Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Maleńkie będą, jeśli chcesz mieć dobrze odwzorowane szczegóły i nie spixelowane. Dla porównanią – A4, np reklama taka jak się drukuje w magazynach kolorowych ma wielkość zależnie od formatu zapisu od 3 Mb do 10 Mb.

 

Pomysł na sypialnię absolutnie jest na TAK :)

 

Czy takie obrazki Ci odpowiadają?

http://thegraphicsfairy.com/wp-content/uploads/2013/08/Lavender-Botanical-Printable-GraphicsFairy.pdf

Ten ma 28 cm wysokości i jest w rozdzielczości drukarskiej :) Ponieważ jest zapisany w PDFie waży mniej niż to o czym wyżej napisałam. Grafik w printshopie może to pociągnąć rozdzielczością tak, że będziesz miała, może nie całe, le blisko tych 50 cm. Jeśli weźmiesz pod uwagę oprawę z paspartu, to tym bardziej będzie OK.

 

Sprawdziłam możesz mieć 44 cm wysokości z takiego obrazkaLavender-Botanical-Printable-GraphicsFairy.jpg

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz linki. Ściągnij przez DOWNLOAD, bo ja mogę Ci przesłać w dobrej rozdzielczości, ale mailem. Jakbyś sama nie dała rady, to tak zrobimy, okey?

 

To jest blog takiej maniaczki, która masę rzeczy udostępnia bezpłatnie i wszystko jest dobre do druku.

 

 

O, niezauważyłam :p Emi już Ci podrzuciła linki :) Na pierwszej stronie na początku jest 50 sztuk. Coś na pewno wybierzesz.

Najlepiej pobieraj w formacie PDF.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzam grafiki, dzięki ! Pamiętałam że kiedyś je pokazywałaś u siebie, nawet miałam szukać ale Twój wątek to ciężka sprawa jak trzeba do czegoś wrócić :D A podest tak, miał być wyższy ale wiesz, takie rozwiązanie okazało się mocno nieekonomiczne :p Pomijając już wagę takiego klocka... Przez chwilę nawet byłą tu rozważana opcja "wypełniacza" w środku ale tak jest prościej. Chyba pomału mamy dość i rezygnujemy z najtrudniejszych rozwiązań :)

 

 

No tak : NYPL :) Mam już mnóstwo pozapisywanych grafik stamtąd :D Ale większość z nich w rozmiarze 760 pcs. Ktoś mnie oświeci czy to wystarczająco?

 

Na pierwszej stronie mam ściągę, gdzie najważniejsze rzeczy powrzucałam ;) Jak wejdziesz na konkretny obrazek z paprocią, to na dole masz opcję pobrania i wybierasz największą rozdzielczość w formacie TIF. Zaznaczyłam na obrazku. To jest bardzo dobra jakość i bez problemu wydrukujesz w rozmiarze, który Ci odpowiada :)

 

paprotki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani miejsce na kozę to naprawdę udany projekt:yes: Warto czekać na jego realizację.

Sypialnia też zapowiada się bardzo ładnie. Uchwyty mnie nie zachwyciły. Nie oszczędzaj na takich dodatkach. Rasowy piękny uchwyt podciągnie wizualnie cały mebel. Ogólnie dodatki bardzo często "robią" całą robotę:)

Edytowane przez Aga11*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami że takie szczegóły są niezwykle istotne - ale dopiero gdy całość jest ukończona i bez zarzutu :) U mnie jeszcze daleka droga do momentu kiedy takie drobiazgi zaczną grać pierwsze .... I na ten moment mam zaplanowane wymiany klamek okiennych, włączników świateł itp. Teraz niestety staram się ogarnąć etap ogólny i sporo jeszcze tego zostało...Obiecuję że wrócę do uchwytów :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że odbiór pozytywny ;)

Alewe chyba Cię jeszcze u mnie nie było? Witam serdecznie w moich skromnych progach :bye:

 

Co do kącika kanapowego...Chyba mnie czeka wymiana stolika na okrągły, trochę się zrobiło jak w przedziale w pociągu :p

Szukam też zegara nad kominek i z tej okazji wpadło mi w oko lustro :lol2: Zastanawiam się gdzie by je powiesić. Może w wiatrołapie? Bo nad kominek chyba jednak coś okrągłeho musi być

 

1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani świetnie :) Dywan taki "domowy" super pasuje :) Koza będzie Wam stwarzać klimatyczne chwile :lol2:

Drewno kominkowe będziesz trzymać w jakimś koszu?

 

Zegara szukam już od pół roku i albo za drogi, albo nie to... czekam, aż sam wpadnie mi w oko jakiś.

Jakie masz plany dla tej ściany do zagospodarowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło kozy po bokach jest sporo miejsca. Można położyć trochę ładnego drewna nawet tylko dla klimatu.

 

 

Zegary mają dość często TU Teraz są fajne tylko betonowe i jeden drewniany (w stylu stolika TAR), ale drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Pestka, zapomniałam napisać że jeszcze nie rozpalaliśmy : mąż wraca tak późno że nie ma kiedy :( Po pracy jeździ do szpitala...

 

Co do zegara to oprócz wrażenia ogólnego ;) liczy się dla mnie też jego czytelność. Na niektórych trzeba zgadywać która jest godzina :lol2:

Ściana....Plany były różne, przestawiałam kanapę we wszystkich możliwych ustawieniach i wygląda na to że zostanie jak na zdjęciach. W związku z tym mąż zaczął narzekać że kolumny za plecami to bez sensu i kto to widział itd. No więc wracają tam gdzie były :( Bardzo mi się nie podoba jak stoją po bokach niższej szafki więc skłaniam się ku opcji szafki od ściany do ściany, z zabudowanymi kolumnami. Tylko nie potrafię sobie wyobrazić czy to będzie dobrze wyglądało :)

Dodam jeszcze że mi się podobała kanapa wzdłuż okna ustawiona ale znów mi ktoś protestuje że nie chce siedząc na kanapie na wiatrołap patrzeć. I może ma rację :) A może po prostu trzeba wstawić drzwi :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tę szafkę, ktora w tej chwili stoli zabudowała półkami po bokach i pod sufitem. Zostawiłabym dużą wnęką nad blatem, żeby tam powiesić coś fajnego, jakiś mały kilim jako pendant do dywanu (który jest bardzo ładny :) ), albo coś wtym stylu https://www.bonami.pl/p/plakat-clayre-eef-botanic.

Wtedy kolumny by się schowały.

 

Sama rozpal w Jotulu :)

Wiesz jak rozpalić od góry, bo pewnie Batura już rodziców uczył :) A propos jak tam cudny piec.

 

A jak nie wiesz to:

  • układasz najpierw najgrubsze szczapy,
  • potem, w poprzek do poprzedniej warstwy, drobniejsze,
  • teraz całkiem drobne
  • na wierzchu kładzesz rozpałkę i podpalasz.

Drzwiczki trzymasz otwarte póki się nie rozpali przyzwoicie. Potem zamykasz, ale zostawiasz jeszcze trochę szyberek powietrzny otwarty na max. Jak zobaczysz, że pięknie się pali, to ten szyberek przymykasz.

Szyber kominowy miej cały czas otwarty na full.

 

http://blog.kominki-batura.pl/?s=do+g%C3%B3ry+nogami&search=Szukaj

 

http://blog.kominki-batura.pl/jak-palic-by-nie-wybuchlo/

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...