszesz. My jesteśmy na etapie że boimy się czy uda się teściową "posadzić" , lekarze wypowiadają się bardzo ostrożnie. Po udarze teść (Alzheimer) nie zadzwonił po pomoc, nie wiemy dokładnie ile czasu minęło, prawdopodobnie 3-4 h zanim mąż pojechał sprawdzić co się dzieje ( nie mógł się dodzwonić).

 

Kupiliśmy ramy do sypialni, trzy duże nad łóżko. Wiszą póki co puste, miałam znaleźć delikatne botaniczne grafiki ale coś mi nie idzie szukanie. Chcę żeby sypialnia była stonowana ale przy poszukiwaniach zapisuję sobie głównie takie cuda ;) :

 

70d39e8d772df2a76998bc8129dda776.jpg

 

8bc5521d29868f16f6533a77f88b9949.jpg

 

 

Tak naprawdę powinnam jednak wybrać coś bardziej w tym kierunku :

 

418101865b5b03159e9f59c2e62a9bd0.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one chyba dosyc małe sa... ale to chyba kwestia osobistych upodoban z wielkoscia lamp. U mnie nad stołem trzy ogromne hektary ale zupełnie mi to nie przeszkadza

 

EDIT:

poszlam na westa - one sa mikroskopijne! 12 cm wys a w najszerszym miejscu 18 srednicy! Maluszki

Edytowane przez andariel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuję wątek sypialniany bo wydaje mi się że mam już obmyślone co trzeba.

 

Z ramami wygląda to tak :

a57b6bd6b03f3bc91eb49907450d2b29.jpg

 

W ramach delikatne grafiki botaniczne , ściana zielona (tylko ta jedna) , coś w tym kierunku :

 

468205b01cb67f36be94b11c10f0bec2.jpg

 

Chciałam zminimalizować ilość poduszek do układu jak na drugim zdj tutaj :

 

bef830645c447135da63931341bd2e02.jpg

 

Ale wychodzi na to że przy łóżku 160 cm te poduszki musiałyby być ogromne ! Nie wiem co oznaczają te rozmiary euro i standard i ile ma queen bed, muszę poszukać.

 

W każdym razie będzie rząd gładkich lnianych poduszek, drugi z wzorem i ostatnia poduszka znów gładka.

Lampy do wymiany w sowim czasie ;)

 

Strona druga, pierwsza przymiarka:

 

0105b2791d3b08332f97b46239e5b1c3.jpg

 

Komoda Ikea Tarva już przycięta do wysokości biurkowej, zastanawialiśmy się czy tą wysoką też ciąć ale chyba tak zostanie jak jest. Nogi na biało, reszta bejcowana pod kolor łóżka, blat biały. Chciałam dać ładne uchwyty ale trochę mi szkoda kasy na takie po 15 zł za sztukę. Znalazłam nieco tańsze:

 

8b6f01014774bd4839c81f656699

 

ea5509fa4ad3a18ab82686dd1583

 

ef12abe14b2c995986598f8e5ef1

 

 

 

Tak to wygląda, liczę na to że w styczniu uda się temat zamknąć.

 

Fugujemy cegłę, coś nam za jasna fuga wychodzi...

 

 

I na koniec :

 

il_340x270.1081793502_38ob.jpg

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER :)

A jak wykończycie przody boków? Bo jeśli zostawicie widoczne te boczki cegiełek, to wyjdzie nienaturalnie, będzie od razu wiadomo, że to nie cegła tylko płytki.

Ja swoją córkę namówiłam na zatynkowanie wnęki okiennej tak, żeby zaciągnąć tynk na krawędzie boczne cegieł i wyszło znakomicie.

 

A fugi w okolicy wkładu sciemnieją od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani kominek cudo, szybko nabierze 'patyny' ;)

 

Zerknij tutaj, babka podaje linka do zielniczków starych. http://homeharmony.blogspot.com/2009/01/karty-starego-zielnika.html?m=1 mam jeszcze jedno źródło ale chyba tam są grafiki max na 30 cm... poszukam jak bedzie potrzeba.

 

Kiedyś takie zielniki kupowałam w Ikei tak samo jak wielki plakat z motylami, w tym samym stylu. Może jesżyczę gdzieś dorwiesz je albo znowu się pojawia. U mnie cały dom będzie w takich grafikach :p:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wani! :) Sypialnia świetnie wygląda z tymi ramkami :yes: Gdybyś chciała popatrzeć na roślinne motywy, to kiedyś u siebie - TUTAJ - podawałam link do takich grafik :) Możesz je pobrać w świetnej rozdzielczości do druku w formacie tiff. Znajdziesz tam też całą masę innych, świetnych zdjęć.

Kominek wyszedł świetnie, choć myślałam, że podest zrobisz tak, jak na wizce Pestki, czyli zdecydowanie wyższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wani! :) Sypialnia świetnie wygląda z tymi ramkami :yes: Gdybyś chciała popatrzeć na roślinne motywy, to kiedyś u siebie - TUTAJ - podawałam link do takich grafik :) Możesz je pobrać w świetnej rozdzielczości do druku w formacie tiff. Znajdziesz tam też całą masę innych, świetnych zdjęć.

Kominek wyszedł świetnie, choć myślałam, że podest zrobisz tak, jak na wizce Pestki, czyli zdecydowanie wyższy :)

 

Już sprawdzam grafiki, dzięki ! Pamiętałam że kiedyś je pokazywałaś u siebie, nawet miałam szukać ale Twój wątek to ciężka sprawa jak trzeba do czegoś wrócić :D A podest tak, miał być wyższy ale wiesz, takie rozwiązanie okazało się mocno nieekonomiczne :p Pomijając już wagę takiego klocka... Przez chwilę nawet byłą tu rozważana opcja "wypełniacza" w środku ale tak jest prościej. Chyba pomału mamy dość i rezygnujemy z najtrudniejszych rozwiązań :)

 

 

No tak : NYPL :) Mam już mnóstwo pozapisywanych grafik stamtąd :D Ale większość z nich w rozmiarze 760 pcs. Ktoś mnie oświeci czy to wystarczająco?

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...