Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Aga nie jestem w stanie powiedzieć co to było dokładnie ale mi wpadła w oko kolekcja Aquaclean w takim jakby melanżu. Nie mam porównania z innymi salonami, zdążyłam wpaść tylko do tego jednego bo wyjazd był na plac zabaw z dziećmi a ten salon to przy okazji bo bym nie przeżyła gdybym nie weszła chociaż na 5 minut ;) Jeszcze krzesła mi wpadły w oko : 550 zł za sztukę więc póki co pass :D

 

Wani dokładnie ta kolekcja Aquaclean była jeszcze do akceptacji i też zastanawiałam się nad tym melanżem ( tym bardziej kolorowym, bardziej czerwonym ) :)

Ostatecznie wybrałam żółtą tkaninę ale też z ww. kolekcji. W tym sklepie te materiały należą niestety do najwyższej 6 ( wg. ich nazewnictwa ) grupy i oczywiście najdroższej a np. w takich Innych meblach to zaledwie grupa 3 chociaż pewnie cena w obydwu jest porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wani nie wiem czy to jeszcze aktualne ale wrzucę fotkę mojego tynku. Emilia pisała o łagodzeniu struktury przez malowanie ale u mnie nic takiego się nie dzieje. Specjalnie zrobiłam zdjęcie żółtej lamperii nad kanapą w salonie. Parę miesięcy temu była jeszcze zielona, malowana dwa razy farbą kredową. Potem jak chciałam zrobić jaśniejszy kolor to poszła biała farba podkładowa i dwie warstwy żółtej. W strukturze tynku nie widać żadnej różnicy. A sam tynk jak tynk:) Dla mnie ładniejszy od gładzi ale co kto lubi i co się komu podoba.

 

20170207_095138_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałam się z rysuneczkami

 

Zwykła biblioteczka, ale z miejscem przewidzianym na tv i głośniki

Waniliana-przy-kominku-pdstawowa.jpg

 

Można dodać drzwiczki zamykające dwie dolne półki

Waniliana-przy-kominku-z-drzwiczkami.jpg

 

Dodałam przesuwne drzwiczki, którymi można zasłonić tv:

fot 1 tv otwarte, górne pólki zamknięte;

fot 2 tv zamknięte, ale otwarte górne półki

Waniliana-przy-kominku-panel-tv1.jpgWaniliana-przy-kominku-panel-tv2.jpg

 

A od tego cała zabudowa się zaczęła – front szafki wbudowany w bilioteczkę. Bardzo mi zależało na wykorzystaniu tej szafeczki :)

Waniliana-przy-kominku-z-szafka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MBD :)

 

Pierwszy i ostatni, TAK. Właściwie w odwrotnej kolejności – ostatni wg mnie jest najlepszy :) Ten front szafki jest nawiązaniem do biblioteki na przeciwległej ścianie. Poza tym to kawałek „starego” mebla. JA bardzo lubię zachowywać pamiątki we wnętrzach. Nadają klimat i osadzają wnętrze w historiach rodzinnych. Robi się wtedy ciepło na duszy :)

Ten z zamkniętą szafką pod tv też nie jest zły. Bardzo tych drzwiczek nie widać, bo proste i nie ciągną wzroku, a można zamknąć kawałek ichronić zawartość przed kurzem. Mogłyby też być szklane jak w bibliotece – zrobię to zaraz i zobaczymy.

 

Te z zasłanianym tv zrobiłam, bo mam hopla na punkcie ukrywania tego „mebla” :) ale nie przekonuje mnie taka duża płaszczyzna w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestka :eek: :hug::hug::hug::hug:

 

 

Ale mi fajnie lampy rozmnożyłaś :D Ale by było, trzy do przywalenia głową ;)

Chyba najbardziej podoba mi się ostatnia wersja, nawiązująca szklanymi drzwiami do biblioteki :yes: Mam jednak troche wrażenie że ta zabudowa odciąga uwagę od kominka ? Ale na półkach i tak by pewnie książki stanęły więc stworzyłyby w sumie dość neutralne tło. ta ściana ma 2 metry długości, no nie wytrzasnę telewizora który by mi tak ładnie wypełnić przestrzeń :p Pestka czy dużo roboty byłoby z usunięciem górnej zabudowy z ostatniej wersji i powieszeniem tam obrazu? Bez TV. Bo wydaje mi się że w grę wchodzą takie dwie opcje : zabudowa na wysokość kolumn z przeszklonymi drzwiami lub wersja z ostatniej wiz.

