Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tuluza na finiszu czyli Wanilia ucieka na wieś


Recommended Posts

Cały czas myślę o ogrodzie ale daleko mi do zaawansowania Doriko :)

Koniecznie musimy też zdecydować się na bramę. Panele na ogrodzenie już przyjechały. Myślimy żeby oddzielić część z bramą i furtką od tej panelowej delikatnym murkiem. Brama raczej prosta, bez zbędnych udziwnień. Myślicie że coś takiego będzie pasować?

3d8475d57ad0e7208493574343c5d30c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moim zdaniem będzie ok. Nie podoba mi się łączenie prostych paneli lub siatki z bardzo zdobną bramą a to co pokazałaś jest właśnie bardzo stonowane. To jest jakiś konkretny model czy inspiracja?

Sama bym przygarnęła taką bramę, tylko ja potrzebuje przesuwnej i przęseł do kompletu. Mąż nie akceptuje paneli. Próbowałam go namówić na nie zamiast siatki na bokach działki ale nie chce się zgodzić. Obawiam się o trwałość siatki. Sąsiadom psy niszczą. Wpychają pyski w oczko i wyginają drut. Mało estetycznie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, przyjechały dziś moje clematisy. No i mam zagwozdkę w jakiej odległości od boku tarasu je sadzić i czy dadzą radę się wspinać po takiej osłonie?

http://pergole.ogrodowe.com.pl/139-772-thickbox/plot-panelowy-prosty-hamburg.jpg

Może wystarczy jak im tą osłonę dodatkowo "otyczkuję?

W rogu na tej samej rabacie chciałabym posadzić jakiegoś iglaka małego. A może wystarczy jak będą trzmieliny ? Mam 6 trzmielin i 4 clematisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, bardzo ładna brama, ten detal na górze bardzo fajnie wygląda, świetna

murki do bramy i (chyba) furtki też musiałyby być, tylko tu są kamienne tak jak elewacja domu, więc pewnie dobrze byłoby też zrobić coś co nawiąże do jakiegoś elementu domu, może po prostu tynkowane

 

Na Grupie wrocławskiej jest "pchli targ" i tam ktoś wystawiał za "dwie flaszki" pozostałości z ogrodzenia, tzn. pustaki systemowe Joniec Roma, kolor jakiś szary, ilośc akurat na takie słupki. Zobacz, może Ci podpasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAkby nie dały rady sie wspinać, to na ten panel naciągniesz kilka razy cienką linkę stalową i dadza radę.

Z panelem dobry pomysł, bo osłoni od wiatrów przynajmniej z jednej strony i łądne tło. Pomalowałabym na ciemny kolor dla lepszego kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamik sprawdziłam : to pustaki podmurówkowe a nie słupkowe, to chyba jest różnica? Poza tym u nas część frontowa to będzie : murek-furtka-murek-przęsło murowane (żeby nie wsadzać panela w tą frontową część) - murek-brama-murek.

Myślę że murki i to jedno przęsło będą tynkowane. Ale tych pustaków starczyłoby na prawie całość murków, kuszące

 

Pestka panel jest już od zeszłego roku, chcieliśmy się chociaż trochę osłonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wani, zobacz na stronie Jońca, to są pustaki ogrodzeniowe, ale chyba wymiar podmurówkowy, czyli na szerokość 20 cm, bo slupkowe są szersze.

 

No właśnie o tym pisałam. Przeglądałąm te ogrodzenia i po zdjęciach widać że słupkowe szersze. Pytanie czy to ma dla mnie znaczenie. Gdyby nie ta jedna częśc ogrodzenia która ma być pełna to bym brała. Tak boję się że zrobi się miszmasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopiszę, bo wczoraj już zasnęłam :)

 

odleglosc pomiedzy bramą i furtką 5 m jest na tyle duża, że musiałyby być dwa przęsła/panele. Wyglądałoby to więc tak, że od lewej strony patrząc masz panel "zwykły", słupek, furtka, słupek, panel ozdobny, słupek? albo murek?, panel ozdobny, itd. Chyba robi się za dużo elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...