 

PESTKA JESTEŚ WSPANIAŁA. Nie mogę uwierzyć że to mój salon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wiggle: Samoocena mi podskoczyła, Dziewczyny.:p

 

Wani, sorry za ten tv. Zupełnie w trakcie rysowania zapomniałam, że tam tyle przestrzeni i po prostu wypełniłam dziurę.

Zrobię wersję bezpółkową i poprawię też tego zonka tv.

 

Myślę, że wrażenie przytłaczania kominka przez bibliotekę to tylko chwilowe odczucie u Ciebie, bo przyzwyczaiłaś się do pustej ściany. Nawet jeśli powiesisz zegar, to kominek też wsiąknie odrobinę we wnętrze. Każdy szczegół dodany będzie go "oswajał", ale kominek nie zaginie w odbiorze. Jest mocnym elementem.

 

Aga, co Ty o tym sądzisz. Masz doświadczenie i dobre oko :)

 

Wani, naprawdę stukacie głowami w lampę. Wisi nad stolikiem, tak? To nawet jakby opuścić niżej, nie powinna przeszkadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może uzasadnię dlaczego wybrałam wersję pierwszą. Widzę nowoczesną i prostą kanapę, nowoczesne i proste lampy no to zabudowa też niech będzie uporządkowana i bardzo grzeczna. Fotel też pewnie nie będzie uszakiem. W takim otoczeniu pięknie wybija się ozdobny kominek, czerwony dywan. Tak właśnie odbieram wnętrza Wani. Prostota z mocnymi elementami kolorystycznymi i nielicznymi elementami z poprzedniej epoki:) Ja u siebie mogę tuzinami wciskać zdobienia, frezy, gięte nóżki, uszaki, tapety i to wszystko się zlewa w całość. Nic się nie wyróżnia. U Wani może być inaczej, trzeba tylko zachować umiar:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna czy tyle drewna tam pchać, może bardziej zatopić w ścianę?

 

Emi drewno jest o tyle problematyczne że jest go już u mnie dużo. Nie da się zgrać tego kolorystycznie, każde jest w innym odcieniu. Dlatego miałam taką myśl żeby zabudowę przy kominku zrobić malowaną, w Benjaminowym Pale Oak, tak jak będą drzwi. To bardzo delikatny kolor, mam w nim jedną ścianę, jedne drzwi i lubię go :)

 

f3a66d4407a5021f84e5ccb28a4e3762.jpg

 

Jendego jestem pewna po wiz Pestki : wbudowanie kolumn w szafkę to dobry pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może uzasadnię dlaczego wybrałam wersję pierwszą. Widzę nowoczesną i prostą kanapę, nowoczesne i proste lampy no to zabudowa też niech będzie uporządkowana i bardzo grzeczna. Fotel też pewnie nie będzie uszakiem. W takim otoczeniu pięknie wybija się ozdobny kominek, czerwony dywan. Tak właśnie odbieram wnętrza Wani. Prostota z mocnymi elementami kolorystycznymi i nielicznymi elementami z poprzedniej epoki:) Ja u siebie mogę tuzinami wciskać zdobienia, frezy, gięte nóżki, uszaki, tapety i to wszystko się zlewa w całość. Nic się nie wyróżnia. U Wani może być inaczej, trzeba tylko zachować umiar:)

 

Chyba mnie dobrze zdefiniowałaś. Lubię prostotę, lubię kolor, podoba mi się wiele stylów ale jakoś nie chcę chyba wnętrza w żadnym z nich :D

Czy myślisz że zabudowa mogłaby być malowana? Dajmy na to wersja numer jeden w kolorze który wstawiłam i który już funkcjonuje we wnętrzach?

 

Edit : co do fotela to nie wiem czy nie uszak. MAm w pamięci wygodę tego z Living Room. Pewnie bym się nawet zdecydowała ale trochę mnie nóżki powstrzymują, wydają mi się trochę za krótkie. Ty w swoim wymieniasz?

Edytowane przez waniliana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...